Siirry sisältöön
A+Health Dye-free Ibuprofeeni 200 Mg Mini Softgels, Pain Reliever/Fever Reducer (NSAID), 180

Price:

12,08 €


A+Health Dye-free Ibuprofeeni 200 Mg Mini Softgels, Pain Reliever/Fever Reducer (NSAID), 180

https://nutricity.fi/shop/brswygiqcicgogtx-a-health-dye-free-ibuprofeeni-200-mg-mini-softgels-pain-reliever-fever-reducer-nsaid-180-62046 https://nutricity.fi/web/image/product.template/62046/image_1920?unique=ae34895

Stock Expiry Date*: 29-09-2027

100% Authentic — Sourced directly from manufacturers or their authorized dealers!

  • ACTIVE INGREDIENT IBUPROFEN 200MG: Sisältää vaikuttavana aineena Ibuprofeenia 200 mg (steroideihin kuulumaton tulehduskipulääke) helposti nieltävässä kapselissa.
  • Pienempi kuin REGULAR SOFTGELS: A+ terveys Ibuprofeeni Värjäys-vapaa Mini Softgels ovat noin 25% pienempi kuin meidän säännöllinen Ibuprofeeni Softgels, joka tarjoaa samaa nopeavaikutteista helpotusta ja on helpompi niellä. Nämä väriaineeton softgels ovat hyvä niille, joilla on allergioita ja herkkä väriaineita.
  • PAIN RELIEF: Väliaikaisesti vähentää kuumetta ja lievittää pieniä särkyjä ja kipuja, jotka johtuvat päänsärky, hammassärky, selkäkipu, kuukautiskrampit, flunssa, lihassärky ja vähäinen niveltulehduskipu
  • DYE-FREE: Contains 180 dye-free, mini liquid-filled capsules, perfect for temporary relief from most common aches and pains while you’re on-the-go. Find pain relief without necessary dyes.
  • Älä anna kivun tulla tiellesi! Pienemmät softgels auttaa sinua yli este suuri pilleri, jotta voit päästä takaisin raiteille

12,08 € 12.08 EUR 12,08 € Verollinen

Not Available For Sale

(0,07 € / Units)

Displayed price includes all duties & taxes.

  • Merkki
  • Maku
  • Yksikkömäärä
  • Kohtalomake
  • Tuotteen paino
  • Tuotehyödyt
  • Ikä (kuvaus)
  • Eräiden lukumäärä
  • Annostus
  • Väri
  • Valmistaja
  • Tuotteen mitat L x W x H
  • Ainesosat
  • Tuotetyyppi
  • Tuotteen erityiskäyttö
  • Erityisaineet
  • UPC
  • Pakettitiedot
  • Maku
  • Kohtalomake
  • Ainesosat
  • Tuotetyyppi
  • Yksikkömäärä
  • Merkki
  • Merkki
  • Iän kuvaus
  • Konttityyppi
  • Valmistaja Osanumero
  • Yhteensä Palvelijat per kontti
  • Materiaaliominaisuudet
  • Mallinumero
  • Tuotteen mitat

Tätä yhdistelmää ei ole olemassa.

Ota Yhteyttä
Ibuprofeeni
Tuotehyödyt Kuukautiset, hammassärky, Selkäkipu, Lihassärky, Yleinen kylmä, Reduces fever and relieves minor aches and pains due to headache, and minor pain of arthritis
Ainesosat Puhdistettu vesi, Kaliumhydroksidi, Polyetyleeni Glycol, Pharmaceutical Ink, sorbitan and sorbitol., Active ingredient: Solubilized ibuprofen equal to 200 mg ibuprofen (NSAID)* (present as the free acid and potassium salt) *nonsteroidal anti-inflammatory drug. Inactive ingredients: gelatin
Tuotteen erityiskäyttö Kuume, Niveltulehdus, Lihaskipu, Kuukautiskipu, Nivelkipu
Ainesosat Puhdistettu, Polyetyleeni Glycol, Kaliumhydroksidi, Lääkemuoto, Sorbitaani ja sorbitoli, Aktiivinen ainesosa: liukoinen Ibuprofeeni Yhtä 200 Mg Ibuprofeeni (muurahaishappo) * (läsnä Free Acid and Kalium Salt) * nonsteroidinen tulehduskipulääke.
Merkki A+terveys
Maku Mausteeton
Yksikkömäärä 180. 0
Kohtalomake Softgel
Tuotteen paino 0, 25 Englannin puntaa
Ikä (kuvaus) Aikuiset
Eräiden lukumäärä 1
Annostus Softgelit
Väri Dye Free
Valmistaja Bionpharma Inc.
Tuotteen mitat L x W x H 2 x 2 x 4 tuumaa
Tuotetyyppi Ibuprofen
Erityisaineet Ibuprofen
UPC 369452302255
Pakettitiedot Pullo
Maku Maku
Kohtalomake Softgel
Tuotetyyppi Ravintolisä
Yksikkömäärä 180. 0
Merkki A+terveys
Merkki A+Health
Iän kuvaus Aikuiset
Konttityyppi Pullo
Valmistaja Osanumero IBU-DFMINI180
Yhteensä Palvelijat per kontti 60
Materiaaliominaisuudet Ei keinotekoinen värejä
Mallinumero IBU-DFMINI180
Tuotteen mitat 2 x 2 x 4 tuumaa
  • Buy Four or More Offer

    Saat 5 % alennuksen, kun ostat vähintään 4 tuotetta

  • Next Purchase Offer
    Saa 5% alennusta seuraavasta ostoksestasi.
  • Ships From(Finland)
    Tilaukset käsitellään ja lähetetään Brooklynista, Yhdysvalloista.
  • Delivery Offer(Finland)
    Ilmainen toimitus kelvollisille tilauksille.
Delivery Detail
Arvioi toimitusaika: 12-26 päivää (Kansainvälinen).
3-6 päivää (Kotimaan)
Safe Checkout
Varmistettu turvallinen kassaprosessi
Return Policy

30 päivän palautustakuu
Luottamusta tukevat ostokset 30 päivän palautustuen kanssa.

Free Return Pickup
Ilmainen palautusnouto saatavilla
Hoida palautukset ovelta ilman lisäkustannuksia.
SKU
BRSWYGIQCICGOGTX
Kategoria
Terveydenhuolto , Yli-Counter lääkitys , Kipua lievittävät aineet , Ei-aspiriini , Ibuprofeeni
Barcode
369452302255
Tags

 

A+ Terveys Ibuprofeeni Värjäytymätön Mini Softgels on suunniteltu vähentämään kuume oireita ja tarjota tilapäistä helpotusta pieniä särkyjä ja kipuja johtuu päänsärky, hammassärky, selkäkipu, kuukautiskrampit, yleinen kylmä, lihassärkyä, ja vähäinen kipu niveltulehdus. A+ Health Ibuprofen Dye-free Mini Softgels sisältää vaikuttavana aineena Ibuprofeenia 200 mg, jota verrataan Motrin IB Liquid Gels -geelien vaikuttavaan ainesosaan. Ibuprofeeni on NSAID, joka on suunniteltu vähentämään kuumeoireita ja lievittää särkyä, kipua ja tulehdusta. Ibuprofeeni on nestemäisessä muodossa ja sisällä softgel kapseli, joka tarjoaa nopeavaikutteinen helpotus helppo niellä mini softgel. Nämä väriaineeton softgels ovat hyvä niille, joilla on allergioita ja herkkä väriaineita. Olipa sinulla lievä niveltulehdus kipu tai muita särkyjä tai kipuja, löydät helpotusta A+ Health Ibuprofeeni Dye-free Mini Softgels. Lue koko pakkaus ennen käyttöä. Sisältää 180 softgelia. FDA Vastuuvapauslauseke: Elintarvike- ja lääkevirasto ei ole arvioinut näitä lausuntoja. Tämän tuotteen tarkoituksena ei ole diagnosoida, hoitaa, parantaa tai estää mitäänsairaus.

Tärkeää tietoa

Turvallisuustiedot

Allergia hälytys: Ibuprofeeni voi aiheuttaa vaikea allerginen reaktio, erityisesti ihmisillä allerginen aspiriini. Oireita voivat olla: nokkosihottuma kasvojen turvotus astma (hengitys) sokki ihon punoitus ihottuma rakkuloita Jos allerginen reaktio ilmenee, lopeta lääkkeen käyttö ja hakeudu välittömästi lääkärin hoitoon. Vatsaverenvuotovaroitus: Tämä valmiste sisältää tulehduskipulääkkeen, joka voi aiheuttaa vaikeaa mahaverenvuotoa. Mahdollisuus on suurempi, jos olet 60-vuotias tai vanhempi on ollut mahahaava tai verenvuoto-ongelmia ottaa verenohennus (antikoagulantti) tai steroidilääke ottaa muita lääkkeitä, jotka sisältävät reseptiä tai reseptiä NSAID-lääkkeet [aspiriini, ibuprofeeni, naprokseeni, tai muut] on 3 tai enemmän alkoholijuomia päivittäin käyttäessäsi tätä tuotetta kestää enemmän tai kauemmin kuin suunnattu. Sydänkohtaus ja aivohalvausvaroitus: tulehduskipulääkkeet, lukuun ottamatta aspiriinia, lisäävät sydänkohtauksen, sydämen vajaatoiminnan ja aivohalvauksen riskiä. Nämä voivat olla kohtalokkaita. Riski on suurempi, jos käytät enemmän kuin suunnattu tai kauemmin kuin on tarkoitettu. Älä käytä, jos sinulla on joskus ollut allerginen reaktio jollekin muulle kivunlievittäjälle/kuumeenlievittäjälle, juuri ennen sydänleikkausta tai sen jälkeen. Sinulla on ollut mahavaivoja, kuten närästys; sinulla on korkea verenpaine, sydänsairaus, maksakirroosi, munuaissairaus, astma tai aivohalvaus. Kysy lääkäriltä tai apteekista ennen käyttöä, jos oletlääkäri hoitaa mitään vakavaa tilaa; ottaa aspiriinia sydänkohtaus tai aivohalvaus, koska ibuprofeeni voi vähentää tätä hyötyä aspiriini; muiden lääkkeiden. Tätä valmistetta käytettäessä on otettava ruoan tai maidon kanssa, jos vatsa on sekaisin. Lopeta käyttö ja kysy lääkäriltä, jos sinulla ilmenee jokin seuraavista merkkejä mahan verenvuodosta: sinulla on sydänvaivoja tai aivohalvauksen oireita: rintakipu, hengitysvaikeudet, heikkous kehon osassa tai puolella, sammal, jalkaturvotus, kipu pahenee tai kestää yli 10 päivää, kuume pahenee tai kestää yli 3 päivää, punoitusta tai turvotusta esiintyy kivuliaalla alueella, uusia oireita ilmaantuu. Jos olet raskaana tai imetät, kysy lääkäriltä ennen käyttöä. On erityisen tärkeää olla käyttämättä ibuprofeenia 20 viikkoa tai myöhemmin raskauden aikana, paitsi jos lääkäri on ehdottomasti kehottanut siihen, koska se voi aiheuttaa ongelmia syntymättömälle lapselle tai komplikaatioita synnytyksen aikana. Ei lasten ulottuville. Yliannostustapauksissa hakeudu heti lääkärin hoitoon tai ota yhteys Myrkynvalvontakeskukseen. Me Bionpharmassa olemme hyvin herkkiä sille, että monet kuluttajat kuluttavat tuotteitamme ja haluamme varmistaa, että nämä tuotteet ovat turvallisia ja tehokkaita. Jos sinulla on kysyttävää tuotteesta tai haluat ilmoittaa haittatapahtumasta tai tuotteen laatuun liittyvistä huolista, soita 1-888-235-2466 tai lähetä sähköpostia osoitteeseen [sähköposti suojattu]Edustaja ottaa sinuun yhteyttä kahden työpäivän kuluessa.

Ainesosat

Vaikuttava aine: Solubilized ibuprofeeni vastaa 200 mg ibuprofeenia (NSAID) * (ilmainen happo ja kaliumsuola) * ei-steroidinen tulehduskipulääke. Vaikuttavat aineet: liivate, farmaseuttinen muste, polyetyleeniglykoli, kaliumhydroksidi, puhdistettu vesi, sorbitaani ja sorbitoli.

Suunta

Ohjeet: Älä ota enempää kuin on tarkoitettu; käytä pienintä tehokasta annosta. Aikuiset ja yli 12- vuotiaat lapset: ota 1 kapseli 4 - 6 tunnin välein oireiden jatkuessa. Älä ylitä 6 kapselia 24 tunnissa, ellei lääkäri ole määrännyt. Alle 12-vuotiaat lapset: kysy lääkäriltä.

Vastuuvapauslauseke

FDA ei ole arvioinut ravintolisiä koskevia lausuntoja eikä niiden tarkoituksena ole diagnosoida, hoitaa, parantaa tai estää mitään sairauksia tai terveydentilaa.

Tuotteen mitat

2 x 2 x 4 tuumaa; 4 unssia

Shipping & Delivery

At Nutricity, we aim to deliver your order as quickly and safely as possible.

Domestic Shipping :

Orders are typically delivered within 3–6 business days.

International Shipping:

Estimated delivery time is 12–26 business days, depending on the destination and customs processing.

You will receive a tracking number once your order has been dispatched. Delivery times may vary during holidays or due to unforeseen delays.

Similar Products
Accessory Products

Vastuuvapauslauseke

Ravintolisät eivät ole lääkkeitä. Tällä verkkosivustolla myytävät tuotteet eivät ole tarkoitettu diagnosoimaan, hoitamaan, parantamaan tai estämään mitään sairautta. Jos sinulla on jokin sairaus, kysy aina neuvoa pätevältä terveydenhuollon ammattilaiselta ennen käyttöä. Yksilölliset tulokset voivat vaihdella. Tilauksen tekemällä sitoudut noudattamaan oman maasi tuontisääntöjä. Peitämme soveltuvat tullit ja verot, jos niin on ilmoitettu.

*Vanhentumispäivämäärätiedot:
Huomioithan, että viimeinen käyttöpäivä voi vaihdella erästä toiseen. Takaan kuitenkin, että kaikki asiakkaillemme toimitetut tuotteet ovat voimassa olevia ja eivät ole vanhentuneita toimitushetkellä.