Theraflu Max Strength Daytime & Nighttime Flu Symptom Relief Honey Lemon Flavor Powder & Daytime Flu Symptom Relief Honey Lemon Powder, 6 Daytime + 6 Nighttime och 6 Honung Lemon Flavor Powder Packets
Stock Expiry Date*: 15-08-2027
100% Authentic — Sourced directly from manufacturers or their authorized dealers!
- Innehåller en 12 ct pack av Flu Symptom Relief Max Styrka (1) Dagtid och Nighttime Combo Flu Medicine Powders plus ytterligare 6ct paket av Nighttime Flu Symptom Relief Powders
- Max styrka feber kämpa formel för långvarig lättnad
- Theraflu pulver löses snabbt i varmt vatten för influensa symptom lättnad
- Varje pulver ger smärtlindring och en hosta undertryckande för vuxna
- Varje paket med dagtidsmedicin innehåller acetaminophen 1000 mg och dextrometorphan HBr 30, och varje paket med nattmedicin innehåller acetaminofen 1000 mg, dextrometorphan HBr 30 mg och klorfeniramin manat 4 mg
- Lös ett Theraflu pulverpaket i 8 uns varmt vatten för multisymptom lättnad
- Vuxna och barn i åldrarna 12 år och äldre tar var sjätte timme efter behov för symtomlindring, tar inte båda produkterna samtidigt. Ta inte mer än 3 paket på 24 timmar om inte en läkare
| Ingredienser | Silikondioxid, FD&C Red nr 40, Natriumcitrat, maltodextrin, Soja lecitin, Tribasic Calcium Fosfat, Naturliga och artificiella smaker, Sucrose, FD&C Blue nr 1, D&C yellow no. 10, Anhydrous citric syra, Aspartam, Active Ingredients: Max Strength Flu Relief - Acetaminophen 1000 mg - Pain reliever/Fever reducer Dextromethorphan HBr 30 mg - Cough suppressant, Inactive Ingredients: Max Strength Flu Relief - acesulfame potassium |
| Mål Audience | Unisex-vuxna, Unisex-Kids |
| Brand varumärke | Theraflu |
| smak | Lemon |
| Unit Count | 8.3 Ounce |
| Föremål Form | Pulver |
| Punktvikt | 10.55 Ounces |
| Produktfördelar | Cough Relief |
| Antal objekt | 1 1 |
| Tillverkare | Haleon US Services Inc. |
| Produkttyp | Cold & Flu Relief |
| Specifika användningar för produkter | hosta |
| Aktiva ingredienser | Lemon |
| UPC | 300674348652 |
| Pakettyp Namn | Box |
| Varumärke namn | Theraflu |
| Ålder Range Beskrivning | Vuxen |
| Container Type | Pouch |
| Objekt Dimensioner | 6.1 x 10 x 4 inches |
| Ytterligare funktioner | Long-Lasting |
-
Få 5 % rabatt när du köper 4 eller fler varor
-
Få 5 % rabatt på ditt nästa köp.
-
Orders are processed and shipped from Brooklyn, USA.
-
Free delivery on qualifying orders.
3–6 dagar (inrikes).
30-dagars returgaranti
Köp med förtroende med 30 dagars returstöd.
SKU |
BRSRMEABA56Q2ETK |
Category |
Hälsovård , Över-the-Counter Medicinering , Cough & Cold , Cold & Flu Relief |
Barcode |
300674348652 |
Tags |
Theraflu Flu Symptom Relief Max Styrka (1) Dagtid och Nighttime Combo Powder plus Max Styrka (1) Dagtid Pulver är ett bekvämt lagerpaket som bekämpar dina värsta influensa symptom snabbt. Varje Theraflu-pulver löses omedelbart i varmt vatten för att skapa en tröstande men kraftfull influensa symptom medicin för vuxna. Varje sippa av varje över disk influensa symptom medicinering ger en varm våg av kraftfull smärtlindring, huvudvärk lättnad, hosta lättnad och smärtlindring från mindre kroppsvärk, så att du kan må bättre och gå vidare med din dag. Varje dos av Theraflu Max Strength (1) Daytime Flu Symptom Relief levererar multi-symptom lättnad genom en kombination av dextrometorphan HBr, en hosta undertryckande och acetaminophen, en smärtstillande och feberreduktion. Varje dos av Theraflu Max Strength (1) Nighttime Flu Symptom Relief levererar multi-symptom lättnad genom en kombination av dextrometorphan HBr, en hosta suppressant, acetaminophen, en smärtstillande och feberreducerande och klorfeniramin manat, en antihistamin. För långvarig lättnad från influensa symptom, använd rätt verktyg för jobbet. Få Theraflu Flu Symptom Relief Max Styrka (1) så att du kan återhämta dig med nummer 1 varmt vätskor varumärke (2). (1) Maximal styrka per 6 timmars dos (2) Senast 52 veckor per 4/24/22Datum
Viktig information
Säkerhetsinformation
Max Strength Flu Relief - Liver varning: Denna produkt innehåller acetaminophen. Allvarlig leverskada kan uppstå om du tar mer än 4 000 mg acetaminophen på 24 timmar • med andra läkemedel som innehåller acetaminophen • 3 eller fler alkoholhaltiga drycker varje dag medan du använder denna produkt Allergivarning: Acetaminophen kan orsaka allvarliga hudreaktioner. Symptom kan omfatta: • hud reddening • blåsor • utslag Om en hudreaktion uppstår, sluta använda och söka medicinsk hjälp direkt. Sår hals varning: Om ont i halsen är allvarlig, kvarstår i mer än 2 dagar, åtföljs eller följs av feber, huvudvärk, utslag, illamående eller kräkningar konsultera en läkare omedelbart. Använd inte i ett barn under 12 år • om du är allergisk mot acetaminophen • med något annat läkemedel som innehåller acetaminophen (recept eller recept). Om du inte är säker på om ett läkemedel innehåller acetaminophen, fråga en läkare eller apotekare. om du nu tar en receptbelagd monoaminoxidashämmare (MAOI) (vissa läkemedel för depression, psykiatriska eller känslomässiga tillstånd, eller Parkinsons sjukdom), eller i 2 veckor efter att ha stoppat MAOI-läkemedlet. Om du inte vet om ditt receptbelagda läkemedel innehåller en MAOI, fråga en läkare eller apotekspersonal innan du tar denna produkt. Fråga en läkare innan du använder om du har • leversjukdom • ett andningsproblem som emfysem eller kronisk bronkit • hosta som uppstår med för mycket phlegm (mucus) • hosta som varar eller är kronisk som uppstår med rökning, astma eller emfysem Fråga en läkare ellerapotekare före användning om du tar blodförtunnande drog warfarin Vid användning av denna produkt inte överstiga rekommenderad dosering. Sluta använda och fråga en läkare om smärta eller hosta blir värre eller varar mer än 7 dagar • feber blir värre eller varar mer än 3 dagar • rodnad eller svullnad är närvarande • nya symtom uppstår • hosta kommer tillbaka eller uppstår med utslag eller huvudvärk som varar Dessa kan vara tecken på ett allvarligt tillstånd. Om gravid eller amning, fråga en vårdpersonal före användning. Håll dig utom räckhåll för barn. Vid överdosering, få medicinsk hjälp eller kontakta ett Poison Control Center direkt. Snabb läkarvård är avgörande för vuxna och för barn även om du inte märker några tecken eller symtom. Max Strength Daytime och Nighttime Flu Medicine - Daytime: Liver varning: Denna produkt innehåller acetaminophen. Allvarlig leverskada kan uppstå om du tar mer än 4 000 mg acetaminophen på 24 timmar • med andra läkemedel som innehåller acetaminophen • 3 eller fler alkoholhaltiga drycker varje dag medan du använder denna produkt Allergivarning: Acetaminophen kan orsaka allvarliga hudreaktioner. Symptom kan omfatta: • hud reddening • blåsor • utslag Om en hudreaktion uppstår, sluta använda och söka medicinsk hjälp direkt. Sår hals varning: Om ont i halsen är allvarlig, kvarstår i mer än 2 dagar, åtföljs eller följs av feber, huvudvärk, utslag, illamående eller kräkningar konsultera en läkare omedelbart. Använd inte i ett barn under 12 år • om du är allergisk mot acetaminofennågot annat läkemedel som innehåller acetaminophen (recept eller recept). Om du inte är säker på om ett läkemedel innehåller acetaminophen, aska läkare eller apotekare. om du nu tar en receptbelagd monoaminoxidashämmare (MAOI) (vissa läkemedel för depression, psykiatriska eller känslomässiga tillstånd, eller Parkinsons sjukdom), eller i 2 veckor efter att ha stoppat MAOI-läkemedlet. Om du inte vet om ditt receptbelagda läkemedel innehåller en MAOI, fråga en läkare eller apotekspersonal innan du tar denna produkt. Fråga en läkare innan du använder om du har • leversjukdom • ett andningsproblem som emfysem eller kronisk bronkit • hosta som uppstår med för mycket phlegm (mucus) • hosta som varar eller är kronisk som uppstår med rökning, astma eller emfysem Fråga en läkare eller apotekspersonal före användning om du tar blodförtunnande läkemedel warfarin Vid användning av denna produkt inte överstiga rekommenderad dosering. Sluta använda och fråga en läkare om smärta eller hosta blir värre eller varar mer än 7 dagar • feber blir värre eller varar mer än 3 dagar • rodnad eller svullnad är närvarande • nya symtom uppstår • hosta kommer tillbaka eller uppstår med utslag eller huvudvärk som varar Dessa kan vara tecken på ett allvarligt tillstånd. Om gravid eller amning, fråga en vårdpersonal före användning. Håll dig utom räckhåll för barn. Vid överdosering, få medicinsk hjälp eller kontakta ett Poison Control Center direkt. Snabb läkarvård är avgörande för vuxna och för barn även om du inte märker några tecken eller symtom. Natt: LiverVarning: Denna produkt innehåller acetaminophen. Allvarlig leverskada kan uppstå om du tar mer än 4 000 mg acetaminophen på 24 timmar • med andra läkemedel som innehåller acetaminophen • 3 eller fler alkoholhaltiga drycker varje dag medan du använder denna produkt Allergivarning: Acetaminophen kan orsaka allvarliga hudreaktioner. Symptom kan omfatta: • hud reddening • blåsor • utslag Om en hudreaktion uppstår, sluta använda och söka medicinsk hjälp direkt. Sår hals varning: Om ont i halsen är allvarlig, kvarstår i mer än 2 dagar, åtföljs eller följs av feber, huvudvärk, utslag, illamående eller kräkningar konsultera en läkare omedelbart. Använd inte i ett barn under 12 år • om du är allergisk mot acetaminophen • med något annat läkemedel som innehåller acetaminophen (recept eller recept). Om du inte är säker på om ett läkemedel innehåller acetaminophen, fråga en läkare eller apotekare. om du nu tar en receptbelagd monoaminoxidashämmare (MAOI) (vissa läkemedel för depression, psykiatriska eller känslomässiga tillstånd, eller Parkinsons sjukdom), eller i 2 veckor efter att ha stoppat MAOI-läkemedlet. Om du inte vet om ditt receptbelagda läkemedel innehåller en MAOI, fråga en läkare eller apotekspersonal innan du tar denna produkt. Fråga en läkare före användning om du har • leversjukdom • ett andningsproblem som emfysem eller kronisk bronkit • glaukom • problem urinering på grund av en förstorad prostata körtel • hosta som uppstår med för mycket phlegm (mucus) • hosta som varar eller är kronisk som uppstår med rökning, astma elleremfysem Fråga en läkare eller apotekspersonal före användning om du tar blodförtunnande läkemedel warfarin • tar lugnande medel eller lugnande När du använder denna produkt • undvik alkoholhaltiga drycker • markerad dåsighet kan uppstå • alkohol, lugnande medel och lugnande medel kan öka dåsigheten • vara försiktig när du kör ett motorfordon eller driftsmaskiner • excitabilitet kan uppstå, särskilt hos barn Sluta använda och fråga en läkare om smärta eller hosta blir värre eller varar mer än 7 dagar • feber blir värre eller varar mer än 3 dagar • rodnad eller svullnad är närvarande • nya symtom uppstår • hosta kommer tillbaka eller uppstår med utslag eller huvudvärk som varar Dessa kan vara tecken på ett allvarligt tillstånd. Om gravid eller amning, fråga en vårdpersonal före användning. Håll dig utom räckhåll för barn. Vid överdosering, få medicinsk hjälp eller kontakta ett Poison Control Center direkt. Snabb läkarvård är avgörande för vuxna och för barn även om du inte märker några tecken ellersymptom.
Ingredienser
Active Ingredients: Max Strength Flu Relief - Acetaminophen 1000 mg - Pain reliever/Fever reducer Dextromethorphan HBr 30 mg - Cough suppressant; Inactive Ingredients: Max Strength Flu Relief - acesulfame potassium, anhydrous citric acid, aspartame, D&C yellow no. 10, FD&C blue no. 1, FD&C red no. 40, maltodextrin, natural and artificial flavors, silicon dioxide, sodium citrate, soy lecithin, sucrose, tribasic calcium phosphate
Juridisk ansvarsfriskrivning
Tillfredsställelse garanti Om du av någon anledning inte är nöjd med någon GSK Consumer Healthcare-produkt, kommer GSK Consumer Healthcare att ge dig en ersättning inom 45 dagar efter köpdatumet. Observera att eftersom GSK inte kan kontrollera kvaliteten på våra produkter som säljs av obehöriga säljare, är garantin inte tillgänglig för produkter som köpts från obehöriga säljare på grund av potentiella kvalitetsproblem utanför GSK: s kontroll. Kontakta GSK Consumer Healthcare direkt för mer information.
Uttalanden om kosttillskott har inte utvärderats av FDA och är inte avsedda att diagnostisera, behandla, bota eller förebygga någon sjukdom eller hälsotillstånd.
Produkt Dimensioner
6,1 x 10 x 4 tum; 10,55 ounces
Shipping & Delivery
At Nutricity, we aim to deliver your order as quickly and safely as possible.
Domestic Shipping :
Orders are typically delivered within 3–6 business days.
International Shipping:
Estimated delivery time is 12–26 business days, depending on the destination and customs processing.
You will receive a tracking number once your order has been dispatched. Delivery times may vary during holidays or due to unforeseen delays.
Vastuuvapauslauseke
Ravintolisät eivät ole lääkkeitä. Tällä verkkosivustolla myytävät tuotteet eivät ole tarkoitettu diagnosoimaan, hoitamaan, parantamaan tai estämään mitään sairautta. Jos sinulla on jokin sairaus, kysy aina neuvoa pätevältä terveydenhuollon ammattilaiselta ennen käyttöä. Yksilölliset tulokset voivat vaihdella. Tilauksen tekemällä sitoudut noudattamaan oman maasi tuontisääntöjä. Peitämme soveltuvat tullit ja verot, jos niin on ilmoitettu.
*Vanhentumispäivämäärätiedot:
Huomioithan, että viimeinen käyttöpäivä voi vaihdella erästä toiseen. Takaan kuitenkin, että kaikki asiakkaillemme toimitetut tuotteet ovat voimassa olevia ja eivät ole vanhentuneita toimitushetkellä.









