Siirry sisältöön
Advil Pain Reliever ja kuumeen reduktori, kipulääke Ibuprofeeni 200 mg päänsärkyyn, selkäkipuun, kuukautiskipuun ja nivelkipuun - 50x2 päällystettyä tablettia

Price:

13,46 €


Advil Pain Reliever ja kuumeen reduktori, kipulääke Ibuprofeeni 200 mg päänsärkyyn, selkäkipuun, kuukautiskipuun ja nivelkipuun - 50x2 päällystettyä tablettia

https://nutricity.fi/shop/brswiyt7capgg2dk-advil-pain-reliever-ja-kuumeen-reduktori-kipulaake-ibuprofeeni-200-mg-paansarkyyn-selkakipuun-kuukautiskipuun-ja-nivelkipuun-50x2-paallystettya-tablettia-91936 https://nutricity.fi/web/image/product.template/91936/image_1920?unique=58fefcd

Stock Expiry Date*: 02-04-2027

100% Authentic — Sourced directly from manufacturers or their authorized dealers!

  • Fifty packs of 2 Advil Pain Reliever and Fever Reducer Coated Tablets, Pain Relief Medicine with Ibuprofen 2mg for Headache, Backache, Menstrual Pain and Joint Pain Relief
  • Advil ibuprofen pain reliever and fever reducer for adults provides longer lasting relief than Tylenol Extra Strength, targets pain at the sight of inflammation
  • New packaging for this fever medicine features 20 percent less plastic to keep nearly 5,000 pounds of plastic out of landfills
  • Headache pain relief, period pain relief, back pain medication and arthritis pain reliever that also provides menstrual pain relief for adults and children 12 years and older
  • Coated Advil tablets are easy to swallow pain relievers, providing relief that lasts for up to 6 hours- the perfect addition to your college dorm room essentials
  • Advil provides longer lasting relief than Tylenol Extra Strength and targets pain at the sight of inflammation
  • HSA- ja FSA-tukikelpoinen tuote

13,46 € 13.46 EUR 13,46 € Verollinen

Not Available For Sale

(0,13 € / Units)

Displayed price includes all duties & taxes.

  • Merkki
  • Maku
  • Yksikkömäärä
  • Kohtalomake
  • Tuotteen paino
  • Tuotehyödyt
  • Eräiden lukumäärä
  • Annostus
  • Sisältää osat
  • Valmistaja
  • Tuotteen mitat L x W x H
  • Ainesosat
  • Tuotetyyppi
  • Tuotteen erityiskäyttö
  • Vaikuttavat aineet
  • Mallin nimi
  • Maailmanlaajuinen kauppatunnus
  • Pakkaustyypin nimi
  • Kohdeyleisö
  • Ainesosat
  • Nettosisältö
  • Merkki
  • Tuotetyyppi
  • Merkki
  • Iän kuvaus
  • Konttityyppi
  • Valmistaja Osanumero
  • Mallinumero
  • Tuotteen mitat
  • Tuotteen nimi
  • Lisäominaisuudet
  • Kohdekäyttö Kehon osa

Tätä yhdistelmää ei ole olemassa.

Ota Yhteyttä
Ibuprofeeni
Tuotehyödyt Kipu, Kuumeen hallinta, Päänsärky, Selkäkipu
Sisältää osat Advil Pain Reliever and Fever Reducer, Pain Relief Medicine with Ibuprofen 200mg for Headache, Backache, Menstrual Pain and Joint Pain Relief - 50x2 Coated Tablets
Ainesosat Titaanidioksidi, natriumlauryylisulfaatti, Steariinihappo, povidoni, mikrokiteinen selluloosa, metyyliparabeeni, kroskarmelloosinatrium, Maissitärkkelys, Sakkaroosi, propyyliparabeeni, natriumbentsoaatti, Esigelatinoitu tärkkelys, Kolloidinen Piidioksidi, Lääkemuoto Glaze, Pharmaceutical Ink, Active Ingredients: (In Each Tablet) Ibuprofen 200mg (NSAID)* - Pain Reliever/Fever Reducer. *nonsteroidal anti-inflammatory drug, Inactive Ingredients: Acetylated Monoglycerides, Synthetic Iron Oxide, White Wax.
Tuotteen erityiskäyttö Kylmä, Kuume, Niveltulehdus, Lihaskipu, Kuukautiskipu, hammassärky, Selkäkipu, Päänsärky, Nivelkipu
Ainesosat Titaanidioksidi, Ikrokiteinen selluloosa, Maissitärkkelys, Steariinihappo, Natriumlauryylisulfaatti, Povidoni, Sakkaroosi, Natriumbentsoaatti, Kroskarmelloosi Natrium, Lääkemuoto Glaze, Esigelatinoitu tärkkelys, Propyyliparabeeni, Kolloidinen Piidioksidi, Metyyliparabeeni, Lääkemuoto, Valkoinen vaha., Inaktiiviset aineet: Asetyloitu monoglyseridit, Synteettinen rautaoksidi, Vaikuttavat aineet: (jokaisessa tabletissa) Ibuprofeeni 200 mg (naid) *-Pain Reliever / kuume Reduktori. * Steroideihin kuulumattomat tulehduskipulääkkeet
Tuotteen nimi Advil Pain Reliever and Fever Reducer, Pain Relief Medicine with Ibuprofen 200mg for Headache, Backache, Menstrual Pain and Joint Pain Relief - 50x2 Coated Tablets
Merkki Advil
Maku ibuprofen
Yksikkömäärä 100
Kohtalomake Tabletit
Tuotteen paino 6.91
Eräiden lukumäärä 1
Annostus Tabletit
Valmistaja Haleon US Services Inc.
Tuotteen mitat L x W x H 5,63 X 6 X 3,5 tuumaa
Tuotetyyppi Ibuprofen
Vaikuttavat aineet Ibuprofeeni
Mallin nimi Advil Pain Reliever Single Dose Packets
Maailmanlaajuinen kauppatunnus 00305730154895
Pakkaustyypin nimi Laukku
Kohdeyleisö Unisex- aikuiset
Nettosisältö 100 Count
Merkki Advil
Tuotetyyppi Lääkkeet
Merkki Advil
Iän kuvaus Aikuiset
Konttityyppi Laatikko
Valmistaja Osanumero F00573015489Z
Mallinumero 305730154895
Tuotteen mitat 5.63 x 6 x 3.5 inches
Lisäominaisuudet Advil coated tablets are small in size yet tough on pain.
Kohdekäyttö Kehon osa Koko keho
  • Buy Four or More Offer

    Saat 5 % alennuksen, kun ostat vähintään 4 tuotetta

  • Next Purchase Offer
    Saa 5% alennusta seuraavasta ostoksestasi.
  • Ships From(Finland)
    Tilaukset käsitellään ja lähetetään Brooklynista, Yhdysvalloista.
  • Delivery Offer(Finland)
    Ilmainen toimitus kelvollisille tilauksille.
Delivery Detail
Arvioi toimitusaika: 12-26 päivää (Kansainvälinen).
3-6 päivää (Kotimaan)
Safe Checkout
Varmistettu turvallinen kassaprosessi
Return Policy

30 päivän palautustakuu
Luottamusta tukevat ostokset 30 päivän palautustuen kanssa.

Free Return Pickup
Ilmainen palautusnouto saatavilla
Hoida palautukset ovelta ilman lisäkustannuksia.
SKU
BRSWIYT7CAPGG2DK
Kategoria
Terveydenhuolto , Yli-Counter lääkitys , Kipua lievittävät aineet , Ei-aspiriini , Ibuprofeeni
Barcode
00305730154895
Tags

 

Advil pysäyttää kivun siitä mistä se alkaa, tarjoten voimakkaan särkylääkettä. Olipa sinulla päänsärkyä, lihassärkyä, selkäkipuja, hammassärkyä, kuukautiskipua, nivelkipua, tai särkee ja kipuja flunssa, Advil tuo helpotusta, jos tarvitset sitä. Tämä nivelkipulääke aikuisille on tieteellisesti suunniteltu estämään kehon kemikaaleja, jotka aiheuttavat kipua ja kuumetta. Yksi tämän päänsärkylääkkeen tabletti sisältää ibuprofeeni-200 mg, ei-steroidinen tulehduskipulääke (NSAID). Päällystetyt ibuprofeeni tabletit on helppo niellä, jolloin helpotus, joka kestää jopa 6 tuntia. Yksi Advil on kaikki se usein se ottaa päänsärkyä helpotusta, lihaskipua, nivelten kivunlievitys, tai vähäinen niveltulehdus kipu. Lääke Advil on mitä lääkärit käyttävät eniten omia kipuja ja kipuja. Maailman myydyin ibuprofeenibrändi, Advil on tarjonnut turvallista ja tehokasta kivunlievitystä yli 35 vuotta. Vuoteen 2022 mennessä Advililla on kestävämmät pakkaukset, jotka on valmistettu 20 prosenttia vähemmän muovia pullossa, jotta lähes 500 000 kiloa muovia pysyisi poissa kaatopaikoista. Valmistaudu palaamaan collegeen luottavaisin mielin ja varmista, että olet valmis mihin tahansa lukuvuonna. Mikään ei ole vahvempi kova kipu kuin Advil. (1)(1) Niistä ei reseptiäkipulääkkeet

Tärkeää tietoa

Turvallisuustiedot

Älä käytä, jos pullonkorkin alla oleva sinetti on rikki tai puuttuu. Ibuprofeeni voi aiheuttaa vaikean allergisen reaktion, erityisesti henkilöillä, jotka ovat allergisia aspiriinille. Oireita voivat olla: Nokkosihottuma, kasvojen turvotus, astma (hengitys), shokki, ihon punoitus, ihottuma, rakkuloita. Jos allerginen reaktio ilmenee, lopeta lääkkeen käyttö ja hakeudu välittömästi lääkärin hoitoon. Vatsaverenvuotovaroitus: Tämä valmiste sisältää tulehduskipulääkkeen, joka voi aiheuttaa vaikeaa mahaverenvuotoa. Lue pakkaus ennen käyttöä täydellinen luettelo varoituksista.

Käyttöaiheet

Käyttö: Väliaikaisesti lievittää pieniä särkyjä ja kipuja johtuen: päänsärky, hammassärky, selkäkipu, kuukautiskrampit, yleinen kylmä, lihassärky, vähäinen kipu niveltulehdus, tilapäisesti vähentää kuumetta

Ainesosat

Vaikuttavat aineet: (Jokaisessa tabletissa) Ibuprofeeni 200 mg (NSAID) * - Pain Reliever / kuumeen aiheuttaja. * Steroideihin kuulumattomat tulehduskipulääkkeet; Inaktiiviset aineet: Asetyloitu monoglyseridit, kolloidinen piidioksidi, maissitärkkelys, kroskarmelloosinatrium, metyyliparabeeni, mikrokiteinen selluloosa, farmaseuttinen Glaze, farmaseuttinen muste, Povidoni, esigelatinoitu tärkkelys, propyyliparabeeni, natriumbentsoaatti, natriumlauryylisulfaatti, steariinihappo, sakkaroosi, synteettinen rautaoksidi, titaanidioksidi, valkoinen vaha.

Suunta

Suunnat: älä ota enempää kuin ohjataan. Pienin tehokas annos on käytettävä. Aikuiset ja yli 12- vuotiaat lapset: ota 1 kapseli 4 - 6 tunnin välein oireiden jatkuessa. Jos kipu tai kuume ei vastaa yhteen kapseliin, voidaan käyttää kahta kapselia. Älä ylitä 6 kapselia 24 tunnissa, ellei lääkäri ole määrännyt. Alle 12-vuotiaat lapset: kysy lääkäriltä. Lisätietoja: lue kaikki varoitukset ja ohjeet ennen käyttöä. Säilytä pahvikotelo 20-25 C (68-77 F). Vältä liiallista lämpöä yli 40 astetta C (104 astetta F)

Vastuuvapauslauseke

FDA ei ole arvioinut ravintolisiä koskevia lausuntoja eikä niiden tarkoituksena ole diagnosoida, hoitaa, parantaa tai estää mitään sairauksia tai terveydentilaa.

Tuotteen mitat

5,63 x 6 x 3,5 tuumaa; 6,91 unssia

Shipping & Delivery

At Nutricity, we aim to deliver your order as quickly and safely as possible.

Domestic Shipping :

Orders are typically delivered within 3–6 business days.

International Shipping:

Estimated delivery time is 12–26 business days, depending on the destination and customs processing.

You will receive a tracking number once your order has been dispatched. Delivery times may vary during holidays or due to unforeseen delays.

Similar Products
Accessory Products

Vastuuvapauslauseke

Ravintolisät eivät ole lääkkeitä. Tällä verkkosivustolla myytävät tuotteet eivät ole tarkoitettu diagnosoimaan, hoitamaan, parantamaan tai estämään mitään sairautta. Jos sinulla on jokin sairaus, kysy aina neuvoa pätevältä terveydenhuollon ammattilaiselta ennen käyttöä. Yksilölliset tulokset voivat vaihdella. Tilauksen tekemällä sitoudut noudattamaan oman maasi tuontisääntöjä. Peitämme soveltuvat tullit ja verot, jos niin on ilmoitettu.

*Vanhentumispäivämäärätiedot:
Huomioithan, että viimeinen käyttöpäivä voi vaihdella erästä toiseen. Takaan kuitenkin, että kaikki asiakkaillemme toimitetut tuotteet ovat voimassa olevia ja eivät ole vanhentuneita toimitushetkellä.