Hoppa till innehåll
Barnens Advil Pain Reliever och Fever Reducer, Dye Free och Sugar Free Ibuprofen Oral Suspension, Berry Flavored - 4 Fl Oz

Price:

7,32 €


Barnens Advil Pain Reliever och Fever Reducer, Dye Free och Sugar Free Ibuprofen Oral Suspension, Berry Flavored - 4 Fl Oz

https://nutricity.fi/shop/brswihaqpibbg3y7-barnens-advil-pain-reliever-och-fever-reducer-dye-free-och-sugar-free-ibuprofen-oral-suspension-berry-flavored-4-fl-oz-59435 https://nutricity.fi/web/image/product.template/59435/image_1920?unique=7b80606

Stock Expiry Date*: 14-05-2027

100% Authentic — Sourced directly from manufacturers or their authorized dealers!

  • En 4 fluid uns flaska av Children's Advil Pain Reliever och Fever Reducer, Dye Free och Sugar Free Ibuprofen Oral Suspension, Berry smaksatt
  • Flytande medicin med en trevlig bär smak
  • Barns smärtstillande som lindrar mindre värk och smärta på grund av förkylning eller tänder
  • Sockerfri och färgfri formulering som inte kommer att fläcka tvättbara
  • Feber och smärtstillande medel i åldrarna 2 till 11 år Bra att ha till hands för tillbaka till skolan
  • Ge lämplig viktbaserad dos var 6 till 8 timmar efter behov för symtom
  • HSA and FSA eligible item. Medicare Advantage OTC (MAOTC) eligible. *OTC benefits and eligible products vary by plan. Check your plan for specific details.

7,32 € 7.32 EUR 7,32 € Skatt ingår

Not Available For Sale

(1,83 € / fl oz)

Displayed price includes all duties & taxes.

  • Brand varumärke
  • smak
  • Unit Count
  • Föremål Form
  • Produktfördelar
  • Antal objekt
  • Doseringsformulär
  • Tillverkare
  • Punkt dimensioner L x W x H
  • Ingredienser
  • Produkttyp
  • Specifika användningar för produkter
  • Aktiva ingredienser
  • UPC
  • Global Trade Identification Number
  • Pakettyp Namn
  • Mål Audience
  • Ingredienser
  • Produkttyp
  • Brand varumärke
  • Net Content Count
  • Net Content Vikt
  • Varumärke namn
  • Ålder Range Beskrivning
  • Container Type
  • Tillverkare delnummer
  • Modellnummer
  • Objekt Dimensioner
  • Föremål Nype Name
  • Ytterligare funktioner

Kombinationen existerar inte.

Kontakta oss
Ibuprofen
Ingredienser glycerin, Sucralos, propylenglykol, Renad vatten, Natriumcitrat, Mikrokristallin cellulosa, polysorbat 80, natrium bensoat, Xanthan Gum., karboxymetylcellulosa natrium, sorbitol solution, edetate disodium, Active Ingredients: (In each 5mL) Ibuprofen 100mg (NSAID)* - Fever Reducer/Pain Reliever. *nonsteroidal anti-inflammatory drug, Inactive Ingredients: Artificial Flavor, Citric Acid Monohydrate
Ingredienser Glycerin, Renade, Icrocrystalline cellulosa, Natriumcitrat, Sucralos, Natrium Benzoat, Polysorbat 80, Propylen Glycol, Karboxymetylcellulosa natrium, Xanthan Gum., Citric Acid Monohydrat, Edetate Disodium, Sorbitollösning, Aktiva ingredienser: (i varje 5ml) Ibuprofen 100mg (said) *-Fever Reducer / smärta Reliever. Nonsteroida antiinflammatoriska läkemedel, Inaktiva ingredienser: artificiell smak
Brand varumärke Advil, Barnens djävul
Brand varumärke Advil
smak Berry
Unit Count 4 Fluid Ounces
Föremål Form Tablet
Produktfördelar Fever Control
Antal objekt 1 1
Doseringsformulär Flytande
Tillverkare Haleon US Services Inc.
Punkt dimensioner L x W x H 2 X 2.13 X 5.13 Inches
Produkttyp Ibuprofen
Specifika användningar för produkter Feber
Aktiva ingredienser Aktiva ingredienser: (i varje 5ml) Ibuprofen 100mg (said)
UPC 305730232302
Global Trade Identification Number 00305730232302
Pakettyp Namn Rör R
Mål Audience Unisex-Kids
Produkttyp Medicinering
Net Content Count 1 Count
Net Content Vikt 4 Ounces
Varumärke namn Children's Advil
Ålder Range Beskrivning Barn
Container Type Bottle
Tillverkare delnummer 305730232302
Modellnummer 305730232302
Objekt Dimensioner 2 x 2.13 x 5.13 inches
Föremål Nype Name Children's Ibuprofen
Ytterligare funktioner Long-Lasting
  • Buy Four or More Offer

    Få 5 % rabatt när du köper 4 eller fler varor

  • Next Purchase Offer
    Få 5 % rabatt på ditt nästa köp.
  • Ships From(Finland)
    Orders are processed and shipped from Brooklyn, USA.
  • Delivery Offer(Finland)
    Free delivery on qualifying orders.
Delivery Detail
Uppskattade leveranstider: 12–26 dagar (internationellt).
3–6 dagar (inrikes).
Safe Checkout
Garanterad säker utcheckning
Return Policy

30-dagars returgaranti
Köp med förtroende med 30 dagars returstöd.

Free Return Pickup
Gratis returhämtning tillgänglig
Vi hanterar returer från din dörr utan extra kostnad.
SKU
BRSWIHAQPIBBG3Y7
Category
Hälsovård , Över-the-Counter Medicinering , Smärta Relievers , Icke-aspirin , Ibuprofen
Barcode
305730232302
Tags

 

Ingenting kämpar feber snabbare eller längre än Children's Advil Liquid Ibuprofen Oral Suspension. I bara en dos minskar dessa barns feberreduktion och smärtstillande feber och lindrar mindre värk och smärta på grund av den vanliga förkylningen, huvudvärk eller tänder. Formulerad för barn i åldern 2 till 11 år, innehåller denna flytande smärtstillande medicin ibuprofen, en smärtstillande medicin som minskar och kontrollerar feber. Dessutom är det laktosfritt, lämpligt för barn med laktosintolerans, och innehåller inga extra parabener, vilket garanterar ett säkrare alternativ för ditt barn. Barnens Advil kommer inte att störa ditt barns dagliga aktiviteter. Bara en dos av denna flytande smärtlindring läkemedel varar upp till åtta timmar. Advil flytande barns ibuprofen är lätt att mäta och har en trevlig bär smak som är lättare för barn att ta. Denna flytande smärtstillande är också färga fri och kommer inte att färga dina tvättbara vid droppar eller spill. Läkemedlet i Children's Advil är den # 1 barnläkare-rekommenderade aktiva ingrediensen i en feberreducerare / smärta beroende. HSA/FSA berättigade produkt. Erövra ryggen till skolsäsongen med Advil, din ultimata allierade mot förkylningen! Bland receptfriaanalgetika

Viktig information

Säkerhetsinformation

Allergivarning: Ibuprofen kan orsaka en allvarlig allergisk reaktion, särskilt hos personer som är allergiska mot aspirin. Symptomen kan inkludera: -hives -facial swelling -asthma (wheezing) -shock -skin reddening -rash -blisters Om en allergisk reaktion uppstår, sluta använda och söka medicinsk hjälp direkt. Magblödning varning: Denna produkt innehåller en NSAID, som kan orsaka allvarlig magblödning. Chansen är högre om barnet: -har haft magsår eller blödningsproblem - tar ett blodförtunnande (antikoagulant) eller steroidläkemedel - tar andra läkemedel som innehåller recept eller receptfria NSAIDs [aspirin, ibuprofen, naproxen eller andra] -tar mer eller för en längre tid än riktad Sore halsvarning: Svår eller ihållande ont i halsen eller ont i halsen tillsammans med hög feber, huvudvärk, illamående och kräkningar kan vara allvarliga. Konsultera läkare omedelbart. Använd inte mer än 2 dagar eller administrera till barn under 3 år om inte läkare. Använd inte: -Om barnet någonsin har haft en allergisk reaktion på någon annan smärtstillande / feberminskning - strax före eller efter hjärtkirurgi Fråga en läkare innan användning om: -tomach blödningsvarning gäller för barnet -barn har problem eller allvarliga biverkningar från att ta smärtstillande eller feberminskning - barn har en historia av magsvårigheter, såsom halsbränna -barn har högt blodtryck, hjärtsjukdom, levercirros, njursjukdom eller astma -child har inte varit att dricka vätskor - barnBarn tar en diuretikum Fråga en läkare eller apotekspersonal före användning om barnet är: -under en läkares vård för något allvarligt tillstånd - ta någon annan drog

Indikationer

Viktigt: Läs all produktinformation innan du använder. Håll rutan för viktig information. Denna produkt är avsedd för användning hos barn i åldern 2 år - 11 år. Varje tesked innehåller: natrium 10 mg.

Ingredienser

Aktiva ingredienser: (I varje 5ml) Ibuprofen 100mg (NSAID) * - Fever Reducer/Pain Reliever. *nonsteroida antiinflammatoriska läkemedel; Inaktiva ingredienser: Artificiell smak, karboxymetylcellulosa natrium, Citric Acid Monohydrat, Edetate Disodium, Glycerin, Microcrystalline Cellulose, Polysorbate 80, Propylene Glycol, Purified Water, Sodium Benzoate, Sodium Citrate, Sorbitol Solution, Sucralose, Xanthan Gum.

Vägbeskrivning

Doseringsinstruktioner: - Skaka bra innan du använder. Upprepa dosen var 6 till 8 timmar om det behövs. Använd inte mer än 4 gånger på 24 timmar. Hitta rätt dosering på diagrammet. Om möjligt, använd vikt för dosering; annars, använd ålder. Använd endast mätanordningen som kommer med produkten för att vara säker på att du ger rätt dos. Ett vanligt kök tesked får inte hålla rätt mängd medicin.

Juridisk ansvarsfriskrivning

Statements regarding dietary supplements have not been evaluated by the FDA and are not intended to diagnose, treat, cure, or prevent any disease or health condition. Satisfaction Guarantee If for any reason you are not satisfied with any GSK Consumer Healthcare product, GSK Consumer Healthcare will provide you with a reimbursement within 45 days of the date of purchase. Please note that because GSK is unable to control the quality of our products sold by unauthorized sellers, the Guarantee is not available for products purchased from unauthorized sellers due to potential quality issues outside GSK’s control. Please contact GSK Consumer Healthcare directly for more information.

Uttalanden om kosttillskott har inte utvärderats av FDA och är inte avsedda att diagnostisera, behandla, bota eller förebygga någon sjukdom eller hälsotillstånd.

Produkt Dimensioner

2 x 2,13 x 5,13 tum; 6,17 uns

Shipping & Delivery

At Nutricity, we aim to deliver your order as quickly and safely as possible.

Domestic Shipping :

Orders are typically delivered within 3–6 business days.

International Shipping:

Estimated delivery time is 12–26 business days, depending on the destination and customs processing.

You will receive a tracking number once your order has been dispatched. Delivery times may vary during holidays or due to unforeseen delays.

Similar Products
Accessory Products

Vastuuvapauslauseke

Ravintolisät eivät ole lääkkeitä. Tällä verkkosivustolla myytävät tuotteet eivät ole tarkoitettu diagnosoimaan, hoitamaan, parantamaan tai estämään mitään sairautta. Jos sinulla on jokin sairaus, kysy aina neuvoa pätevältä terveydenhuollon ammattilaiselta ennen käyttöä. Yksilölliset tulokset voivat vaihdella. Tilauksen tekemällä sitoudut noudattamaan oman maasi tuontisääntöjä. Peitämme soveltuvat tullit ja verot, jos niin on ilmoitettu.

*Vanhentumispäivämäärätiedot:
Huomioithan, että viimeinen käyttöpäivä voi vaihdella erästä toiseen. Takaan kuitenkin, että kaikki asiakkaillemme toimitetut tuotteet ovat voimassa olevia ja eivät ole vanhentuneita toimitushetkellä.