GoodSense Lasten Ibuprofeeni Purutabletti, 100 mg, 24
Stock Expiry Date*: 07-05-2027
100% Authentic — Sourced directly from manufacturers or their authorized dealers!
- ACTIVE INGREDIENT: Lasten Ibuprofeenipurutablettien vaikuttava aine, 100 mg on ibuprofeeni 100 mg, jota verrataan lasten motrinin vaikuttavaan ainesosaan
- NSAID: Lasten Ibuprofeeni purutabletti, 100 mg on steroideihin kuulumaton tulehduskipulääke, joka tilapäisesti vähentää kuumetta ja lievittää pieniä kipuja ja särkyjä johtuen flunssasta, kurkkukipu, päänsärky ja hammassärky
- MADE lapsille: Lasten Ibuprofeeni Purutabletteja, 100 mg on kipulääke erityisesti suunniteltu lapsille 2-11 ja kestää jopa kahdeksan tuntia.
- FEVER: Kuume on ruumiinlämpö, joka on normaalia korkeampi. Lapset, joilla on kuume, eivät saa ottaa aspiriinia.
- FEVER HOITO: Hoito riippuu syy kuume. Terveydenhuollon tarjoaja voi suositella käyttää over-the-counter lääkkeitä, kuten ibuprofeeni tilapäisesti vähentää kuumetta.
| Ainesosat | Piidioksidi, Carnauba Wax, Hypromelloosi, natriumlauryylisulfaatti, Magnesiumstearaatti, kroskarmelloosinatrium, Mannitoli, Luonnollinen ja keinotekoinen makuja, soijaöljy, FD&C yellow no. 6 aluminum lake, ammonium glycyrrhizin, Aspartaami, Active ingredient (in each chewable tablet): Ibuprofen 100 mg (NSAID)* *nonsteroidal anti-inflammatory drug. Inactive ingredients: acesulfame potassium, succinic acid. |
| Tuotteen erityiskäyttö | Kuume, Sure |
| Ainesosat | Hypromelloosi, Piidioksidi, Magnesiumstearaatti, Carnauba Wax, Mannitoli, Natriumlauryylisulfaatti, Soijaöljy, Aspartaami, Kroskarmelloosi Natrium, Luonnollinen ja keinotekoinen makuja, Fd&c Keltainen nro 6 Alumiinijärvi, Ammonium Glykyrrhitsiini, Succinic Acid., Aktiivinen aines (jokaisessa purutabletti): Ibuprofeeni 100 Mg (said) * * ei-steroidinen tulehduskipulääke. |
| Merkki | GoodSense |
| Maku | Oranssi |
| Yksikkömäärä | 24, 0 |
| Kohtalomake | Tabletti |
| Tuotehyödyt | Kuumeen hallinta |
| Eräiden lukumäärä | 1 |
| Annostus | Tabletit |
| Valmistaja | PERRIGO COMPANY |
| Tuotteen mitat L x W x H | 2 x 2 x 2,88 tuumaa |
| Tuotetyyppi | Ibuprofen |
| Vaikuttavat aineet | Active ingredient (in each chewable tablet): Ibuprofen 100 mg (NSAID)* *nonsteroidal anti-inflammatory drug. |
| UPC | 370030146918 |
| Maailmanlaajuinen kauppatunnus | 00370030146918 |
| Pakkaustyypin nimi | Laatikko |
| Kohdeyleisö | Unisex- aikuiset |
| Nettosisältö | 24 Count |
| Merkki | Tavara |
| Tuotetyyppi | Lääkkeet |
| Merkki | GoodSense |
| Iän kuvaus | Lapsi |
| Konttityyppi | Pullo |
| Valmistaja Osanumero | B008Y5VFH0 |
| Mallinumero | B008Y5VFH0 |
| Tuotteen mitat | 2 x 2 x 2.88 inches |
| Lisäominaisuudet | Kohdennettu |
| Kohdekäyttö Kehon osa | Koko keho |
-
Saat 5 % alennuksen, kun ostat vähintään 4 tuotetta
-
Saa 5% alennusta seuraavasta ostoksestasi.
-
Tilaukset käsitellään ja lähetetään Brooklynista, Yhdysvalloista.
-
Ilmainen toimitus kelvollisille tilauksille.
3-6 päivää (Kotimaan)
30 päivän palautustakuu
Luottamusta tukevat ostokset 30 päivän palautustuen kanssa.
SKU |
BRSWI2QQOYPREEI5 |
Kategoria |
Terveydenhuolto , Yli-Counter lääkitys , Kipua lievittävät aineet , Ei-aspiriini , Ibuprofeeni |
Barcode |
370030146918 |
Tags |
Compare to the active ingredient of Childrens Motrin. Children's Ibuprofen Chewable Tablets are a nonsteroidal anti-inflammatory drug (NSAID) that temporarily reduce fever and provide sore throat, toothache and headache relief. Kids' ibuprofen chewable tablets also relieve minor aches and pains due to the common cold and flu. Just one dose provides symptom relief that lasts up to 8 hours. Orange flavor chewable tablets are preservative free and gluten free. For children ages 2 to 11 years. Chew or crush tablets completely before swallowing.
Tärkeää tietoa
Turvallisuustiedot
Varoitukset: Allergia varoitus: Ibuprofeeni voi aiheuttaa vaikea allerginen reaktio, erityisesti ihmisillä allerginen aspiriini. Oireita voivat olla nokkosihottuma, kasvojen turvotus, astma (hengitys), sokki, ihon punoitus, ihottuma, rakkulat. Jos allerginen reaktio ilmenee, lopeta lääkkeen käyttö ja hakeudu välittömästi lääkärin hoitoon. Vatsaverenvuotovaroitus: Tämä valmiste sisältää tulehduskipulääkkeen, joka voi aiheuttaa vaikeaa mahaverenvuotoa. On suurempi mahdollisuus, jos lapsesi: on ollut mahahaavat tai verenvuoto-ongelmia, ottaa verenohennus (antikoagulantti) tai steroidilääke; ottaa muita lääkkeitä, jotka sisältävät reseptiä tai ei reseptiä NSAID-lääkkeet (aspiriini, ibuprofeeni, naprokseeni, tai muut); kestää enemmän tai kauemmin kuin mihin on osoitettu. Sydänkohtaus ja aivohalvausvaroitus: tulehduskipulääkkeet, lukuun ottamatta aspiriinia, lisäävät sydänkohtauksen, sydämen vajaatoiminnan ja aivohalvauksen riskiä. Nämä voivat olla kohtalokkaita. Riski on suurempi, jos käytät enemmän kuin suunnattu tai kauemmin kuin on tarkoitettu. Kurkkukipuvaroitus: Vaikea tai jatkuva kurkkukipu tai kurkkukipu, johon liittyy korkea kuume, päänsärky, pahoinvointi ja oksentelu voivat olla vakavia. Ota yhteys lääkäriin. Älä käytä yli 2 päivää tai käytä alle 3-vuotiaille lapsille, ellei lääkäri ole määrännyt. Älä käytä: jos lapsella on joskus ollut allerginen reaktio ibuprofeenille tai jollekin muulle kivunlievittäjälle/kuumeenlievittäjälle, juuri ennen sydänleikkausta tai sen jälkeen. Kysy lääkäriltä ennen käyttöä, jos: mahaverenvuotovaroitus koskee lastasi; lapsella on ollut mahavaivoja, kuten närästys; lapsella on ongelmia tai vakava puoliKivunlievittäjien tai kuumelääkkeiden käytön vaikutukset; lapsi ei ole juonut nesteitä; lapsi on menettänyt paljon nestettä oksentelun tai ripulin vuoksi; lapsella on korkea verenpaine, sydänsairaus, maksakirroosi, munuaissairaus, tai oli aivohalvaus; lapsi on astma; lapsi on diureetti. Kysy lääkäriltä tai apteekista ennen käyttöä, jos lapsi on: lääkärin huollossa kaikista vakavista sairauksista, minkä tahansa muun lääkkeen käytöstä. Tätä valmistetta käytettäessä voi esiintyä suun tai nielun polttelua, annetaan ruoan tai veden kanssa, otetaan ruoan tai maidon kanssa, jos mahavaivoja ilmenee. Lopeta käyttö ja kysy lääkäriltä, jos: lapsi kokee jotain seuraavista merkkejä mahan verenvuodosta: heikotus, oksentaa verta, on verinen tai musta ulosteita, on vatsakipu, joka ei parane, on oireita sydänvaivoja tai aivohalvaus: rintakipua, hengitysvaikeuksia, heikkous yhdessä osassa tai puolella kehoa, liekkiä puhetta, jalka turvotusta; lapsi ei saa mitään helpotusta ensimmäisen päivän (24 tuntia) aikana hoitoa; kuume tai kipu pahenee tai kestää yli 3 päivää; punoitusta tai turvotusta esiintyy kivuliaalla alueella; uusia oireita ilmaantuu. Ei lasten ulottuville. Yliannostustapauksessa hakeudu välittömästi lääkärin hoitoon tai ota yhteys Myrkkyjen valvontakeskukseen. (1-800-222-1222). Fenyyliketonurics: sisältää 6 mg fenyylialaniinia /tabletti.
Ainesosat
Active ingredient (in each chewable tablet): Ibuprofen 100 mg (NSAID)* *nonsteroidal anti-inflammatory drug. Inactive ingredients: acesulfame potassium, ammonium glycyrrhizin, aspartame, carnauba wax, croscarmellose sodium, FD&C yellow no. 6 aluminum lake, hypromellose, magnesium stearate, mannitol, natural and artificial flavors, silicon dioxide, sodium lauryl sulfate, soybean oil, succinic acid.
Suunta
Ohjeet: pureskele tai murskaa tabletit kokonaan ennen nielemistä; tämä valmiste ei sisällä ohjeita tai täydellisiä varoituksia aikuisten käyttöön; älä anna enempää kuin on suunnattu; löydä oikea annos alla. Jos mahdollista, käytä annokseen painoa; muuten käytä ikää; tarvittaessa toista annos 6-8 tunnin välein. Alle 24 kg, alle 2 vuotta: kysy lääkäriltä; 24- 35 kg, 2- 3 vuotta, 1 tabletti; 36- 47 kg, ikä 4-5 vuotta, 11⁄2 tablettia; 48- 59 kg, ikä 6-8 vuotta, 2 tablettia; 60- 71 kg, ikä 9- 10 vuotta, 21⁄2 tablettia; 72- 95 kg, ikä 11 vuotta, 3 tablettia.
Vastuuvapauslauseke
FDA ei ole arvioinut ravintolisiä koskevia lausuntoja eikä niiden tarkoituksena ole diagnosoida, hoitaa, parantaa tai estää mitään sairauksia tai terveydentilaa.
Tuotteen mitat
2 x 2 x 2,88 tuumaa; 13 unssia
Shipping & Delivery
At Nutricity, we aim to deliver your order as quickly and safely as possible.
Domestic Shipping :
Orders are typically delivered within 3–6 business days.
International Shipping:
Estimated delivery time is 12–26 business days, depending on the destination and customs processing.
You will receive a tracking number once your order has been dispatched. Delivery times may vary during holidays or due to unforeseen delays.
Vastuuvapauslauseke
Ravintolisät eivät ole lääkkeitä. Tällä verkkosivustolla myytävät tuotteet eivät ole tarkoitettu diagnosoimaan, hoitamaan, parantamaan tai estämään mitään sairautta. Jos sinulla on jokin sairaus, kysy aina neuvoa pätevältä terveydenhuollon ammattilaiselta ennen käyttöä. Yksilölliset tulokset voivat vaihdella. Tilauksen tekemällä sitoudut noudattamaan oman maasi tuontisääntöjä. Peitämme soveltuvat tullit ja verot, jos niin on ilmoitettu.
*Vanhentumispäivämäärätiedot:
Huomioithan, että viimeinen käyttöpäivä voi vaihdella erästä toiseen. Takaan kuitenkin, että kaikki asiakkaillemme toimitetut tuotteet ovat voimassa olevia ja eivät ole vanhentuneita toimitushetkellä.









