Hoppa till innehåll
Advil Liqui-Gels minis Smärta Reliever och Fever Reducer, Smärtmedicin för vuxna med Ibuprofen 200mg för smärtlindring - 200 Flytande Fyllda kapslar

Price:

24,06 €


Advil Liqui-Gels minis Smärta Reliever och Fever Reducer, Smärtmedicin för vuxna med Ibuprofen 200mg för smärtlindring - 200 Flytande Fyllda kapslar

https://nutricity.fi/shop/brswgei7denb4a3v-advil-liqui-gels-minis-smarta-reliever-och-fever-reducer-smartmedicin-for-vuxna-med-ibuprofen-200mg-for-smartlindring-200-flytande-fyllda-kapslar-72627 https://nutricity.fi/web/image/product.template/72627/image_1920?unique=fe99489

Stock Expiry Date*: 21-08-2027

100% Authentic — Sourced directly from manufacturers or their authorized dealers!

  • En flaska med 200 Advil Liqui-Gels minis Smärta Reliever och Fever Reducer Liquid Fyllda kapslar, Smärtmedicin för vuxna med Ibuprofen 200mg för Smärtlindring
  • Liqui-Gel Minis är lätta att svälja - det perfekta tillskottet till din college sovsal väsentligheter
  • Huvudvärk medicin, ryggsmärta medicin och led eller mindre artrit smärtstillande som är snabbare och starkare på tuff smärta än Tylenol Rapid Release Gels
  • Smärta reliever och feberreduktion för vuxna avsedda för snabb absorption, med samma styrka som vanlig storlek Advil Liqui-Gels
  • Feber medicin och huvudvärk smärtlindring, period smärtlindring, ledvärk medicin och ryggsmärtstillande läkemedel för vuxna och barn 12 år och äldre

24,06 € 24.06 EUR 24,06 € Skatt ingår

Not Available For Sale

(0,12 € / Units)

Displayed price includes all duties & taxes.

  • Brand varumärke
  • smak
  • Unit Count
  • Föremål Form
  • Punktvikt
  • Produktfördelar
  • Antal objekt
  • Doseringsformulär
  • Tillverkare
  • Punkt dimensioner L x W x H
  • Ingredienser
  • Produkttyp
  • Specifika användningar för produkter
  • Materialtyp gratis
  • Aktiva ingredienser
  • UPC
  • Modellnamn
  • Global Trade Identification Number
  • Pakettyp Namn
  • Mål Audience
  • Produkt Dimensioner
  • Ingredienser
  • Produkttyp
  • Brand varumärke
  • Net Content Count
  • Varumärke namn
  • Ålder Range Beskrivning
  • Container Type
  • Tillverkare delnummer
  • Datum först tillgänglig
  • Modellnummer
  • Objekt Dimensioner
  • Föremål Nype Name
  • Dose frigör metod
  • Ytterligare funktioner
  • Mål Använd kroppsdel
  • Punktmodellnummer
  • Country of Origin

Kombinationen existerar inte.

Kontakta oss
Ibuprofen
Ingredienser Gelatin, Renad vatten, medium-chain triglycerider, Kaliumhydroxid, Polyeten Glycol, Pharmaceutical Ink, Sorbitol Sorbitan Solution., Active ingredient: Solubilized ibuprofen equal to 200 mg ibuprofen. Inactive ingredient: FD&C green no. 3
Modellnamn Advil LiquiGels Minis Pain Reliever And Fever Reducer, Pain Medicine For Adults With Ibuprofen 200mg For Pain Relief, 200 Liquid Filled Capsules
Produkt Dimensioner 4.94 ounces, 2.5 x 2.5 x 4.75 inches
Ingredienser Elatin, Renad vatten, Polyeten Glycol, Kaliumhydroxid, Medium-Chain Triglycerider, Farmaceutisk bläck, Sorbitol Sorbitan Solution., Aktiv ingrediens: Solubilized Ibuprofen Equal till 200 Mg Ibuprofen. Inaktiv ingrediens: Fd&c Green No. 3
Datum först tillgänglig 2018, April 30
Ytterligare funktioner New Advil Liqui-Gels Minis are 33% smaller than Advil Liqui-Gels, making them easier to swallow while delivering the same powerful pain relief.
Brand varumärke Advil
smak Liquid Gels Mini
Unit Count 200 greve
Föremål Form Liqui-Gels
Punktvikt 0.14 kg
Produktfördelar Smärta lättnad
Antal objekt 1 1
Doseringsformulär Kapslar
Tillverkare Haleon US Services Inc.
Punkt dimensioner L x W x H 2.5 X 2.5 X 4,75 tum
Produkttyp Ibuprofen
Specifika användningar för produkter Muskelsmärta
Materialtyp gratis Aspirin Free
Aktiva ingredienser (In each Capsule) Solubilized Ibuprofen Equal to 200mg Ibuprofen (NSAID)* - Pain Reliever/Fever Reducer. (Present as the Free Acid and Potassium Salt) *nonsteroidal anti-inflammatory drug
UPC 305731769135
Global Trade Identification Number 00305731769135
Pakettyp Namn Bottle
Mål Audience Unisex-vuxna
Produkttyp Medicinering
Brand varumärke Advil
Net Content Count 200 Count
Varumärke namn Advil
Ålder Range Beskrivning Vuxen
Container Type Bottle
Tillverkare delnummer 305731769135
Modellnummer F00573176913
Objekt Dimensioner 2.5 x 2.5 x 4,75 tum
Föremål Nype Name Ibuprofen
Dose frigör metod Osmotisk frisättning
Mål Använd kroppsdel Hela kroppen
Punktmodellnummer F00573176913
Country of Origin USA
  • Buy Four or More Offer

    Få 5 % rabatt när du köper 4 eller fler varor

  • Next Purchase Offer
    Få 5 % rabatt på ditt nästa köp.
  • Ships From(Finland)
    Orders are processed and shipped from Brooklyn, USA.
  • Delivery Offer(Finland)
    Free delivery on qualifying orders.
Delivery Detail
Uppskattade leveranstider: 12–26 dagar (internationellt).
3–6 dagar (inrikes).
Safe Checkout
Garanterad säker utcheckning
Return Policy

30-dagars returgaranti
Köp med förtroende med 30 dagars returstöd.

Free Return Pickup
Gratis returhämtning tillgänglig
Vi hanterar returer från din dörr utan extra kostnad.
SKU
BRSWGEI7DENB4A3V
Category
Hälsovård , Över-the-Counter Medicinering , Smärta Relievers , Icke-aspirin , Ibuprofen
Barcode
305731769135
Tags

 

Advil Liqui-Gels minis ger koncentrerad kraft Advil i en 33 procent mindre kapsel. Lättare att svälja utan att kompromissa med deras effektivitet, dessa flytande fyllda kapslar får arbeta på några minuter som en kraftfull smärtstillande av huvudvärk, ryggvärk, muskelvärk, tandvärk, menstruationssmärta, mindre artrit och annan ledvärk, och värk och smärta i den gemensamma förkylningen. Advil Liqui-Gels mini bekämpar smärta med samma styrka som vanlig storlek Advil Liqui-Gels. Denna feberreducerande och smärtstillande medicin för vuxna är utformad för snabb absorption för timmar av smärtlindring. Varje mini kapsel innehåller ibuprofen 200mg, en icke-steroida antiinflammatoriska läkemedel (NSAID) som redan är upplöst, för huvudvärk lättnad, ryggvärk lättnad, menstruationssmärtlindring, ledvärk och mindre artrit smärtlindring. Gör dig redo att gå tillbaka till college med självförtroende och lagra dig så att du är redo för allt som läsåret kastar din väg. Advil är tuff på smärta, inte planeten (1). Vi minskade plasten i över 80 miljoner flaskor med 20 procent (1). År 2022 ändrade Advil sin teknik för att hålla mer plast ur miljön, vilket resulterade i en 20 procent minskning jämfört med föregående 2021 flaska. Vi fortsätter att använda samma avfallsminskningsteknikidag.

Viktig information

Säkerhetsinformation

Allergivarning: Ibuprofen kan orsaka en allvarlig allergisk reaktion, särskilt hos personer som är allergiska mot aspirin. Symptom kan innefatta: bikupor, ansiktssvullnad, astma (väsande), chock, hud reddening, utslag, blåsor. Om en allergisk reaktion uppstår, sluta använda och söka medicinsk hjälp direkt. Magblödning varning: Denna produkt innehåller en NSAID, som kan orsaka allvarlig magblödning. Chansen är högre om du är 60 år eller äldre. Har haft magsår eller blödningsproblem. Ta en blodförtunning (antikoagulant) eller steroidläkemedel. Ta andra läkemedel som innehåller recept eller receptfria NSAID [aspirin, ibuprofen, naproxen eller andra]. Ha 3 eller fler alkoholhaltiga drycker varje dag när du använder denna produkt. Ta mer eller längre tid än riktad. Hjärtattack och stroke varning: NSAID, förutom aspirin, öka risken för hjärtinfarkt, hjärtsvikt och stroke. Dessa kan vara dödliga. Risken är högre om du använder mer än riktad eller längre än riktad. Använd inte om du någonsin har haft en allergisk reaktion på någon annan smärtstillande / feberreduktion. Rätt före eller efter hjärtkirurgi. Fråga en läkare innan du använder om magblödning varning gäller för dig. Du har problem eller allvarliga biverkningar från att ta smärtstillande medel eller feberminskningar. Du har en historia av magproblem, såsom halsbränna. Du har högt blodtryck, hjärtsjukdom, levercirros, njursjukdom, astma eller hade en stroke. Du tar ett diuretikum. Fråga en läkare eller apotekspersonal före användning om du ärunder en läkares vård för något allvarligt tillstånd. Att ta aspirin för hjärtinfarkt eller stroke, eftersom ibuprofen kan minska denna fördel av aspirin. Ta någon annan drog. När du använder denna produkt, ta med mat eller mjölk om magen upprörs. Sluta använda och fråga en läkare om du upplever något av följande tecken på magblödning: känn svagt, kräka blod, har blodiga eller svarta avföringar, har magsmärta som inte blir bättre, du har symtom på hjärtproblem eller stroke: bröstsmärta, problem andas, svaghet i en del eller sida av kroppen, slurred tal, bensvullnad, smärta blir värre eller varar mer än 10 dagar, feber blir värre eller varar mer än 3 dagar, rodnad eller svullnad är närvarande i det smärtsamma området. Om gravid eller amning, fråga en vårdpersonal före användning. Det är särskilt viktigt att inte använda ibuprofen under de senaste tre månaderna av graviditeten om det inte definitivt syftar till att göra det av en läkare eftersom det kan orsaka problem i ofödda barn eller komplikationer under leveransen. Håll dig utom räckhåll för barn. Vid överdosering, få medicinsk hjälp eller kontakta ett Poison Control Center rättbort.

Ingredienser

Active ingredient: Solubilized ibuprofen equal to 200 mg ibuprofen. Inactive ingredient: FD&C green no. 3, gelatin, medium-chain triglycerides, pharmaceutical ink, polyethylene glycol, potassium hydroxide, purified water, sorbitol sorbitan solution.

Vägbeskrivning

Ta inte mer än riktad. Den minsta effektiva dosen ska användas. Vuxna och barn 12 år och över: ta 1 kapsel var 4 till 6 timmar medan symtomen kvarstår. Om smärta eller feber inte svarar på 1 kapsel, kan 2 kapslar användas. Överstig inte 6 tabletter på 24 timmar, om inte en läkare. Barn under 12 år, fråga en läkare.

Juridisk ansvarsfriskrivning

Statements regarding dietary supplements have not been evaluated by the FDA and are not intended to diagnose, treat, cure, or prevent any disease or health condition. Satisfaction Guarantee If for any reason you are not satisfied with any GSK Consumer Healthcare product, GSK Consumer Healthcare will provide you with a reimbursement within 45 days of the date of purchase. Please note that because GSK is unable to control the quality of our products sold by unauthorized sellers, the Guarantee is not available for products purchased from unauthorized sellers due to potential quality issues outside GSK’s control. Please contact GSK Consumer Healthcare directly for more information.

Uttalanden om kosttillskott har inte utvärderats av FDA och är inte avsedda att diagnostisera, behandla, bota eller förebygga någon sjukdom eller hälsotillstånd.

Produkt Dimensioner

2.5 x 2.5 x 4,75 tum; 4,94 uns

Product details

Advil Liqui-Gels minis Pain Reliever and Fever Reducer, Pain Medicine for Adults with Ibuprofen 200mg for Pain Relief - 200 Liquid Filled Capsules
Advil Liqui-Gels minis Pain Reliever and Fever Reducer, Pain Medicine for Adults with Ibuprofen 200mg for Pain Relief - 200 Liquid Filled Capsules
Advil Liqui-Gels minis Pain Reliever and Fever Reducer, Pain Medicine for Adults with Ibuprofen 200mg for Pain Relief - 200 Liquid Filled Capsules
Advil Liqui-Gels minis Pain Reliever and Fever Reducer, Pain Medicine for Adults with Ibuprofen 200mg for Pain Relief - 200 Liquid Filled Capsules
Advil Liqui-Gels minis Pain Reliever and Fever Reducer, Pain Medicine for Adults with Ibuprofen 200mg for Pain Relief - 200 Liquid Filled Capsules
Advil Liqui-Gels minis Pain Reliever and Fever Reducer, Pain Medicine for Adults with Ibuprofen 200mg for Pain Relief - 200 Liquid Filled Capsules
Advil Liqui-Gels minis Pain Reliever and Fever Reducer, Pain Medicine for Adults with Ibuprofen 200mg for Pain Relief - 200 Liquid Filled Capsules
Advil Liqui-Gels minis Pain Reliever and Fever Reducer, Pain Medicine for Adults with Ibuprofen 200mg for Pain Relief - 200 Liquid Filled Capsules
Advil Liqui-Gels minis Pain Reliever and Fever Reducer, Pain Medicine for Adults with Ibuprofen 200mg for Pain Relief - 200 Liquid Filled Capsules

Shipping & Delivery

At Nutricity, we aim to deliver your order as quickly and safely as possible.

Domestic Shipping :

Orders are typically delivered within 3–6 business days.

International Shipping:

Estimated delivery time is 12–26 business days, depending on the destination and customs processing.

You will receive a tracking number once your order has been dispatched. Delivery times may vary during holidays or due to unforeseen delays.

Similar Products
Accessory Products

Vastuuvapauslauseke

Ravintolisät eivät ole lääkkeitä. Tällä verkkosivustolla myytävät tuotteet eivät ole tarkoitettu diagnosoimaan, hoitamaan, parantamaan tai estämään mitään sairautta. Jos sinulla on jokin sairaus, kysy aina neuvoa pätevältä terveydenhuollon ammattilaiselta ennen käyttöä. Yksilölliset tulokset voivat vaihdella. Tilauksen tekemällä sitoudut noudattamaan oman maasi tuontisääntöjä. Peitämme soveltuvat tullit ja verot, jos niin on ilmoitettu.

*Vanhentumispäivämäärätiedot:
Huomioithan, että viimeinen käyttöpäivä voi vaihdella erästä toiseen. Takaan kuitenkin, että kaikki asiakkaillemme toimitetut tuotteet ovat voimassa olevia ja eivät ole vanhentuneita toimitushetkellä.