Hoppa till innehåll
Excedrin Migraine Pain Reliever Caplets, 24 Count (Pack of 2)

Price:

19,98 €


Excedrin Migraine Pain Reliever Caplets, 24 Count (Pack of 2)

https://nutricity.fi/shop/brswifihbigwkdq7-excedrin-migraine-pain-reliever-caplets-24-count-pack-of-2-50113 https://nutricity.fi/web/image/product.template/50113/image_1920?unique=1368f66

Stock Expiry Date*: 25-02-2027

100% Authentic — Sourced directly from manufacturers or their authorized dealers!

  • Doktorrekommenderad over-the-counter Migraine Relief
  • Triple Action Formel: Acetaminophen, Aspirin och koffein
  • Blockerar Smärta Signaler och Förbättrar Smärta Tröskel
  • Kliniskt bevisad för snabb och effektiv lättnad
  • Bekväm två Caplet Dose för snabba resultat

19,98 € 19.98 EUR 19,98 € Skatt ingår

Not Available For Sale

(0,42 € / Units)

Displayed price includes all duties & taxes.

  • Brand varumärke
  • Unit Count
  • Föremål Form
  • Produktfördelar
  • Antal objekt
  • Doseringsformulär
  • Tillverkare
  • Ingredienser
  • Produkttyp
  • Specifika användningar för produkter
  • Aktiva ingredienser
  • Pakettyp Namn
  • Ingredienser
  • Produkttyp
  • Brand varumärke
  • Varumärke namn
  • Mål Använd kroppsdel

Kombinationen existerar inte.

Kontakta oss
Acetaminophen
Ingredienser propylenglykol, Carnauba Wax, Hypromellos, stearinsyra, Povidon, Microcrystalline cellulosa, Polysorbat 20, Titandioxid., FD&C Blue nr 1, light mineral oil, simethicone, Benzoic Acid, sorbitan monolaurate, Low-Substituted Hydroxypropyl Cellulose, Caffeine 65 mg, Acetaminophen 250 mg, Aspirin 250 mg
Ingredienser Hypromellos, Stearic, Icrocrystalline cellulosa, Dioxid., Carnaub, Metikon, Povidon, Blå nr 1, Propylen Glycol, Benzoic Acid, Polysorbat 20, Sorbitan Monolaurate, Lätt mineralolja, Aspirin 250 Mg, Koffein 65 Mg, Acetaminophen 250 Mg, Low-Substituted Hydroxypropyl cellulosa
Brand varumärke Excedrin
Unit Count 48 greve
Föremål Form Caplets
Produktfördelar Från
Antal objekt 2 2 2
Doseringsformulär Tabletter
Tillverkare Excedrin
Produkttyp Acetaminophen
Specifika användningar för produkter Migrän
Aktiva ingredienser Koffein
Pakettyp Namn Box
Produkttyp Medicinering
Brand varumärke Excedrin
Varumärke namn Excedrin
Mål Använd kroppsdel Magen
  • Buy Four or More Offer

    Få 5 % rabatt när du köper 4 eller fler varor

  • Next Purchase Offer
    Få 5 % rabatt på ditt nästa köp.
  • Ships From(Finland)
    Orders are processed and shipped from Brooklyn, USA.
  • Delivery Offer(Finland)
    Free delivery on qualifying orders.
Delivery Detail
Uppskattade leveranstider: 12–26 dagar (internationellt).
3–6 dagar (inrikes).
Safe Checkout
Garanterad säker utcheckning
Return Policy

30-dagars returgaranti
Köp med förtroende med 30 dagars returstöd.

Free Return Pickup
Gratis returhämtning tillgänglig
Vi hanterar returer från din dörr utan extra kostnad.

 

Excedrin Migraine Pain Reliever Caplets 24 ea (Pack of 2)

Viktig information

Ingredienser

Acetaminophen 250 mg, Aspirin 250 mg, Caffeine 65 mg; benzoic acid, carnauba wax, FD&C blue no. 1, hypromellose, light mineral oil, low-substituted hydroxypropyl cellulose, microcrystalline cellulose, polysorbate 20, povidone, propylene glycol, simethicone, sorbitan monolaurate, stearic acid, titanium dioxide.

Juridisk ansvarsfriskrivning

Uttalanden om kosttillskott har inte utvärderats av FDA och är inte avsedda att diagnostisera, behandla, bota eller förebygga någon sjukdom eller hälsotillstånd.

Package Dimensions

3,7 x 3,07 x 1,89 tum; 2,4 uns

Shipping & Delivery

At Nutricity, we aim to deliver your order as quickly and safely as possible.

Domestic Shipping :

Orders are typically delivered within 3–6 business days.

International Shipping:

Estimated delivery time is 12–26 business days, depending on the destination and customs processing.

You will receive a tracking number once your order has been dispatched. Delivery times may vary during holidays or due to unforeseen delays.

Similar Products
Accessory Products

Vastuuvapauslauseke

Ravintolisät eivät ole lääkkeitä. Tällä verkkosivustolla myytävät tuotteet eivät ole tarkoitettu diagnosoimaan, hoitamaan, parantamaan tai estämään mitään sairautta. Jos sinulla on jokin sairaus, kysy aina neuvoa pätevältä terveydenhuollon ammattilaiselta ennen käyttöä. Yksilölliset tulokset voivat vaihdella. Tilauksen tekemällä sitoudut noudattamaan oman maasi tuontisääntöjä. Peitämme soveltuvat tullit ja verot, jos niin on ilmoitettu.

*Vanhentumispäivämäärätiedot:
Huomioithan, että viimeinen käyttöpäivä voi vaihdella erästä toiseen. Takaan kuitenkin, että kaikki asiakkaillemme toimitetut tuotteet ovat voimassa olevia ja eivät ole vanhentuneita toimitushetkellä.