Hoppa till innehåll
Motrin PM Caplets, 200 mg Ibuprofen & 38 mg Sleep Aid, Nighttime Relief for Minor Pains, 80 ct

Price:

22,06 €


Motrin PM Caplets, 200 mg Ibuprofen & 38 mg Sleep Aid, Nighttime Relief for Minor Pains, 80 ct

https://nutricity.fi/shop/brswiyl5dmngghl2-motrin-pm-caplets-200-mg-ibuprofen-38-mg-sleep-aid-nighttime-relief-for-minor-pains-80-ct-80082 https://nutricity.fi/web/image/product.template/80082/image_1920?unique=eef7029

Stock Expiry Date*: 14-09-2027

100% Authentic — Sourced directly from manufacturers or their authorized dealers!

  • 80-räkning flaska Motrin PM-kapslar för effektiv smärtlindring med en beprövad sömnhjälp för att lindra dagens värk så att du kan somna och sova
  • Denna nattliga smärtstillande ger lättnad från tillfällig sömnlöshet när det är förknippat med mindre värk och smärta, på grund av artrit, huvudvärk, bakvärk och menstruationskramper
  • Varje Motrin PM-kapsel innehåller 200 milligram ibuprofen med en mild nattlig sömnhjälp för att hjälpa till att stoppa smärta vid källan så att du kan få sömnen du behöver och den smärtlindring du förtjänar.
  • Motrin PM anges i åldrarna 12 år eller äldre och är säker och effektiv när den används enligt anvisningarna.
  • Dessa ibuprofen / difenhydramin kapell ger riktad smärtlindring med en nattlig sömnhjälp så att du känner dig vilad och redo att ta på dig morgondagen

22,06 € 22.06 EUR 22,06 € Skatt ingår

Not Available For Sale

(0,28 € / Units)

Displayed price includes all duties & taxes.

  • Punktvikt
  • Produktfördelar
  • Punkt dimensioner L x W x H
  • Specifika användningar för produkter
  • Ingredienser
  • Produkttyp
  • Brand varumärke

Kombinationen existerar inte.

Kontakta oss
Medicinering Ibuprofen
Ingredienser Titandioxid, Icrocrystalline cellulosa, Gelatin, Talc, Magnesium Stearate, Hydroxypropyl cellulosa, Laktosmonohydrat, Polyvinylalkohol, Polyeten Glycol, Croscarmellose natrium, Glyceryl Behenate, Aktiva ingredienser (i varje kapell) (förutsatt) Diphenhydramine Citrate 38 Mg (natttidssömnhjälp) Ibuprofen 200 Mg (said) * (smärtstillande) * nonsteriodal anti-inflammatorisk läkemedel Inaktiv Ingrediens Colloidal Silicon Dioxide
Punktvikt 2.08 uns
Produktfördelar Huvudvärk Hälsa
Punkt dimensioner L x W x H 3.5 X 1.89 X 1.81 Inches
Specifika användningar för produkter Smärta lättnad
Produkttyp Medicinering
Brand varumärke Motrin
  • Buy Four or More Offer

    Få 5 % rabatt när du köper 4 eller fler varor

  • Next Purchase Offer
    Få 5 % rabatt på ditt nästa köp.
  • Ships From(Finland)
    Orders are processed and shipped from Brooklyn, USA.
  • Delivery Offer(Finland)
    Free delivery on qualifying orders.
Delivery Detail
Uppskattade leveranstider: 12–26 dagar (internationellt).
3–6 dagar (inrikes).
Safe Checkout
Garanterad säker utcheckning
Return Policy

30-dagars returgaranti
Köp med förtroende med 30 dagars returstöd.

Free Return Pickup
Gratis returhämtning tillgänglig
Vi hanterar returer från din dörr utan extra kostnad.

 

Lätta dagens värk och få den sömn du behöver för morgondagen med Motrin PM-kapslar. Motrin PM ger lättnad från tillfällig sömnlöshet när det är förknippat med mindre värk och smärta. Genom att kombinera 200 milligram ibuprofen med 38 milligram difenhydramincitrat ger Motrin PM smärtlindring med en nattlig sömnhjälp för att hjälpa dig somna. Denna webbplats innehåller aktuell produktinformation och kan skilja sig från informationen på den produktförpackning du kan ha.

Viktig information

Säkerhetsinformation

Allergivarning: Ibuprofen kan orsaka en allvarlig allergisk reaktion, särskilt hos personer som är allergiska mot aspirin. Symptomen kan inkludera: Hives Facial svullnad astma (väsande) chock hud reddening Rash Blisters Om en allergisk reaktion uppstår, sluta använda och söka medicinsk hjälp direkt. Magblödning varning: Denna produkt innehåller en NSAID, som kan orsaka allvarlig magblödning. Chansen är högre om du är 60 år eller äldre har haft magsår eller blödningsproblem Ta ett blodförtunnande (antikoagulant) eller steroidläkemedel Ta andra läkemedel som innehåller recept eller receptfria NSAID [aspirin, ibuprofen, naproxen eller andra] Ha 3 eller fler alkoholhaltiga drycker varje dag medan du använder denna produkt Ta mer eller längre tid än riktad hjärtinfarkt och stroke varning: NSAID, förutom aspirin, öka risken för hjärtinfarkt, hjärtsvikt och stroke. Dessa kan vara dödliga. Risken är högre om du använder mer än riktad eller längre än riktad. Använd inte Om du någonsin har haft en allergisk reaktion på någon annan smärtstillande / feberreduktion Om du inte har tid för en hel natts sömn Hos barn under 12 år Rätt före eller efter hjärtkirurgi Med någon annan produkt som innehåller difenhydramin, även en som används på huden Om du har sömnlöshet utan smärta Fråga en läkare innan användning om magblödning varning gäller för dig Du har problem eller allvarliga biverkningar från att ta smärtstillande medel eller feberminskningar Du har en historia av magproblem, såsom halsbränna dighar högt blodtryck, hjärtsjukdom, levercirros, njursjukdom, astma eller hade en stroke Du tar ett diuretikum Du har ett andningsproblem som emfysem eller kronisk bronkit Du har glaukom Du har problem med att urinera på grund av en förstorad prostata körtel Fråga en läkare eller apotekspersonal före användning om du tar lugnande medel eller lugnande medel, eller någon annan sömnhjälp Under en läkares vård för någon fortsatt medicinsk sjukdom Ta någon annan antihistaminer Ta aspirin för hjärtinfarkt eller stroke, eftersom ibuprofen kan minska denna fördel av aspirin Ta någon annan drog När du använder denna produkt Drowsiness kommer att inträffa Undvik alkoholhaltiga drycker Kör inte ett motorfordon eller kör maskiner Ta med mat eller mjölk om magbesvär uppstår Sluta använda och fråga en läkare om du upplever något av följande tecken på magblödning: Känn svagt kräkning blod Har blodiga eller svarta avföringar Ha magsmärta som inte blir bättre Du har symtom på hjärtproblem eller stroke: Bröstsmärta Problem andas svaghet i en del eller sida av kropp Slurred tal Leg svullnad Smärta blir värre eller varar mer än 10 dagar sömnlöshet kvarstår kontinuerligt i mer än 2 veckor. sömnlöshet kan vara ett symptom på en allvarlig underliggande medicinsk sjukdom Rödhet eller svullnad finns i det smärtsamma området Eventuella nya symtom visas Om gravid eller amning, fråga en vårdpersonal före användning. Det är särskilt viktigt att inte använda ibuprofen vid 20 veckor eller senare under graviditeten om inte definitivtRiktat för att göra det av en läkare eftersom det kan orsaka problem i ofödda barn eller komplikationer under leverans. Håll dig utom räckhåll för barn. Vid överdosering, få medicinsk hjälp eller kontakta ett Poison Control Center direkt. (1-800-222-1222)

Indikationer

For relief of occasional sleeplessness when associated with minor aches and pains <BR>Helps you fall asleep faster<BR>

Ingredienser

Active Ingredients (i varje kapell) (Purposes) Diphenhydramine citrate 38 mg (Nighttime sleep-aid) Ibuprofen 200 mg (NSAID) * (Pain reliever) * nonsteriodal anti-inflammatorisk läkemedel Inaktiva ingredienser kolloidal kiseldioxid, croscarmellos sodium, glyylyl behenat, hydroxypropyl cellulos, laktos monohydrat, magnesium stearat, microcrystal

Vägbeskrivning

Ta inte mer än riktade vuxna och barn 12 år och äldre: ta 2 kapell vid sänggåendet Ta inte mer än 2 kapell i 24 timmar Övrig information: Läs alla varningar och anvisningar före användning. Håll kartongen. Lagra vid 20-25 ° C (68-77 ° F) Undvik överdriven värme över 40 ° C (104 ° F) Frågor eller kommentarer? ring 1-800-962-5357 (avgiftsfri) eller 215-273-8755 (samla)

Juridisk ansvarsfriskrivning

Uttalanden om kosttillskott har inte utvärderats av FDA och är inte avsedda att diagnostisera, behandla, bota eller förebygga någon sjukdom eller hälsotillstånd.

Produkt Dimensioner

3,5 x 1,89 x 1,81 tum; 2,08 uns

Shipping & Delivery

At Nutricity, we aim to deliver your order as quickly and safely as possible.

Domestic Shipping :

Orders are typically delivered within 3–6 business days.

International Shipping:

Estimated delivery time is 12–26 business days, depending on the destination and customs processing.

You will receive a tracking number once your order has been dispatched. Delivery times may vary during holidays or due to unforeseen delays.

Similar Products
Accessory Products

Vastuuvapauslauseke

Ravintolisät eivät ole lääkkeitä. Tällä verkkosivustolla myytävät tuotteet eivät ole tarkoitettu diagnosoimaan, hoitamaan, parantamaan tai estämään mitään sairautta. Jos sinulla on jokin sairaus, kysy aina neuvoa pätevältä terveydenhuollon ammattilaiselta ennen käyttöä. Yksilölliset tulokset voivat vaihdella. Tilauksen tekemällä sitoudut noudattamaan oman maasi tuontisääntöjä. Peitämme soveltuvat tullit ja verot, jos niin on ilmoitettu.

*Vanhentumispäivämäärätiedot:
Huomioithan, että viimeinen käyttöpäivä voi vaihdella erästä toiseen. Takaan kuitenkin, että kaikki asiakkaillemme toimitetut tuotteet ovat voimassa olevia ja eivät ole vanhentuneita toimitushetkellä.