Siirry sisältöön
A+Health Ibuprofeeni PM Softgels, Pain Reliever/Nighttime uniapu (NSAID), 120

Price:

15,74 €


A+Health Ibuprofeeni PM Softgels, Pain Reliever/Nighttime uniapu (NSAID), 120

https://nutricity.fi/shop/brswga35oipay2dz-a-health-ibuprofeeni-pm-softgels-pain-reliever-nighttime-uniapu-nsaid-120-112270 https://nutricity.fi/web/image/product.template/112270/image_1920?unique=4a118ab

Stock Expiry Date*: 03-11-2027

100% Authentic — Sourced directly from manufacturers or their authorized dealers!

  • VAIKUTTAVAT AINEET: Sisältää vaikuttavia aineita Ibuprofeenia 200 mg (steroideihin kuulumaton tulehduskipulääke) ja difenhydramiinia 25 mg.
  • NIGHTIME SLEEP APU: Tarjoaa helpotusta satunnaisesta unettomuudesta, kun liittyy pieniä särkyjä ja kipuja, auttaa sinua nukahtamaan ja pysyä unessa
  • VÄLIAIKAINEN PAATU: Väliaikaisesti vähentää kuumetta ja lievittää pieniä särkyjä ja kipuja johtuen päänsärky, hammassärky, selkäkipu, kuukautiskrampit, yleinen kylmyys, lihassärkyä ja vähäinen kipu niveltulehdus
  • Helppo SWALLOW: Softgelit ovat nestemäisiä kapseleita, joita voi olla helpompi ottaa henkilöille, joilla on nielemisvaikeuksia
  • SUURARVO: Nukahdetaan ilman kipuja ja särkyjä; Sisältää 120 pehmogeeliä

15,74 € 15.74 EUR 15,74 € Verollinen

Not Available For Sale

(0,13 € / Units)

Displayed price includes all duties & taxes.

  • Merkki
  • Maku
  • Yksikkömäärä
  • Kohtalomake
  • Tuotteen paino
  • Tuotehyödyt
  • Eräiden lukumäärä
  • Annostus
  • Valmistaja
  • Tuotteen mitat L x W x H
  • Ainesosat
  • Tuotetyyppi
  • Tuotteen erityiskäyttö
  • Vaikuttavat aineet
  • UPC
  • Mallin nimi
  • Pakkaustyypin nimi
  • Kohdeyleisö
  • Nettosisältö
  • Tuotetyyppi
  • Tuotteen paino
  • Merkki
  • Ainesosat
  • Merkki
  • Iän kuvaus
  • Konttityyppi
  • Valmistaja Osanumero
  • Mallinumero
  • Tuotteen mitat
  • Lisäominaisuudet
  • Kohdekäyttö Kehon osa
  • Labeler Name

Tätä yhdistelmää ei ole olemassa.

Ota Yhteyttä
Ibuprofeeni
Tuotehyödyt Kipu, Uniapu
Ainesosat Liivate, Puhdistettu vesi, FD&C punainen #40, Kaliumhydroksidi, Polyetyleeni Glycol, Sorbitolia., Pharmaceutical Ink, sorbitan, Active ingredients: Diphenhydramine hydrochloride 25 mg - Solubilized ibuprofen equal to 200 mg ibuprofen (NSAID)* (present as the free acid and potassium salt) *nonsteroidal anti-inflammatory drug. Inactive ingredients: FD&C blue #1
Tuotteen erityiskäyttö Kipu, Unettomuus
Ainesosat Puhdistettu vesi, Liivate, Polyetyleeni Glycol, Kaliumhydroksidi, C Punainen #40, Lääkemuoto, Sorbitaani, Sorbitolia., Vaikuttavat aineet: Difenhydramiini Hydroklooritiatsidi 25 Mg-Solubilized Ibuprofeeni Yhtä 200 Mg Ibuprofeeni (muurahaishappo) * (läsnä Free Acid And Kalium Salt) * nonsteroidinen anti-inflammatorinen lääke.
Merkki A+terveys
Maku Mausteeton
Yksikkömäärä 120, 0
Kohtalomake kapseli
Tuotteen paino 0,13 Englannin puntaa
Eräiden lukumäärä 1
Annostus Softgelit
Valmistaja Bionpharma Inc.
Tuotteen mitat L x W x H 2.15 X 2.15 X 3,75 tuumaa
Tuotetyyppi Ibuprofen
Vaikuttavat aineet Diphenhydramine hydrochloride 25 mg - Solubilized ibuprofen equal to 200 mg ibuprofen (NSAID)* (present as the free acid and potassium salt) *nonsteroidal anti-inflammatory drug
UPC 369452264225
Mallin nimi IbuprofenPMSoftgels
Pakkaustyypin nimi Pullo
Kohdeyleisö Unisex- aikuiset
Nettosisältö 120
Tuotetyyppi Lääkkeet
Tuotteen paino 0,13 Englannin puntaa
Merkki A+terveys
Merkki A+Health
Iän kuvaus Aikuiset
Konttityyppi Pullo
Valmistaja Osanumero IBUPM120
Mallinumero IBUPM120
Tuotteen mitat 2.15 x 2.15 x 3.75 inches
Lisäominaisuudet Contains active ingredients Ibuprofen 200mg (nonsteroidal anti-inflammatory drug) and Diphenhydramine 25mg—compare to the active ingredients in Advil PM Liquid-Gels
Kohdekäyttö Kehon osa Koko keho
Labeler Name A+Health
  • Buy Four or More Offer

    Saat 5 % alennuksen, kun ostat vähintään 4 tuotetta

  • Next Purchase Offer
    Saa 5% alennusta seuraavasta ostoksestasi.
  • Ships From(Finland)
    Tilaukset käsitellään ja lähetetään Brooklynista, Yhdysvalloista.
  • Delivery Offer(Finland)
    Ilmainen toimitus kelvollisille tilauksille.
Delivery Detail
Arvioi toimitusaika: 12-26 päivää (Kansainvälinen).
3-6 päivää (Kotimaan)
Safe Checkout
Varmistettu turvallinen kassaprosessi
Return Policy

30 päivän palautustakuu
Luottamusta tukevat ostokset 30 päivän palautustuen kanssa.

Free Return Pickup
Ilmainen palautusnouto saatavilla
Hoida palautukset ovelta ilman lisäkustannuksia.
SKU
BRSWGA35OIPAY2DZ
Kategoria
Terveydenhuolto , Yli-Counter lääkitys , Kipua lievittävät aineet , Ei-aspiriini , Ibuprofeeni
Barcode
369452264225
Tags

 

Älä anna kivun häiritä uniasi. A+ Health Ibuprofeeni PM Softgels on suunniteltu tarjoamaan tilapäistä helpotusta satunnaisesta unettomuudesta, kun siihen liittyy pieniä kipuja ja kipuja, auttaa sinua nukahtamaan ja pysyä unessa. A+ Health Ibuprofeeni PM Softgels sisältää vaikuttavana aineena Ibuprofeenia 200 mg ja difenhydramiinia 25 mg, jotka ovat verrattavissa Advil PM Liquid-Gelsin vaikuttavaan ainesosaan. Ibuprofeeni on NSAID (ei-steroidinen anti-inflammatorinen lääke), joka on suunniteltu vähentämään kuumeen oireita ja lievittää kipuja, kipua ja tulehdusta. Olipa sinulla pieni nivelkipu tai muita särkyjä tai kipuja, löydät helpotusta A+ Health Ibuprofeeni PM Softgels.

Tärkeää tietoa

Turvallisuustiedot

Allergia hälytys: Ibuprofeeni voi aiheuttaa vaikea allerginen reaktio, erityisesti ihmisillä allerginen aspiriini. Oireita voivat olla nokkosihottuma, kasvojen turvotus, astma (hengitys), sokki, ihon punoitus, ihottuma, rakkuloita. Jos allerginen reaktio ilmenee, lopeta lääkkeen käyttö ja hakeudu välittömästi lääkärin hoitoon. Vatsaverenvuotovaroitus: Tämä valmiste sisältää tulehduskipulääkkeen, joka voi aiheuttaa vaikeaa mahaverenvuotoa. Mahdollisuus on suurempi, jos olet 60-vuotias tai vanhempi, sinulla on ollut mahahaava tai verenvuoto-ongelmia, otat veren ohenemista (antikoagulantti) tai steroidilääke, käytät muita lääkkeitä, jotka sisältävät reseptiä tai reseptiä NSAIDit [aspiriini, ibuprofeeni, naprokseeni tai muut], on 3 tai enemmän alkoholijuomia päivittäin käyttäessäsi tätä tuotetta, ottaa enemmän tai kauemmin kuin suunnattu. Sydänkohtaus ja aivohalvausvaroitus: tulehduskipulääkkeet, lukuun ottamatta aspiriinia, lisäävät sydänkohtauksen, sydämen vajaatoiminnan ja aivohalvauksen riskiä. Nämä voivat olla kohtalokkaita. Riski on suurempi, jos käytät enemmän kuin suunnattu tai kauemmin kuin on tarkoitettu. Älä käytä: jos sinulla on joskus ollut allerginen reaktio jollekin muulle kivunlievittäjälle/kuumeenlievittäjälle, ellei sinulla ole aikaa koko yöunelle, alle 12-vuotiaille lapsille, juuri ennen sydänleikkausta tai sen jälkeen, minkä tahansa muun difenhydramiinia sisältävän valmisteen kanssa, jopa yhden, jota käytetään iholle, jos sinulla on unettomuutta ilman kipua. Kysy lääkäriltäsi ennen käyttöä, jos: mahaverenvuotovaroitus koskee sinua, sinulla on kipulääkkeitä tai kuumeen alentajia käytettäessä vakavia haittavaikutuksia tai sinulla on ollut vatsavaivojaongelmia, kuten närästys, sinulla on korkea verenpaine, sydänsairaus, maksakirroosi, munuaissairaus, astma, tai oli aivohalvaus, käytät diureetteja, sinulla on hengitysvaikeuksia, kuten emfyseema tai krooninen keuhkoputkentulehdus, sinulla on glaukooma, sinulla on ongelmia virtsaamisen vuoksi laajentuneen eturauhasen. Kysy lääkäriltä tai apteekista ennen käyttöä, jos käytät: rauhoittavia lääkkeitä tai rauhoittavia lääkkeitä tai muita unilääkkeitä, jos lääkärisi huolehtii jatkuvasta sairaudesta, ottaa muita antihistamiineja, ottaa aspiriinia sydänkohtaukseen tai aivohalvaukseen, koska ibuprofeeni voi vähentää tätä hyötyä aspiriini, minkä tahansa muun lääkkeen. Käytä tätä valmistetta: uneliaisuutta esiintyy, välttää alkoholijuomia, älä aja moottoriajoneuvoa, käytä koneita, ottaa ruoan tai maidon kanssa, jos vatsavaivoja esiintyy. Lopeta käyttö ja kysy lääkäriltä, jos: sinulla on jokin seuraavista merkkejä mahan verenvuodosta, tunnet olosi heikoksi, oksennat verta, sinulla on verisiä tai mustia ulosteita, sinulla on mahakipua, joka ei parane; sinulla on sydänvaivoja tai aivohalvauksen oireita: rintakipu, hengitysvaikeudet, heikkous kehon yhdessä osassa tai puolella, sammal puhe, jalkojen turvotus; kipu pahenee tai kestää yli 10 päivää, unettomuus jatkuu yhtäjaksoisesti yli 2 viikkoa. Unettomuus voi olla oire vakava perussairaus, punoitus tai turvotus on läsnä kivuliaalla alueella, uusia oireita. Jos olet raskaana tai imetät, kysy lääkäriltä ennen käyttöä. On erityisen tärkeää olla käyttämättäibuprofeeni raskauden viimeisen 3 kuukauden aikana, ellei ehdottomasti kehota tekemään niin lääkäri, koska se voi aiheuttaa ongelmia sikiölle tai komplikaatioita synnytyksen aikana. Ei lasten ulottuville. Yliannostustapauksissa hakeudu heti lääkärin hoitoon tai ota yhteys Myrkynvalvontakeskukseen. Me Bionpharmassa olemme hyvin herkkiä sille, että monet kuluttajat kuluttavat tuotteitamme ja haluamme varmistaa, että nämä tuotteet ovat turvallisia ja tehokkaita. Jos sinulla on kysyttävää tuotteesta tai haluat ilmoittaa haittatapahtumasta tai tuotteen laatuun liittyvistä huolista, soita 1-888-235-2466 tai lähetä sähköpostia osoitteeseen [sähköposti suojattu]Edustaja ottaa sinuun yhteyttä kahden työpäivän kuluessa.

Ainesosat

Active ingredients: Diphenhydramine hydrochloride 25 mg - Solubilized ibuprofen equal to 200 mg ibuprofen (NSAID)* (present as the free acid and potassium salt) *nonsteroidal anti-inflammatory drug. Inactive ingredients: FD&C blue #1, FD&C red #40, gelatin, pharmaceutical ink, polyethylene glycol, potassium hydroxide, purified water, sorbitan, sorbitol.

Suunta

Ohjeet: Älä ota enempää kuin on suunnattu; Aikuiset ja yli 12-vuotiaat lapset: ota 2 kapselia nukkumaan mennessä; älä ota enempää kuin 2 kapselia 24 tunnissa.

Vastuuvapauslauseke

FDA ei ole arvioinut ravintolisiä koskevia lausuntoja eikä niiden tarkoituksena ole diagnosoida, hoitaa, parantaa tai estää mitään sairauksia tai terveydentilaa.

Tuotteen mitat

2,15 x 2,15 x 3,75 tuumaa; 2,08 unssia

Shipping & Delivery

At Nutricity, we aim to deliver your order as quickly and safely as possible.

Domestic Shipping :

Orders are typically delivered within 3–6 business days.

International Shipping:

Estimated delivery time is 12–26 business days, depending on the destination and customs processing.

You will receive a tracking number once your order has been dispatched. Delivery times may vary during holidays or due to unforeseen delays.

Similar Products
Accessory Products

Vastuuvapauslauseke

Ravintolisät eivät ole lääkkeitä. Tällä verkkosivustolla myytävät tuotteet eivät ole tarkoitettu diagnosoimaan, hoitamaan, parantamaan tai estämään mitään sairautta. Jos sinulla on jokin sairaus, kysy aina neuvoa pätevältä terveydenhuollon ammattilaiselta ennen käyttöä. Yksilölliset tulokset voivat vaihdella. Tilauksen tekemällä sitoudut noudattamaan oman maasi tuontisääntöjä. Peitämme soveltuvat tullit ja verot, jos niin on ilmoitettu.

*Vanhentumispäivämäärätiedot:
Huomioithan, että viimeinen käyttöpäivä voi vaihdella erästä toiseen. Takaan kuitenkin, että kaikki asiakkaillemme toimitetut tuotteet ovat voimassa olevia ja eivät ole vanhentuneita toimitushetkellä.