Hoppa till innehåll
Advil Sinus Congestion and Pain, Sinus Relief Medicine, Pain Reliever och Fever Reducer med Ibuprofen och Phenylephrine HCl - 20 Belagda tabletter

Price:

13,09 €


Advil Sinus Congestion and Pain, Sinus Relief Medicine, Pain Reliever och Fever Reducer med Ibuprofen och Phenylephrine HCl - 20 Belagda tabletter

https://nutricity.fi/shop/brswkzyybycq2aa7-advil-sinus-congestion-and-pain-sinus-relief-medicine-pain-reliever-och-fever-reducer-med-ibuprofen-och-phenylephrine-hcl-20-belagda-tabletter-95956 https://nutricity.fi/web/image/product.template/95956/image_1920?unique=98eabb6

Stock Expiry Date*: 28-03-2027

100% Authentic — Sourced directly from manufacturers or their authorized dealers!

  • Ett paket med 20 belagda tabletter av Advil Sinus Congestion och Pain, Sinus Relief Medicine, Pain Reliever och Fever Reducer med Ibuprofen och Phenylephrine HCl
  • Advil ibuprofen 200mg smärtstillande läkemedel för vuxna lindrar tillfälligt feber, mindre kroppsvärk och huvudvärk
  • Phenylephrine HCl 10 mg tabletter ger sinustryck lättnad, nasal trängsel lättnad och nasal svullnad lättnad
  • Belagda tabletter är lätt bärbara, så du kan ha Advil trängsel lättnad klar när du behöver det
  • Sinus trängsel medicin för vuxna och barn 12 år och äldre - det perfekta tillägget till din college sovsal väsentliga
  • Ta en av dessa sinus decongestant tabletter var 4: e timme efter behov för symtom
  • HSA och FSA berättigade produkt

13,09 € 13.09 EUR 13,09 € Skatt ingår

Not Available For Sale

(0,65 € / Units)

Displayed price includes all duties & taxes.

  • Brand varumärke
  • Unit Count
  • Föremål Form
  • Produktfördelar
  • Antal objekt
  • Doseringsformulär
  • Tillverkare
  • Punkt dimensioner L x W x H
  • Ingredienser
  • Produkttyp
  • Specifika användningar för produkter
  • Aktiva ingredienser
  • UPC
  • Global Trade Identification Number
  • Pakettyp Namn
  • Mål Audience
  • Net Content Count
  • Brand varumärke
  • Produkttyp
  • Ingredienser
  • Varumärke namn
  • Ålder Range Beskrivning
  • Container Type
  • Tillverkare delnummer
  • Modellnummer
  • Objekt Dimensioner
  • Föremål Nype Name
  • Ytterligare funktioner
  • Mål Använd kroppsdel

Kombinationen existerar inte.

Kontakta oss
Sinus medicin
Ingredienser glycerin, Konstgjord smak, Sucralos, Titandioxid, Carnauba Wax, Hypromellos, natriumlaurylsulfat, Talc, Lecitin, medium-chain triglycerider, stearinsyra, Microcrystalline cellulosa, maltodextrin, polydextros, croscarmellose natrium, Corn Starch, Laktisk syra, polyvinylalkohol, Triacetin, Pregelatiniserad Starch, Xanthan Gum., Kolloidal Silicon Dioxide, Pharmaceutical Ink, Synthetic Iron Oxide, Active Ingredients: (In each tablet) Ibuprofen 200mg (NSAID)* - Fever Reducer/Pain Reliever. Phenylephrine HCI 10mg - Nasal decongestant. *nonsteroidal anti-inflammatory drug, Inactive Ingredients: Acesulfame Potassium, Propyl Gallate
Aktiva ingredienser Phenylephrine Hcl, Ibuprofen
Ingredienser Microcrystalline, Sucralos, Glycerin, Dextrose, Stearic Acid, Konstgjord smak, Lecitin, Kolloidal Silicon Dioxide, Maltodextrin, Farmaceutisk bläck, Alkohol, Talc, Titandioxid, Triacetin, Carnauba Wax, Hypromellos, Pregelatiniserad Starch, Corn Starch, Medium-Chain Triglycerider, Lactic Acid, Xanthan Gum., Smärta Reliever, Inaktiva ingredienser: Acesulfame Potassium, Croscarmellose natrium, Propyl Gallate, Natrium Laurylsulfat, Järnoxid
Brand varumärke Advil
Unit Count 20 Räkna
Föremål Form Tablet
Produktfördelar Smärta lättnad
Antal objekt 1 1
Doseringsformulär Tabletter
Tillverkare Haleon US Services Inc.
Punkt dimensioner L x W x H 4,5 X 4 X 4,5 tum
Produkttyp Sinus medicin
Specifika användningar för produkter Nasal trängsel
UPC 305730199216
Global Trade Identification Number 00305730199216
Pakettyp Namn Bottle
Mål Audience Unisex-vuxna
Net Content Count 20 Count
Brand varumärke Advil
Produkttyp Medicinering
Varumärke namn Advil
Ålder Range Beskrivning Vuxen
Container Type Box
Tillverkare delnummer F00573019921D
Modellnummer 305730199216
Objekt Dimensioner 4.5 x 4 x 4.5 inches
Föremål Nype Name Sinus Congestion and Pain Medication
Ytterligare funktioner Fast-Acting
Mål Använd kroppsdel Hela kroppen
  • Buy Four or More Offer

    Få 5 % rabatt när du köper 4 eller fler varor

  • Next Purchase Offer
    Få 5 % rabatt på ditt nästa köp.
  • Ships From(Finland)
    Orders are processed and shipped from Brooklyn, USA.
  • Delivery Offer(Finland)
    Free delivery on qualifying orders.
Delivery Detail
Uppskattade leveranstider: 12–26 dagar (internationellt).
3–6 dagar (inrikes).
Safe Checkout
Garanterad säker utcheckning
Return Policy

30-dagars returgaranti
Köp med förtroende med 30 dagars returstöd.

Free Return Pickup
Gratis returhämtning tillgänglig
Vi hanterar returer från din dörr utan extra kostnad.
SKU
BRSWKZYYBYCQ2AA7
Category
Hälsovård , Över-the-Counter Medicinering , Allergi, Sinus & Astma , Sinus medicin
Barcode
305730199216
Tags

 

Advil Sinus Överbelastning och Smärt läkemedel kombinerar hastighet och styrka Advil med en beprövad nasal decongestant för snabb, kraftfull lindring av dina kalla symtom. Denna smärtstillande, feberreducerande och sinusmedicin för vuxna underlättar en mängd olika kalla symtom, inklusive nasal trängsel, nasal sinustryck och nasal svullnad, tillsammans med feber, mindre kroppsvärk och huvudvärk. Var och en av dessa Advil tabletter innehåller ibuprofen 200mg, en smärtstillande och feberreduktion, och fenylefrin HCl 10 mg, en vuxen nasal decongestant medicin för att lindra nasal trängsel. Advil sinus relief medicin är non-drowsy, vilket ger dig snabb symptom lättnad i en enda tablett medan du låter dig komma på med din dag eller natt. Dessa ibuprofen tabletter är lätt bärbara, så du kan ha dagtid sinus medicin redo när och var dina symtom slår. Gör dig redo att gå tillbaka till college med självförtroende och lagra dig så att du är redo för allt som läsåret kastar din väg. Trust Advil att kontrollera din förkylning och sinussymptom.

Viktig information

Säkerhetsinformation

Allergivarning: Ibuprofen kan orsaka en allvarlig allergisk reaktion, särskilt hos personer som är allergiska mot aspirin. Symptom kan innefatta: bikupor, ansiktssvullnad, astma (väsande), chock, hud reddening, utslag, blåsor. Om en allergisk reaktion uppstår, sluta använda och söka medicinsk hjälp direkt. Magblödning varning: Denna produkt innehåller en NSAID, som kan orsaka allvarlig magblödning. Chansen är högre om du: är 60 år eller äldre, har haft magsår eller blödningsproblem, ta ett blodförtunnande (antikoagulant) eller steroidläkemedel, ta andra läkemedel som innehåller recept eller receptfria NSAID [aspirin, ibuprofen, naproxen eller andra], ta mer eller för en längre tid än riktad. Hjärtattack och stroke varning: NSAID, förutom aspirin, öka risken för hjärtinfarkt, hjärtsvikt och stroke. Dessa kan vara dödliga. Risken är högre om du använder mer än riktad eller längre än riktad. Använd inte barn under 12 år eftersom denna produkt innehåller för mycket medicin för barn under denna ålder. Om du någonsin har haft en allergisk reaktion på någon annan smärtstillande / feberreduktion. Rätt före eller efter hjärtkirurgi. Om du nu tar en receptbelagd monoaminoxidashämmare (MA OI) (vissa läkemedel för depression, psykiatriska eller känslomässiga tillstånd, eller Parkinsons sjukdom), eller i 2 veckor efter att ha stoppat MAOI-läkemedlet. Om du inte vet om ditt receptbelagda läkemedel innehåller en MAOI, fråga en läkare eller apotekspersonal innan du tar denna produkt. Fråga en läkareföre användning om magblödning varning gäller för dig. Du har problem eller allvarliga biverkningar från att ta smärtstillande medel eller feberminskningar. Du har en historia av magproblem, såsom halsbränna. Du har högt blodtryck, hjärtsjukdom, levercirros, njursjukdom, astma eller hade en stroke. Du tar ett diuretikum. Fråga en läkare eller apotekspersonal före användning om barnet är under en läkares vård för något allvarligt tillstånd. aking någon annan drog som innehåller fenylefrin eller någon annan nasal decongestant. Att ta asprin för hjärtinfarkt eller stroke, eftersom ibuprofen kan minska denna fördel till asprin. Ta någon annan drog. När du använder denna produkt ta med mat eller mjölk om magen upprörs. Sluta använda och fråga en läkare om du upplever något av följande tecken på magblödning: känn svagt, kräkningar blod, har blodig eller svart avföring, har magsmärta som inte blir bättre. Du har symtom på hjärtproblem eller stroke: bröstsmärta, problem att andas, svaghet i en del eller sida av kroppen, slurred tal, bensvullnad. Smärta blir värre eller varar mer än 7 dagar. Feber eller smärta blir värre eller varar mer än 3 dagar. Nasal trängsel varar i mer än 7 dagar. Symptomen fortsätter eller blir värre. Rödhet eller svullnad finns i det smärtsamma området. Du blir nervös, yr eller sömnlös. Alla nya symtom visas. Om gravid eller amning, fråga en vårdpersonal före användning. Det är särskilt viktigt att inte använda ibuprofen under de senaste tre månaderna av graviditeten om inteRiktade definitivt att göra det av en läkare eftersom det kan orsaka problem i ofödda barn eller komplikationer under leverans. Håll dig utom räckhåll för barn. Vid överdosering, få medicinsk hjälp eller kontakta ett Poison Control Center direkt.

Ingredienser

Aktiva ingredienser: (I varje tablett) Ibuprofen 200mg (NSAID) * - Fever Reducer/Pain Reliever. Fenylefrin HCI 10mg - Nasal decongestant. *nonsteroida antiinflammatoriska läkemedel; Inaktiva ingredienser: Acesulfame Potassium, Artificiell smak, Carnauba Wax, Colloidal Silicon Dioxide, Corn Starch, Croscarmellose Sodium, Glycerin, Hypromellose, Lactic Acid, Lecithin, Maltodextrin, Medium-Chain Triglycerides, Microcrystalline Celluloseylylylyl, Pharmaceutical Ink,

Juridisk ansvarsfriskrivning

Uttalanden om kosttillskott har inte utvärderats av FDA och är inte avsedda att diagnostisera, behandla, bota eller förebygga någon sjukdom eller hälsotillstånd.

Produkt Dimensioner

4,5 x 4 x 4,5 tum; 0,63 uns

Shipping & Delivery

At Nutricity, we aim to deliver your order as quickly and safely as possible.

Domestic Shipping :

Orders are typically delivered within 3–6 business days.

International Shipping:

Estimated delivery time is 12–26 business days, depending on the destination and customs processing.

You will receive a tracking number once your order has been dispatched. Delivery times may vary during holidays or due to unforeseen delays.

Similar Products
Accessory Products

Vastuuvapauslauseke

Ravintolisät eivät ole lääkkeitä. Tällä verkkosivustolla myytävät tuotteet eivät ole tarkoitettu diagnosoimaan, hoitamaan, parantamaan tai estämään mitään sairautta. Jos sinulla on jokin sairaus, kysy aina neuvoa pätevältä terveydenhuollon ammattilaiselta ennen käyttöä. Yksilölliset tulokset voivat vaihdella. Tilauksen tekemällä sitoudut noudattamaan oman maasi tuontisääntöjä. Peitämme soveltuvat tullit ja verot, jos niin on ilmoitettu.

*Vanhentumispäivämäärätiedot:
Huomioithan, että viimeinen käyttöpäivä voi vaihdella erästä toiseen. Takaan kuitenkin, että kaikki asiakkaillemme toimitetut tuotteet ovat voimassa olevia ja eivät ole vanhentuneita toimitushetkellä.