Siirry sisältöön
Laatu valinta Ibuprofeeni 200 mg tabletti 500 Count Muovipullo

Price:

21,64 €


Laatu valinta Ibuprofeeni 200 mg tabletti 500 Count Muovipullo

https://nutricity.fi/shop/brswiy32bf6r6ctg-laatu-valinta-ibuprofeeni-200-mg-tabletti-500-count-muovipullo-79335 https://nutricity.fi/web/image/product.template/79335/image_1920?unique=8e93186

Stock Expiry Date*: 24-09-2027

100% Authentic — Sourced directly from manufacturers or their authorized dealers!

  • 500 kappaleen pakkaus
  • Väliaikaiseen lievitykseen pienten särkyjen ja kipujen vuoksi niveltulehdus, päänsärky, selkäkipu, flunssa ja enemmän
  • Vertaa Advilin vaikuttavaa ainetta
  • Soveltuu lihassärkyihin, kuukautiskouristuksiin, hammassärkyyn ja tilapäisesti vähentää kuumetta

21,64 € 21.64 EUR 21,64 € Verollinen

Not Available For Sale

(0,04 € / Units)

Displayed price includes all duties & taxes.

  • Merkki
  • Yksikkömäärä
  • Kohtalomake
  • Tuotteen paino
  • Tuotehyödyt
  • Eräiden lukumäärä
  • Valmistaja
  • Ainesosat
  • Tuotetyyppi
  • Tuotteen erityiskäyttö
  • UPC
  • Maailmanlaajuinen kauppatunnus
  • Pakkaustyypin nimi
  • Ainesosat
  • Merkki
  • Merkki
  • Iän kuvaus
  • Konttityyppi
  • Valmistaja Osanumero
  • Mallinumero
  • Tuotteen mitat

Tätä yhdistelmää ei ole olemassa.

Ota Yhteyttä
Ibuprofeeni
Tuotehyödyt Kuumeen aiheuttaja, Vähentää kuumetta
Ainesosat Titaanidioksidi, Carnauba Wax, Hypromelloosi, natriumlauryylisulfaatti, Magnesiumstearaatti, povidoni, Mikrokiteinen selluloosa, polydekstroosi, Maissitärkkelys, Polyetyleeni Glycol, Natriumtärkkelys Glykolaatti, Kolloidinen Piidioksidi, iron oxide red, Active Ingredient: Ibuprofen, USP 200mg (NSAID) Inactive Ingredients: Anhydrous Lactose
Ainesosat Hypromelloosi, Titaanidioksidi, Ikrokiteinen selluloosa, Magnesiumstearaatti, Maissitärkkelys, Carnaub, Natriumlauryylisulfaatti, Povidoni, Polydekstroosi, Polyetyleeni Glycol, Natriumtärkkelys Glykolaatti, Kolloidinen Piidioksidi, Punainen rautaoksidi, Vaikuttava aine: Ibuprofeeni, Usp 200mg (naid) Inaktiiviset aineet: Vedetön laktoosi
Merkki Laatuvalinta
Yksikkömäärä 500
Kohtalomake Tabletit
Tuotteen paino 4 unssia
Eräiden lukumäärä 1
Valmistaja Quality Choice
Tuotetyyppi Ibuprofen
Tuotteen erityiskäyttö Niveltulehdus
UPC 635515997196 635515987609
Maailmanlaajuinen kauppatunnus 00635515997196
Pakkaustyypin nimi Pullo
Merkki Laatuvalinta
Merkki Laatuvalinta
Iän kuvaus Aikuiset
Konttityyppi Pullo
Valmistaja Osanumero 635515987609
Mallinumero 635515987609
Tuotteen mitat 6 x 5 x 4 tuumaa
  • Buy Four or More Offer

    Saat 5 % alennuksen, kun ostat vähintään 4 tuotetta

  • Next Purchase Offer
    Saa 5% alennusta seuraavasta ostoksestasi.
  • Ships From(Finland)
    Tilaukset käsitellään ja lähetetään Brooklynista, Yhdysvalloista.
  • Delivery Offer(Finland)
    Ilmainen toimitus kelvollisille tilauksille.
Delivery Detail
Arvioi toimitusaika: 12-26 päivää (Kansainvälinen).
3-6 päivää (Kotimaan)
Safe Checkout
Varmistettu turvallinen kassaprosessi
Return Policy

30 päivän palautustakuu
Luottamusta tukevat ostokset 30 päivän palautustuen kanssa.

Free Return Pickup
Ilmainen palautusnouto saatavilla
Hoida palautukset ovelta ilman lisäkustannuksia.
SKU
BRSWIY32BF6R6CTG
Kategoria
Terveydenhuolto , Yli-Counter lääkitys , Kipua lievittävät aineet , Ei-aspiriini , Ibuprofeeni
Barcode
635515997196635515987609
Tags

 

Quality Choice Ibuprofen 200 mg. ei reseptiä vahvuus tabletti kipulääke ja kuumeen alentaja. Arvon koko

Tärkeää tietoa

Turvallisuustiedot

Allergia hälytys: Ibuprofeeni voi aiheuttaa vaikean allergisen reaktion, erityisesti ihmisillä allerginen aspiriini. Oireita voivat olla: nokkosihottuma Kasvojen turvotus Astma (vaiva) Isku ihon punoitus Ihottuma Läpipainopakkaus Jos potilaalle kehittyy allerginen reaktio, lopeta lääkkeen käyttö ja hakeudu välittömästi lääkärin hoitoon. Vatsaverenvuotovaroitus: Tämä valmiste sisältää steroideihin kuulumattomia tulehduskipulääkkeitä ("NSAID"), jotka voivat aiheuttaa mahaverenvuotoa. On suurempi mahdollisuus, jos: olet 60-vuotias tai vanhempi on ollut mahahaava tai verenvuoto-ongelmia ottaa verenohennus (antikoagulantti) tai steroidi lääke ottaa muita lääkkeitä, jotka sisältävät NSAID (aspiriini, ibuprofeeni, naprokseeni, tai muut) on 3 tai enemmän alkoholijuomia päivittäin käyttäessäsi tätä tuotetta kestää enemmän tai kauemmin kuin suunnattu Jos sinulla on joskus ollut allerginen reaktio jollekin muulle kivunlievittäjälle/kuumeenlievittäjälle Juuri ennen sydänkirurgiaa tai sen jälkeen Kysy lääkäriltä ennen käyttöä, jos sinulla on: Kipua lievittävien lääkkeiden tai kuumeenlievittäjien käytön aiheuttamat ongelmat tai vakavat haittavaikutukset Vatsavaivat, jotka jatkuvat tai palaavat, kuten närästys, vatsavaivat tai vatsakipu Uurteet Verenvuoto- ongelmat Korkea verenpaine Sydän- tai munuaissairaus Diureetin otto Tavoittuneena 60-vuotiaana tai vanhempana Kysy lääkäriltä tai apteekista ennen käyttöä, jos käytät jotakin muuta NSAIDia sisältävää lääkettä (lääkkeestä tai ilman reseptiä) Lääkärin hoidossa kaikki vakava sairaus Ottamalla veren oheneminen (antikoagulantti) tai steroidilääke Ottamalla muita lääkkeitä Kun käytät tätä tuotetta: Ottaa ruoan tai maidon kanssa, jos järkyttynytmahalaukun pitkäaikainen jatkuva käyttö voi lisätä sydänkohtauksen tai aivohalvauksen riskiä. Nämä ovat merkkejä vatsan verenvuodosta.

Käyttöaiheet

Käyttö: Väliaikaisesti lievittää pieniä särkyjä ja kipuja johtuen niveltulehdus, päänsärky, selkäkipu, yleinen kylmä, lihassärkyä, kuukautiskrampit, hammassärky ja tilapäisesti vähentää kuumetta.

Ainesosat

Vaikuttava aine: Ibuprofeeni, USP 200 mg (NSAID) Inaktiiviset ainesosat: Vedetön laktoosi, karnaubavaha, kolloidinen piidioksidi, maissitärkkelys, hypromelloosi, punainen rautaoksidi, magnesiumstearaatti, mikrokiteinen selluloosa, polydekstroosi, polyeteeniglykoli, Povidoni, natriumlauryylisulfaatti, natriumtärkkelysglykolaatti, titaanidioksidi

Suunta

Älä ylitä ohjetta Pienin tehokas annos ei saa kestää yli 10 päivää, ellei lääkäri ole määrännyt sitä (ks. Aikuiset ja yli 12- vuotiaat lapset: Ota yksi kapseli 4-6 tunnin välein oireiden jatkuessa Jos kipu tai kuume ei vastaa 1kappeliin, voidaan käyttää 2 kapseleita Älä ylitä 6 kapseleita 24 tunnissa, ellei lääkäri ole määrännyt Alle 12- vuotiaita lapsia: kysy lääkäriltä

Vastuuvapauslauseke

FDA ei ole arvioinut ravintolisiä koskevia lausuntoja eikä niiden tarkoituksena ole diagnosoida, hoitaa, parantaa tai estää mitään sairauksia tai terveydentilaa.

Tuotteen mitat

6 x 5 x 4 tuumaa; 4 unssia

Shipping & Delivery

At Nutricity, we aim to deliver your order as quickly and safely as possible.

Domestic Shipping :

Orders are typically delivered within 3–6 business days.

International Shipping:

Estimated delivery time is 12–26 business days, depending on the destination and customs processing.

You will receive a tracking number once your order has been dispatched. Delivery times may vary during holidays or due to unforeseen delays.

Similar Products
Accessory Products

Vastuuvapauslauseke

Ravintolisät eivät ole lääkkeitä. Tällä verkkosivustolla myytävät tuotteet eivät ole tarkoitettu diagnosoimaan, hoitamaan, parantamaan tai estämään mitään sairautta. Jos sinulla on jokin sairaus, kysy aina neuvoa pätevältä terveydenhuollon ammattilaiselta ennen käyttöä. Yksilölliset tulokset voivat vaihdella. Tilauksen tekemällä sitoudut noudattamaan oman maasi tuontisääntöjä. Peitämme soveltuvat tullit ja verot, jos niin on ilmoitettu.

*Vanhentumispäivämäärätiedot:
Huomioithan, että viimeinen käyttöpäivä voi vaihdella erästä toiseen. Takaan kuitenkin, että kaikki asiakkaillemme toimitetut tuotteet ovat voimassa olevia ja eivät ole vanhentuneita toimitushetkellä.