Dual Action Acetaminophen 250mg och Ibuprofen 125mg Caplets, Upp till 8h av smärtlindring för mindre värk och smärta, huvudvärk, Toothache, Backache, Menstrual kramper, mindre artrit smärta, 216 greve
Stock Expiry Date*: 14-01-2027
100% Authentic — Sourced directly from manufacturers or their authorized dealers!
- ACTIVE INGREDIENTS: De aktiva ingredienserna är acetaminophen 250 mg - en smärtstillande och ibuprofen 125 mg - ett icke-steroidalt antiinflammatoriskt läkemedel (NSAID) och smärtstillande medel; jämföra med de aktiva ingredienserna i Advil Dual Action med Acetaminophen
- TEMPORARY PAIN FIGHTING RELIEF: Ta dessa smärtpiller för upp till 8 timmars tillfällig smärtlindring från mindre värk och smärta på grund av huvudvärk, tandvärk, ryggvärk, menstruationskramper och muskulösa värk och mindre artrit smärta
- CONTAINS TWO MEDICINES: Dessa smärtlindring piller innehåller två läkemedel som hjälper till att bekämpa smärta: acetaminophen 250 mg och ibuprofen (NSAID) 125 mg; ger artrit smärtlindring, huvudvärk lättnad och mer
- PAIN RELIEF för ADULTS: Denna smärtstillande medicin är för vuxna och barn 12 år och äldre; barn under 12 år: fråga en läkare
| Ingredienser | propylenglykol, Hypromellos, Povidon, polydextros, croscarmellose natrium, Polyeten Glycol, Inaktiva ingredienser: Kolloidal silikondioxid, Shellac, Active Ingredients: In each caplet Acetaminophen 250mg - Pain reliever. Ibuprofen 125mg (NSAID)* - Pain reliever. *nonsteroidal anti-inflammatory drug, ferrosoferric oxides, glyceryl dibehenate, iron oxide yellow, iron oxide red, pregelatinized starch and titanium dioxide. |
| Specifika användningar för produkter | Muskelsmärta, Menstruationssmärta, Joint Pain |
| Aktiva ingredienser | Acetaminophen 250mg, Ibuprofen 125mg |
| Ingredienser | Hypromellos, Croscarmellos, Povidon, Inaktiva ingredienser: Kolloidal silikondioxid, Polydextros, Propylen Glycol, Polyeten Glycol, Shellac, Iron Oxide Red, Iron Oxide Yellow, Aktiva ingredienser: I varje Caplet Acetaminophen 250mg-Pain Reliever. Ibuprofen 125mg (said) *-Pain Reliever. Nonsteroida antiinflammatoriska läkemedel, Ferric Oxides, Glyceryl Dibehenate, Pregelatinized Starch och Titanium Dioxide. |
| Brand varumärke | Glenmark Therapeutics |
| Unit Count | 216.00 Count |
| Föremål Form | Caplet |
| Produktfördelar | Smärta lättnad |
| Antal objekt | 1 1 |
| Tillverkare | Glenmark Therapeutics |
| Punkt dimensioner L x W x H | 2.95 X 2.95 X 4.72 Inches |
| Produkttyp | Acetaminophen |
| UPC | 372657157766 |
| Mål Audience | Unisex-vuxna |
| Produkttyp | Medicinering |
| Brand varumärke | Glenmark Therapeutics |
| Net Content Count | 216 Caplet |
| Varumärke namn | Glenmark Therapeutics |
| Ålder Range Beskrivning | Allt allt |
| Tillverkare delnummer | 72657015776_Temp |
| Objekt Dimensioner | 2.95 x 2.95 x 4.72 inches |
-
Få 5 % rabatt när du köper 4 eller fler varor
-
Få 5 % rabatt på ditt nästa köp.
-
Orders are processed and shipped from Brooklyn, USA.
-
Free delivery on qualifying orders.
3–6 dagar (inrikes).
30-dagars returgaranti
Köp med förtroende med 30 dagars returstöd.
SKU |
BRSRAYA3C4FAYEQZ |
Category |
Hälsovård , Över-the-Counter Medicinering , Smärta Relievers , Icke-aspirin , Acetaminophen |
Barcode |
372657157766 |
Tags |
Viktig information
Säkerhetsinformation
Acetaminophen leverskador varning: Denna produkt innehåller acetaminophen. Allvarlig leverskada kan uppstå om du tar med andra läkemedel som innehåller acetaminophen, mer än 6 kapell på 24 timmar, vilket är det maximala dagliga beloppet för denna produkt, eller 3 eller fler alkoholhaltiga drycker varje dag när du använder denna produkt. Acetaminophen allergivarning: kan orsaka allvarliga hudreaktioner. Symptom kan omfatta hud reddening, blåsor eller utslag. Om en hudreaktion uppstår, sluta använda och söka medicinsk hjälp direkt. NSAID allergi varning: ibuprofen kan orsaka en allvarlig allergisk reaktion, särskilt hos personer som är allergiska mot aspirin. Symptom kan inkludera nässelfeber, ansiktssvullnad, astma (väsande), chock, hud reddening, utslag eller blåsor. Om en allergisk reaktion uppstår, sluta använda och söka medicinsk hjälp direkt. NSAID mage blödning varning: Denna produkt innehåller en NSAID, som kan orsaka allvarlig magblödning. Chansen är högre om du är 60 år eller äldre, har haft magsår eller blödningsproblem, ta ett blodförtunnande (antikoagulant) eller steroidläkemedel, ta andra läkemedel som innehåller recept eller receptfria NSAID [aspirin, ibuprofen, naproxen eller andra], har 3 eller fler alkoholhaltiga drycker varje dag medan du använder denna produkt, eller ta mer eller för en längre tid än riktad. Hjärtattack och stroke varning: NSAID, förutom aspirin, öka risken för hjärtinfarkt, hjärtsvikt och stroke. Dessa kan vara dödliga. Risken är högre om du använder mer än riktad eller längre än riktad. Använd intemed något annat läkemedel som innehåller acetaminophen (recept eller recept). Om du inte är säker på om ett läkemedel innehåller acetaminophen, fråga en läkare eller apotekare. Använd inte om du någonsin har haft en allergisk reaktion mot acetaminophen eller någon annan smärtstillande. Använd inte direkt före eller efter hjärtkirurgi. Fråga en läkare innan du använder om du har leversjukdom, magblödning varning gäller för dig, du har problem eller allvarliga biverkningar från att ta smärtstillande medel, du har en historia av magproblem, såsom halsbränna, du har högt blodtryck, hjärtsjukdom, lever cirros, njursjukdom, astma eller hade en stroke, eller du tar ett diuretikum. Fråga en läkare eller apotekspersonal före användning om du är under en läkares vård för något allvarligt tillstånd, ta aspirin för hjärtinfarkt eller stroke, eftersom ibuprofen kan minska denna fördel av aspirin eller ta något annat läkemedel. När du använder denna produkt, ta med mat eller mjölk om magen upprörs. Sluta använda och fråga en läkare om du upplever något av följande tecken på magblödning: känn svag, kräka blod, har blodiga eller svarta avföringar, eller har magsmärta som inte blir bättre. Sluta använda och fråga en läkare om du har symtom på hjärtproblem eller stroke: bröstsmärta, problem andning, svaghet i en del eller sida av kroppen, slurred tal eller bensvullnad. Sluta använda och fråga en läkare om smärta blir värre eller varar mer än 10 dagar, rodnad eller svullnad är närvarande i det smärtsamma området, eller några nya symtom visas. Om gravideller amning, fråga en vårdpersonal före användning. Det är särskilt viktigt att inte använda ibuprofen under de senaste tre månaderna av graviditeten om inte definitivt riktas till det av en läkare eftersom det kan orsaka problem i ofödda barn eller komplikationer under leveransen. Håll dig utom räckhåll för barn. Vid överdosering, få medicinsk hjälp eller kontakta ett Poison Control Center direkt.
Ingredienser
Aktiva ingredienser: I varje kapell Acetaminophen 250mg - Smärta beroende. Ibuprofen 125mg (NSAID) * - Smärta beroende. *nonsteroida antiinflammatoriska läkemedel; Inaktiva ingredienser: kolloidal kiseldioxid, croscarmellos natrium, ferrosoferriska oxider, glyceryldibehenat, hypromellos, järnoxidgul, järnoxid röd, polydextros, povidon, polyetenglykol, propylenglykol, shellac, pregelatiniserad stärkelse och titandioxid.
Vägbeskrivning
Ta inte mer än riktad. Vuxna och barn 12 år och äldre: Ta 2 fångar varje 8 timmar medan symtom kvarstår. Barn under 12 år: Fråga en läkare. Ta inte mer än 6 fångar i 24 timmar, om inte en läkare
Juridisk ansvarsfriskrivning
Uttalanden om kosttillskott har inte utvärderats av FDA och är inte avsedda att diagnostisera, behandla, bota eller förebygga någon sjukdom eller hälsotillstånd.
Produkt Dimensioner
2.95 x 2.95 x 4.72 inches; 6.38 uns
Shipping & Delivery
At Nutricity, we aim to deliver your order as quickly and safely as possible.
Domestic Shipping :
Orders are typically delivered within 3–6 business days.
International Shipping:
Estimated delivery time is 12–26 business days, depending on the destination and customs processing.
You will receive a tracking number once your order has been dispatched. Delivery times may vary during holidays or due to unforeseen delays.
Vastuuvapauslauseke
Ravintolisät eivät ole lääkkeitä. Tällä verkkosivustolla myytävät tuotteet eivät ole tarkoitettu diagnosoimaan, hoitamaan, parantamaan tai estämään mitään sairautta. Jos sinulla on jokin sairaus, kysy aina neuvoa pätevältä terveydenhuollon ammattilaiselta ennen käyttöä. Yksilölliset tulokset voivat vaihdella. Tilauksen tekemällä sitoudut noudattamaan oman maasi tuontisääntöjä. Peitämme soveltuvat tullit ja verot, jos niin on ilmoitettu.
*Vanhentumispäivämäärätiedot:
Huomioithan, että viimeinen käyttöpäivä voi vaihdella erästä toiseen. Takaan kuitenkin, että kaikki asiakkaillemme toimitetut tuotteet ovat voimassa olevia ja eivät ole vanhentuneita toimitushetkellä.









