Siirry sisältöön
Advil Liqui-Gels (180 Count) Pain Reliever / Kuumeen reduktori Nestemäinen Täytetty kapseli, 200 mg Ibuprofeenia, väliaikainen kipulääke

Price:

10,70 €


Advil Liqui-Gels (180 Count) Pain Reliever / Kuumeen reduktori Nestemäinen Täytetty kapseli, 200 mg Ibuprofeenia, väliaikainen kipulääke

https://nutricity.fi/shop/brswiytzcucqgeq3-advil-liqui-gels-180-count-pain-reliever-kuumeen-reduktori-nestemainen-taytetty-kapseli-200-mg-ibuprofeenia-valiaikainen-kipulaake-63742 https://nutricity.fi/web/image/product.template/63742/image_1920?unique=eeada7b

Stock Expiry Date*: 10-05-2027

100% Authentic — Sourced directly from manufacturers or their authorized dealers!

  • Advil Liqui-Gels tarjoaa nestemäistä nopeaa kivunlievitystä päänsärkyyn, selkäkipuun ja lihaskipuun.
  • Advil on maailman 1-myyvä kipulääke.
  • Advil-lääke lievittää kipua tulehduskohdassa.
  • Mikään muu OTC kipulääke ei ole osoittautunut toimivan nopeammin tai vahvempi kova kipu kuin Advil.

10,70 € 10.7 EUR 10,70 € Verollinen

Not Available For Sale

(10,70 € / Units)

Displayed price includes all duties & taxes.

  • Ainesosat
  • Merkki

Tätä yhdistelmää ei ole olemassa.

Ota Yhteyttä
Ibuprofeeni
Ainesosat Puhdistettu, Elatin, Polyetyleeni Glycol, Kaliumhydroksidi, Lääkemuoto, Kevyt mineraaliöljy, Sorbitolia., Inaktiiviset ainesosat: Fd&c Vihreä nro 3, Sorbitaanit
Merkki Advil
  • Buy Four or More Offer

    Saat 5 % alennuksen, kun ostat vähintään 4 tuotetta

  • Next Purchase Offer
    Saa 5% alennusta seuraavasta ostoksestasi.
  • Ships From(Finland)
    Tilaukset käsitellään ja lähetetään Brooklynista, Yhdysvalloista.
  • Delivery Offer(Finland)
    Ilmainen toimitus kelvollisille tilauksille.
Delivery Detail
Arvioi toimitusaika: 12-26 päivää (Kansainvälinen).
3-6 päivää (Kotimaan)
Safe Checkout
Varmistettu turvallinen kassaprosessi
Return Policy

30 päivän palautustakuu
Luottamusta tukevat ostokset 30 päivän palautustuen kanssa.

Free Return Pickup
Ilmainen palautusnouto saatavilla
Hoida palautukset ovelta ilman lisäkustannuksia.

 

When pain strikes there is no time to wait for relief. Get fast pain relief at liquid speed with Advil Liqui-Gels. Advil Liqui-Gels provide fast relief of headaches, muscle aches, minor arthritis and other joint pain. Advil Liqui-Gels contains 200mg of Ibuprofen and is an effective fever reducer. The quick-acting medicine in Advil is engineered to relieve pain at the site of inflammation. With pain out of the picture, you can get on with your day.
The medicine in Advil is the #1 doctor-recommended treatment for effective pain relief** and the #1-selling pain reliever among over-the-counter medications*. Be ready and face pain head-on by adding Advil Liqui-Gels to your shopping cart.
*Based on OTC sales**Based on a survey of doctors

Satisfaction Guarantee
If for any reason you are not satisfied with any GSK Consumer Healthcare product, GSK Consumer Healthcare will provide you with a reimbursement within 45 days of the date of purchase. Please note that because GSK is unable to control the quality of our products sold by unauthorized sellers, the Guarantee is not available for products purchased from unauthorized sellers due to potential quality issues outside GSK’s control. Please contact GSK Consumer Healthcare directly for more information.

Life moves fast - you need a pain reliever that moves fast too. Advil; Liqui-Gels;; are faster and stronger on tough pain than Extra Strength Tylenol;;. Advil; Liqui-Gels; relieve headaches, backaches, muscle aches, menstrual pain, minor arthritis and other joint pain, and body aches & pains of the flu. For 25 years, millions of people have trusted Advil; to relieve their aches and pains. Relief Doesn't Get Any Better Than This. 1;Liqui-Gels is a registered trademark of Catalent Pharma Solutions. 2;Tylenol is a registered trademark of The Tylenol Company.

Tärkeää tietoa

Turvallisuustiedot

Allergia hälytys: Ibuprofeeni voi aiheuttaa vaikea allerginen reaktio, joka voi sisältää nokkosihottumaa, kasvojen turvotusta, astma (hengitys); sokki. Vatsaverenvuoto Varoitus: Yli suositellun annoksen ottaminen voi aiheuttaa mahaverenvuotoa. Alkoholivaroitus: Jos nautit 3 tai enemmän alkoholijuomia päivittäin, kysy lääkäriltäsi, pitäisikö sinun ottaa ibuprofeenia tai muita kipulääkkeitä / kuumeen alentajia. Ibuprofeeni voi aiheuttaa mahaverenvuotoa. Älä käytä, jos sinulla on joskus ollut allerginen reaktio jollekin muulle kivunlievittäjälle/kuumeenlievittäjälle. Kysy lääkäriltä ennen käyttöä, jos sinulla on kipulääkkeitä tai kuumetta vähentäviä ongelmia tai haittavaikutuksia; mahavaivat, jotka kestävät tai tulevat takaisin, kuten närästys, vatsavaivat tai kipu; haavaumat; verenvuoto-ongelmat; korkea verenpaine, sydän- tai munuaissairaus, ovat diureetteja tai ovat yli 65-vuotiaita. Kysy lääkäriltä tai apteekista ennen käyttöä, jos sinulla on jokin vakava sairaus lääkärin hoidossa, jos käytät jotakin muuta ibuprofeenia sisältävää valmistetta tai muuta kivunlievittäjää/kuumeenlievittäjää, käytät reseptilääkettä antikoagulaation hoitoon (veren ohentamiseen) tai muuta lääkettä. Tätä valmistetta käytettäessä on otettava ruoan tai maidon kanssa, jos vatsa on sekaisin. Lopeta käyttö ja kysy lääkäriltä, jos sinulle kehittyy allerginen reaktio. Hakeudu välittömästi lääkärin hoitoon; kipu pahenee tai kestää yli 10 päivää; kuume pahenee tai kestää yli 3 päivää; vatsakipu tai järkyttyminen pahenee tai kestää; punoitus tai turvotus on läsnä kivuliaalla alueella; uusia oireita ilmaantuu. Jos olet raskaana tai imetät, kysyterveydenhuollon ammattilainen ennen käyttöä. On erityisen tärkeää olla käyttämättä ibuprofeenia raskauden kolmen viimeisen kuukauden aikana, ellei lääkäri ole ehdottomasti kehottanut siihen, koska se voi aiheuttaa ongelmia syntymättömälle lapselle tai komplikaatioita synnytyksen aikana. Ei lasten ulottuville. Yliannostustapauksissa hakeudu heti lääkärin hoitoon tai ota yhteys Myrkynvalvontakeskukseen. Älä käytä, jos pullonkorkin alla oleva sinetti, johon on painettu sinetti, on rikki tai puuttuu.

Käyttöaiheet

Väliaikaisesti lievittää pieniä särkyjä ja kipuja, jotka johtuvat päänsärkyä; yleinen kylmä; hammassärky; lihassärky; selkäkipu; vähäinen nivelkipu; kuukautiskrampit. Väliaikaisesti vähentää kuumetta.

Ainesosat

Active Ingredient (In Each Capsule): Solubilized Ibuprofen (Equal to 200 Mg Ibuprofen) (Nsaid - Nonsteroidal Anti-inflammatory Drug) (Present As the Free Acid and Potassium Salt). Inactive Ingredients: Fd&c Green No. 3, Gelatin, Light Mineral Oil, Pharmaceutical Ink, Polyethylene Glycol, Potassium Hydroxide, Purified Water, Sorbitans, Sorbitol.

Suunta

Älä ota enempää kuin neuvotaan. Aikuiset ja lapset 12 vuotta ja yli: Ota 1 kapseli 4-6 tunnin välein ja oireet jatkuvat. Jos kipu tai kuume ei vastaa yhteen kapseliin, voidaan käyttää kahta kapselia. Älä ylitä 6 kapselia 24 tunnissa, ellei lääkäri ole määrännyt. Pienin tehokas annos on käytettävä. Alle 12-vuotiaat lapset: Kysy lääkäriltä. Lue kaikki varoitukset ja ohjeet ennen käyttöä. Säilytä pahvipakkaus. Säilytä 20-25 C (68-77 F). Vältä liiallista lämpöä 40 astetta C (yli 104 astetta F).

Vastuuvapauslauseke

FDA ei ole arvioinut ravintolisiä koskevia lausuntoja eikä niiden tarkoituksena ole diagnosoida, hoitaa, parantaa tai estää mitään sairauksia tai terveydentilaa.

Paketin mitat

5,5 x 2,9 x 2,9 tuumaa; 7,2 unssia

Shipping & Delivery

At Nutricity, we aim to deliver your order as quickly and safely as possible.

Domestic Shipping :

Orders are typically delivered within 3–6 business days.

International Shipping:

Estimated delivery time is 12–26 business days, depending on the destination and customs processing.

You will receive a tracking number once your order has been dispatched. Delivery times may vary during holidays or due to unforeseen delays.

Similar Products
Accessory Products

Vastuuvapauslauseke

Ravintolisät eivät ole lääkkeitä. Tällä verkkosivustolla myytävät tuotteet eivät ole tarkoitettu diagnosoimaan, hoitamaan, parantamaan tai estämään mitään sairautta. Jos sinulla on jokin sairaus, kysy aina neuvoa pätevältä terveydenhuollon ammattilaiselta ennen käyttöä. Yksilölliset tulokset voivat vaihdella. Tilauksen tekemällä sitoudut noudattamaan oman maasi tuontisääntöjä. Peitämme soveltuvat tullit ja verot, jos niin on ilmoitettu.

*Vanhentumispäivämäärätiedot:
Huomioithan, että viimeinen käyttöpäivä voi vaihdella erästä toiseen. Takaan kuitenkin, että kaikki asiakkaillemme toimitetut tuotteet ovat voimassa olevia ja eivät ole vanhentuneita toimitushetkellä.