Siirry sisältöön
Sudafed PE Sinus Congestion Day + Night Maximum Strength Decongestant & Antihistamiini Tabletit fenyyliefriini HCl: llä ja difenhydramiini HCl: llä, auttaa nenän ja sinuksen paine- ja ruuhkautumista, 20 t

Price:

12,57 €


Sudafed PE Sinus Congestion Day + Night Maximum Strength Decongestant & Antihistamiini Tabletit fenyyliefriini HCl: llä ja difenhydramiini HCl: llä, auttaa nenän ja sinuksen paine- ja ruuhkautumista, 20 t

https://nutricity.fi/shop/brswgz3rbefb4ai2-sudafed-pe-sinus-congestion-day-night-maximum-strength-decongestant-antihistamiini-tabletit-fenyyliefriini-hcl-lla-ja-difenhydramiini-hcl-lla-auttaa-nenan-ja-sinuksen-paine-ja-ruuhkautumista-20-t-129293 https://nutricity.fi/web/image/product.template/129293/image_1920?unique=354dc63

Stock Expiry Date*: 15-04-2027

100% Authentic — Sourced directly from manufacturers or their authorized dealers!

  • Sudafed PE Sinus Ruuhkituspäivä + Yö Suurin vahvuus Dekongestantti Lääke Tabletit tilapäisesti lievittää sinuspainetta ja sinus tukkoisuutta sekä päivällä että yöllä
  • Jokainen monipakkaus sisältää 20 tablettia nenän dekongestanttia, 12 Daytime-tablettia ja 8 Nighttime-tablettia voimakkaan oireiden lievittämiseen koko päivän ajan ja nukkuessasi
  • Yksi päivä- ja yöannos sisältää 10 milligrammaa nenän dekongestanttifenyyliefriini HCl:ää tablettia kohti, ja jokainen yöannos sisältää myös 25 milligrammaa antihistamiinidifenhydramiini HCl:ää tablettia kohti.
  • Molemmat kaavat auttavat lievittämään sinuksen painetta ja sivuonteloiden tukkoisuutta sekä nenän tukkoisuutta johtuen flunssasta, heinänuhasta tai ylähengitysteiden allergioista. Yötabletit lievittävät myös aivastelua, nenän vuotamista, kutiavia, vetisiä silmiä ja kurkun tai nenän kutiamista.
  • From # 1 farmasian suositellaan brändi keskuudessa suun OTC decongestants, tämä maksimaalinen vahvuus kaava voidaan käyttää aikuisilla ja lapsilla 12 vuotta ja vanhemmat voimakas oire helpotusta

12,57 € 12.57 EUR 12,57 € Verollinen

Not Available For Sale

(0,63 € / Units)

Displayed price includes all duties & taxes.

  • Merkki
  • Yksikkömäärä
  • Kohtalomake
  • Tuotteen paino
  • Tuotehyödyt
  • Eräiden lukumäärä
  • Annostus
  • Valmistaja
  • Tuotteen mitat L x W x H
  • Ainesosat
  • Tuotetyyppi
  • Tuotteen erityiskäyttö
  • Vaikuttavat aineet
  • UPC
  • Maailmanlaajuinen kauppatunnus
  • Pakkaustyypin nimi
  • Kohdeyleisö
  • Nettosisältö
  • Tuotetyyppi
  • Tuotteen paino
  • Merkki
  • Ainesosat
  • Merkki
  • Iän kuvaus
  • Konttityyppi
  • Valmistaja Osanumero
  • Mallinumero
  • Tuotteen mitat
  • Lisäominaisuudet
  • Kohdekäyttö Kehon osa

Tätä yhdistelmää ei ole olemassa.

Ota Yhteyttä
Sinus Medicine
Tuotehyödyt Hengitystuki, Kuumeen hallinta, Kurkun lievitys, Kylmän ja flunssan hallinta, Sinus Congestion, Paineenrajoitus, Nenän tukkoisuuden lievittäminen
Ainesosat Titaanidioksidi, Talkki, magnesiumstearaatti, Mikrokiteinen selluloosa, Polyetyleeni Glycol, polyvinyylialkoholi, Natriumtärkkelys Glykolaatti, Muokattu tärkkelys, Esigelatinoitu tärkkelys, powdered cellulose, FD&C red no. 40 aluminum lake, FD&C yellow no. 6 aluminum lake, FD&C Sininen nro 1 Alumiininen järvi, D&C yellow no. 10 aluminum lake, Sudafed PE Congestion (Daytime)Active ingredient (in each tablet)Phenylephrine HCl 10 mg PurposeNasal decongestantInactive ingredients carnauba wax, titanium dioxide Sudafed PE Congestion + Allergy (Nighttime)Active ingredients (in each tablet)Diphenhydramine HCl 25 mgPhenylephrine HCl 10 mgPurposeAntihistamineNasal decongestantInactive ingredients carnauba wax
Vaikuttavat aineet Fenyyliefriini Hcl, Difenhydramiini Hcl
Ainesosat Talkki, Magnesium Ste, Titaanidioksidi, Polyvinyylialkoholi, Esigelatinoitu tärkkelys, Mikrokiteinen selluloosa, Polyetyleeni Glycol, Selluloosajauhe, Muokattu tärkkelys, Natriumtärkkelys Glykolaatti, Fd&c Sininen nro 1 Alumiininen järvi, Fd&c Punainen nro 40 Alumiinijärvi, Fd&c Keltainen nro 6 Alumiinijärvi, 10 Aluminium Lake, Sudafed Pe Ruuansulatus (päivittäinen) aktiivinen ainesosa (jokaisessa tabletissa) fenyyliefriini Hcl 10 Mg Käyttötarkoitus Dekongestinactive Ingredients Carnauba Wax, Titaanidioksidi Sudafed Pe Ruuansulatus + Allergia (yö) aktiivisia ainesosia (jokaisessa tabletissa) difenhydramiini Hcl 25 Mgfenyyliefriini Hcl 10 Mgpurityantihistamiini Dekongestinactive Ingredients Carnauba Wax
Merkki Sudafed
Yksikkömäärä 20
Kohtalomake Tabletti
Tuotteen paino 0,04 Englannin puntaa
Eräiden lukumäärä 1
Annostus Tabletit
Valmistaja Kenvue
Tuotteen mitat L x W x H 0,64 X 4.56 X 2.88 tuumaa
Tuotetyyppi Sinus Medicine
Tuotteen erityiskäyttö Sinuspaine
UPC 300450113214
Maailmanlaajuinen kauppatunnus 00300450113214
Pakkaustyypin nimi R
Kohdeyleisö Unisex- aikuiset
Nettosisältö 20 Count
Tuotetyyppi Lääkkeet
Tuotteen paino 0,04 Englannin puntaa
Merkki Sudafed
Merkki Sudafed
Iän kuvaus Aikuiset
Konttityyppi Laatikko
Valmistaja Osanumero 503835
Mallinumero 503835
Tuotteen mitat 0.64 x 4.56 x 2.88 inches
Lisäominaisuudet Kohdennettu
Kohdekäyttö Kehon osa Silmät
  • Buy Four or More Offer

    Saat 5 % alennuksen, kun ostat vähintään 4 tuotetta

  • Next Purchase Offer
    Saa 5% alennusta seuraavasta ostoksestasi.
  • Ships From(Finland)
    Tilaukset käsitellään ja lähetetään Brooklynista, Yhdysvalloista.
  • Delivery Offer(Finland)
    Ilmainen toimitus kelvollisille tilauksille.
Delivery Detail
Arvioi toimitusaika: 12-26 päivää (Kansainvälinen).
3-6 päivää (Kotimaan)
Safe Checkout
Varmistettu turvallinen kassaprosessi
Return Policy

30 päivän palautustakuu
Luottamusta tukevat ostokset 30 päivän palautustuen kanssa.

Free Return Pickup
Ilmainen palautusnouto saatavilla
Hoida palautukset ovelta ilman lisäkustannuksia.
SKU
BRSWGZ3RBEFB4AI2
Kategoria
Terveydenhuolto , Yli-Counter lääkitys , Allergia, sinus ja astma , Sinus Medicine
Barcode
300450113214
Tags

 

Saada voimakas helpotus sinuspaineesta ja sinus tukkoisuus Sudafed PE Sinus Congestion Day + Night Maximum Strength Decongest Tabletit. Koska # 1 farmaseutti suositteli brändiä suun kautta OTC decongestants, tämä monipakkaus sisältää sekä päivällä että yöllä tabletit tehokas useita oireita helpotusta. Sekä päivällä että yöllä kaavat sisältävät 10 milligrammaa nenän dekongestoitunutta fenyyliefriini HCl: tä lievittääkseen hetkellisesti sivuontelon tukkoisuutta ja painetta sekä nenän tukkoisuutta johtuen flunssasta, heinänuhasta tai ylähengitysteiden allergioista. Yöllinen dekongestanttilääke sisältää myös 25 mg difenhydramiini HCl:ää tablettia kohti, joka auttaa tilapäisesti aivastelua, vuotavaa nenää, kutiavia, vetisiä silmiä ja kurkkua tai nenää nukahtamaan yöllä. Tätä maksimivahvuutta voi käyttää aikuiset ja yli 12-vuotiaat lapset voimakkaaseen sinuspaineeseen ja tukkoisuuteenHelpotusta.

Tärkeää tietoa

Safety Information

Keep out of reach of children. Store at room temperature. Do not use if seal is broken.

Ainesosat

Sudafed PE Congestion (Daytime)Active ingredient (in each tablet)Phenylephrine HCl 10 mg PurposeNasal decongestantInactive ingredients carnauba wax, D&C yellow no. 10 aluminum lake, FD&C red no. 40 aluminum lake, FD&C yellow no. 6 aluminum lake, magnesium stearate, microcrystalline cellulose, modified starch, polyethylene glycol, polyvinyl alcohol, powdered cellulose, pregelatinized starch, sodium starch glycolate, talc, titanium dioxide Sudafed PE Congestion + Allergy (Nighttime)Active ingredients (in each tablet)Diphenhydramine HCl 25 mgPhenylephrine HCl 10 mgPurposeAntihistamineNasal decongestantInactive ingredients carnauba wax, FD&C blue no. 1 aluminum lake, magnesium stearate, microcrystalline cellulose, modified starch, polyethylene glycol, polyvinyl alcohol, powdered cellulose, pregelatinized starch, sodium starch glycolate, talc, titanium dioxide

Suunta

Sudafed PE Congestion (Daytime) Älä ota päivä- ja yötabletteja samanaikaisesti. Älä ota enempää kuin 6 tablettia 24 tunnin aikana. Ota vain ohjeiden mukaan. Tärkeää: Lue kaikki tuotetiedot ennen käyttöä. Säilytä tärkeiden tietojen laatikko. Aikuiset ja yli 12- vuotiaat lapset, jotka ottavat 1 tabletin 4 tunnin välein, eivät ota enempää kuin 6 tablettia 24 tunnin aikana alle 12- vuotiaat lapset, kysy lääkäriltä Muu tietovarasto välillä 20-25 DegreeC (68-77 DegreeF) Sudafed PE Congestion + Allergia (Yö) aikuiset ja lapset 12 vuotta tai yli ottaa 1 tabletti 4 tunnin välein ei ota enempää kuin 6 tablettia 24 tuntia alle 12 vuotta lapset kysy lääkäriltäMuuta tietoa tallentaa välillä 20-25 DegreeC (68-77 DegreeF) Kysy tai kommentteja? puhelin 1-888-217-2117 (maksuton) tai 215-273-8755 (kerätään)

Vastuuvapauslauseke

FDA ei ole arvioinut ravintolisiä koskevia lausuntoja eikä niiden tarkoituksena ole diagnosoida, hoitaa, parantaa tai estää mitään sairauksia tai terveydentilaa.

Tuotteen mitat

0,64 x 4,56 x 2,88 tuumaa; 0,64 unssia

Shipping & Delivery

At Nutricity, we aim to deliver your order as quickly and safely as possible.

Domestic Shipping :

Orders are typically delivered within 3–6 business days.

International Shipping:

Estimated delivery time is 12–26 business days, depending on the destination and customs processing.

You will receive a tracking number once your order has been dispatched. Delivery times may vary during holidays or due to unforeseen delays.

Similar Products
Accessory Products

Vastuuvapauslauseke

Ravintolisät eivät ole lääkkeitä. Tällä verkkosivustolla myytävät tuotteet eivät ole tarkoitettu diagnosoimaan, hoitamaan, parantamaan tai estämään mitään sairautta. Jos sinulla on jokin sairaus, kysy aina neuvoa pätevältä terveydenhuollon ammattilaiselta ennen käyttöä. Yksilölliset tulokset voivat vaihdella. Tilauksen tekemällä sitoudut noudattamaan oman maasi tuontisääntöjä. Peitämme soveltuvat tullit ja verot, jos niin on ilmoitettu.

*Vanhentumispäivämäärätiedot:
Huomioithan, että viimeinen käyttöpäivä voi vaihdella erästä toiseen. Takaan kuitenkin, että kaikki asiakkaillemme toimitetut tuotteet ovat voimassa olevia ja eivät ole vanhentuneita toimitushetkellä.