Hoppa till innehåll
GoodSense 200 mg Ibuprofen tabletter, feberreducer och smärtlindring från kroppsvärk, huvudvärk, artrit smärta och mer, 100 greve

Price:

7,07 €


GoodSense 200 mg Ibuprofen tabletter, feberreducer och smärtlindring från kroppsvärk, huvudvärk, artrit smärta och mer, 100 greve

https://nutricity.fi/shop/brswiylzbmoqchtm-goodsense-200-mg-ibuprofen-tabletter-feberreducer-och-smartlindring-fran-kroppsvark-huvudvark-artrit-smarta-och-mer-100-greve-65149 https://nutricity.fi/web/image/product.template/65149/image_1920?unique=1e5df0b

Stock Expiry Date*: 09-12-2027

100% Authentic — Sourced directly from manufacturers or their authorized dealers!

  • ACTIV INGREDIENT: Denna produkt innehåller ibuprofen 200 mg, en smärtstillande och feberreducerande (NSAID); jämför med den aktiva ingrediensen i Advil Ibuprofen tabletter
  • PAIN RELIEVER OCH FEVER REDUCER: Beprövad smärtlindring utan recept för tuff smärta såsom muskelvärk, mindre artrit smärta, tandvärk, ryggvärk, menstruationskramper eller mindre värk och smärtor från förkylningen; också tillfälligt minskar febern
  • STRONG RELIEF: GoodSense Ibuprofen Tabletter 200 mg är starka på tuff smärta för att hjälpa dig att få den lättnad du behöver för att fortsätta; inget recept som behövs för denna smärtstillande och feberreducerande.
  • EFFECTIVE: När smärta försöker ta över, vänd dig till den beprövade smärtlindringen av belagda GoodSense Ibuprofen tabletter 200 mg; användning för vuxna och barn 12 år och över
  • IBUPROFEN är den främsta läkaren rekommenderade ryggsmärta OTC aktiv ingrediens (av amerikanska läkare undersökt av ett oberoende marknadsundersökningsföretag)

7,07 € 7.07 EUR 7,07 € Skatt ingår

Not Available For Sale

(0,08 € / Units)

Displayed price includes all duties & taxes.

  • Punktvikt
  • Produktfördelar
  • Punkt dimensioner L x W x H
  • Specifika användningar för produkter
  • Ingredienser
  • Produkttyp
  • Brand varumärke

Kombinationen existerar inte.

Kontakta oss
Medicinering Ibuprofen
Ingredienser Hypromellos, Croscarmellos, Icrocrystalline cellulosa, Dioxid., Corn Starch, Stearic Acid, Polysorbat 80, Polyeten Glycol, Iron Oxide Red, Iron Oxide Yellow, Active Ingredient (i varje tablett): Ibuprofen 200 Mg (said) * icke-steroida antiinflammatoriska läkemedel. inaktiva ingredienser: kolloidal silikondioxid
Punktvikt 0,12 pund
Produktfördelar Smärta lättnad
Punkt dimensioner L x W x H 1.78 X 1.78 X 3.44 Inches
Specifika användningar för produkter Muskelsmärta
Produkttyp Medicinering
Brand varumärke Goodsense
  • Buy Four or More Offer

    Få 5 % rabatt när du köper 4 eller fler varor

  • Next Purchase Offer
    Få 5 % rabatt på ditt nästa köp.
  • Ships From(Finland)
    Orders are processed and shipped from Brooklyn, USA.
  • Delivery Offer(Finland)
    Free delivery on qualifying orders.
Delivery Detail
Uppskattade leveranstider: 12–26 dagar (internationellt).
3–6 dagar (inrikes).
Safe Checkout
Garanterad säker utcheckning
Return Policy

30-dagars returgaranti
Köp med förtroende med 30 dagars returstöd.

Free Return Pickup
Gratis returhämtning tillgänglig
Vi hanterar returer från din dörr utan extra kostnad.

 

Jämför med den aktiva ingrediensen i Advil Ibuprofen tabletter. När värk, smärta och feber försöker ta över, vänd dig till GoodSense Ibuprofen tabletter, 200 mg för kraftfull smärtlindring du kan lita på. Detta icke-steroida antiinflammatoriska läkemedel (NSAID) är tufft på mindre värk och smärta som muskelvärk, mindre artrit smärta, tandvärk, ryggvärk, menstruationskramper eller mindre värk och smärta från den gemensamma förkylningen. Det bidrar också till att tillfälligt minska feber. Ibuprofen är den främsta läkaren rekommenderade ryggsmärta OTC aktiv ingrediens (av amerikanska läkare undersökt av ett oberoende marknadsundersökningsföretag). En smärtstillande och feberreduktion för vuxna och barn 12 år och äldre. Bevisad smärtlindring utan recept. Brown belagda tabletter. Använd för tillfällig lindring av värk och smärta. Denna produkt innehåller inte gluten.

Viktig information

Säkerhetsinformation

Varningar: Allergivarning: Ibuprofen kan orsaka en allvarlig allergisk reaktion, särskilt hos personer som är allergiska mot aspirin. Symptomen kan innefatta: bikupor; ansiktssvullnad; astma (väsande); chock; hud reddening; utslag; blåsor. Om en allergisk reaktion uppstår, sluta använda och söka medicinsk hjälp direkt. Magblödning varning: Denna produkt innehåller en NSAID, som kan orsaka allvarlig magblödning. Chanserna är högre om du: är 60 år eller äldre; har haft magsår eller blödningsproblem; ta ett blodförtunnande (antikoagulant) eller steroidläkemedel; ta andra läkemedel som innehåller recept eller receptfria NSAID [aspirin, ibuprofen, naproxen eller andra]; ha 3 eller fler alkoholhaltiga drycker varje dag medan du använder denna produkt; ta mer eller för en längre tid än riktat. Hjärtattack och stroke varning: NSAID, förutom aspirin, öka risken för hjärtinfarkt, hjärtsvikt och stroke. Dessa kan vara dödliga. Risken är högre om du använder mer än riktad eller längre än riktad. Använd inte: om du någonsin har haft en allergisk reaktion mot ibuprofen eller någon annan smärtstillande / feberredare; strax före eller efter hjärtkirurgi. Fråga en läkare innan användning om: du har problem eller allvarliga biverkningar från att ta smärtstillande medel eller feberminskningar; magblödningsvarningen gäller för dig; du har en historia av magproblem, såsom halsbränna; du har högt blodtryck, hjärtsjukdom, levercirros, njursjukdom, astma eller hade en stroke; du tar ett diuretikum. Fråga en läkare ellerapotekare före användning om du är: ta aspirin för hjärtinfarkt eller stroke, eftersom ibuprofen kan minska denna fördel av aspirin; under en läkares vård för något allvarligt tillstånd; ta något annat läkemedel. När du använder denna produkt: ta med mat eller mjölk om magen upprörs. Sluta använda och fråga en läkare om: du upplever något av följande tecken på magblödning: känn svag; kräka blod; har blodiga eller svarta avföringar; har magsmärta som inte blir bättre; du har symtom på hjärtproblem eller stroke: bröstsmärta; bråttom andas; svaghet i en del eller sida av kroppen; slurred tal; bensvullnad; smärta blir värre eller varar mer än 10 dagar; feber blir värre eller varar mer än 3 dagar; rodnad eller svullnad är närvarande i det smärtsamma området. Om gravid eller amning, fråga en vårdpersonal före användning. Det är särskilt viktigt att inte använda ibuprofen under de senaste tre månaderna av graviditeten om det inte definitivt syftar till att göra det av en läkare eftersom det kan orsaka problem i ofödda barn eller komplikationer under leveransen. Håll dig utom räckhåll för barn. Vid överdosering, få medicinsk hjälp eller kontakta ett Poison Control Center direkt(1-800-222-1222).

Indikationer

Temporarily relieves minor aches and pains due to: headache, muscular aches, toothache, minor pain of arthritis, backache, the common cold, menstrual cramps<BR>Temporarily reduces fever

Ingredienser

Aktiv ingrediens (i varje tablett): Ibuprofen 200 mg (NSAID) * icke-steroida antiinflammatoriska läkemedel. Inaktiva ingredienser: kolloidal kiseldioxid, majsstärkelse, croscarmellos natrium, hypromellos, järnoxid röd, järnoxid gul, mikrokristallin cellulosa, polyeten glykol, polysorbat 80, stearisk syra, titandioxid.

Vägbeskrivning

Anvisningar: Ta inte mer än riktad; den minsta effektiva dosen ska användas. Vuxna och barn 12 år och äldre: ta 1 tablett var 4 till 6 timmar medan symtomen kvarstår; om smärta eller feber inte svarar på 1 tablett, kan 2 tabletter användas; inte överstiga 6 tabletter på 24 timmar, om inte en läkare. Barn under 12 år: fråga en läkare.

Juridisk ansvarsfriskrivning

Uttalanden om kosttillskott har inte utvärderats av FDA och är inte avsedda att diagnostisera, behandla, bota eller förebygga någon sjukdom eller hälsotillstånd.

Produkt Dimensioner

1,78 x 1,78 x 3,44 tum; 1,92 uns

Shipping & Delivery

At Nutricity, we aim to deliver your order as quickly and safely as possible.

Domestic Shipping :

Orders are typically delivered within 3–6 business days.

International Shipping:

Estimated delivery time is 12–26 business days, depending on the destination and customs processing.

You will receive a tracking number once your order has been dispatched. Delivery times may vary during holidays or due to unforeseen delays.

Similar Products
Accessory Products

Vastuuvapauslauseke

Ravintolisät eivät ole lääkkeitä. Tällä verkkosivustolla myytävät tuotteet eivät ole tarkoitettu diagnosoimaan, hoitamaan, parantamaan tai estämään mitään sairautta. Jos sinulla on jokin sairaus, kysy aina neuvoa pätevältä terveydenhuollon ammattilaiselta ennen käyttöä. Yksilölliset tulokset voivat vaihdella. Tilauksen tekemällä sitoudut noudattamaan oman maasi tuontisääntöjä. Peitämme soveltuvat tullit ja verot, jos niin on ilmoitettu.

*Vanhentumispäivämäärätiedot:
Huomioithan, että viimeinen käyttöpäivä voi vaihdella erästä toiseen. Takaan kuitenkin, että kaikki asiakkaillemme toimitetut tuotteet ovat voimassa olevia ja eivät ole vanhentuneita toimitushetkellä.