Hoppa till innehåll
Motrin IB Migraine Relief Liquid Gel Capsules med 200 mg Ibuprofen per kapsel, snabb och effektiv Migraine Headache Medicine med NSAID Pain Reliever Ibuprofen, koffeinfri, 80 ct

Price:

14,92 €


Motrin IB Migraine Relief Liquid Gel Capsules med 200 mg Ibuprofen per kapsel, snabb och effektiv Migraine Headache Medicine med NSAID Pain Reliever Ibuprofen, koffeinfri, 80 ct

https://nutricity.fi/shop/brswyad4aenbseto-motrin-ib-migraine-relief-liquid-gel-capsules-med-200-mg-ibuprofen-per-kapsel-snabb-och-effektiv-migraine-headache-medicine-med-nsaid-pain-reliever-ibuprofen-koffeinfri-80-ct-81839 https://nutricity.fi/web/image/product.template/81839/image_1920?unique=75a1a48

Stock Expiry Date*: 23-10-2027

100% Authentic — Sourced directly from manufacturers or their authorized dealers!

  • 80-räkning flaska Motrin IB Migraine Relief Liquid Gel Capsules med smärtstillande ibuprofen för snabb, effektiv lättnad från migrän huvudvärk. Håll denna resestorlek flaska i handväskan eller väskan för att ta itu med din migrän smärta på-the-go
  • Motrin IB Migraine flytande geler ger kraftfull smärtlindring när det räknas att behandla migrän huvudvärk och migränrelaterade symtom inklusive illamående, känslighet för ljus (fotofobi) och känslighet för ljud (fotofobi)
  • Varje flytande gel innehåller 200 milligram av NSAID * smärtstillande ibuprofen för att hjälpa till att stoppa migrän smärta. Motrin IB Migraine smärtlindring kapslar arbetar hårt för att stoppa migrän smärta för kraftfull, effektiv smärtlindring * icke-steroida antiinflammatoriska läkemedel
  • This caffeine-free & dye-free migraine relief medicine is indicated for adults 18 years or older and is safe and effective when used as directed for migraine relief. If migraine headache pain is not relieved or gets worse after, contact your doctor
  • Vuxna i åldern 18 år eller äldre, ta två kapslar med ett glas vatten; ta inte mer än två kapslar på 24 timmar om inte riktas av en läkare. Dessa smärtlindring piller kan tas med mat eller mjölk om upprörd mage inträffar

14,92 € 14.92 EUR 14,92 € Skatt ingår

Not Available For Sale

(0,19 € / Units)

Displayed price includes all duties & taxes.

  • smak
  • Unit Count
  • Föremål Form
  • Punktvikt
  • Produktfördelar
  • Antal objekt
  • Doseringsformulär
  • Inkluderade komponenter
  • Tillverkare
  • Ingredienser
  • Produkttyp
  • Specifika användningar för produkter
  • Aktiva ingredienser
  • UPC
  • Modellnamn
  • Global Trade Identification Number
  • Pakettyp Namn
  • Mål Audience
  • Ingredienser
  • Produkttyp
  • Net Content Count
  • Brand varumärke
  • Varumärke namn
  • Ålder Range Beskrivning
  • Container Type
  • Tillverkare delnummer
  • Modellnummer
  • Föremål Nype Name
  • Ytterligare funktioner
  • Mål Använd kroppsdel

Kombinationen existerar inte.

Kontakta oss
Ibuprofen
Inkluderade komponenter Ibuprofen 200 mg, Motrin IB Migraine Liquid Gel Caps, Migraine Relief Medicine, 80 Ct
Ingredienser Renad vatten, Kaliumhydroxid, Polyeten Glycol, Pharmaceutical Ink, Active ingredient Purpose (in each capsule) Solubilized ibuprofen equal to 200 mg ibuprofen (NSAID)* .......... Pain reliever (present as the free acid and potassium salt) *nonsteroidal anti-inflammatory drug Inactive ingredients gelatin, sorbitan and sorbitol
Modellnamn Motrin IB Migraine Liquid Gel Caps, Ibuprofen 200 mg, Migraine Relief Medicine, 80 Ct
Ingredienser Renad vatten, Polyeten Glycol, Kaliumhydroxid, Farmaceutisk bläck, Sorbitan och Sorbitol, Active Ingredient Purpose (i varje kapsel) Solubilized Ibuprofen Equal till 200 Mg Ibuprofen (said) * ....... Smärta Reliever (nuvarande som fri syra och kalium Salt) * icke-steroida anti-inflammatoriska läkemedel Inaktiva ingredienser Gelatin
Föremål Nype Name Ibuprofen 200 mg, Motrin IB Migraine Liquid Gel Caps, Migraine Relief Medicine, 80 Ct
smak oil_free
Unit Count 80.0 Räkna
Föremål Form Capsule
Punktvikt 3.2 ounces
Produktfördelar Smärta lättnad
Antal objekt 1 1
Doseringsformulär Gel
Tillverkare Kenvue
Produkttyp Ibuprofen
Specifika användningar för produkter Migrän
Aktiva ingredienser Ibuprofen
UPC 300450916808
Global Trade Identification Number 00300450916808
Pakettyp Namn Bottle
Mål Audience Unisex-vuxna
Produkttyp Medicinering
Net Content Count 80 Count
Brand varumärke Motrin
Varumärke namn Motrin
Ålder Range Beskrivning Vuxen
Container Type Bottle
Tillverkare delnummer 1696680
Modellnummer 1696680
Ytterligare funktioner Riktad
Mål Använd kroppsdel Magen
  • Buy Four or More Offer

    Få 5 % rabatt när du köper 4 eller fler varor

  • Next Purchase Offer
    Få 5 % rabatt på ditt nästa köp.
  • Ships From(Finland)
    Orders are processed and shipped from Brooklyn, USA.
  • Delivery Offer(Finland)
    Free delivery on qualifying orders.
Delivery Detail
Uppskattade leveranstider: 12–26 dagar (internationellt).
3–6 dagar (inrikes).
Safe Checkout
Garanterad säker utcheckning
Return Policy

30-dagars returgaranti
Köp med förtroende med 30 dagars returstöd.

Free Return Pickup
Gratis returhämtning tillgänglig
Vi hanterar returer från din dörr utan extra kostnad.
SKU
BRSWYAD4AENBSETO
Category
Hälsovård , Över-the-Counter Medicinering , Smärta Relievers , Icke-aspirin , Ibuprofen
Barcode
300450916808
Tags

 

Motrin IB Migraine Relief Liquid Gel Ibuprofen Capsules ger snabb och effektiv lättnad från migrän huvudvärk. Var och en av dessa flytande gel kapslar innehåller 200 milligram av NSAID * smärtstillande ibuprofen för att behandla migrän smärta och migränrelaterade symtom inklusive illamående, känslighet för ljus (fotofobi), och känslighet för ljud (fonofobi). Säker och effektiv när den används som riktad, är denna färgfria, koffeinfria migränmedicin avsedd för vuxna 18 och äldre. Vuxna 18 år och äldre, ta två migrän lättnad kapslar med ett glas vatten; ta inte mer än två kapslar på 24 timmar. Om symtomen förvärras, kontakta din läkare. Håll denna resestorlek flaska i handväskan eller väskan för att ta itu med huvudvärk och migrän smärta när eller var de än inträffar. * icke-steroida antiinflammatoriska läkemedel Denna webbplats innehåller aktuell produktinformation och kan skilja sig från informationen på produktförpackningen du kanhar.

Viktig information

Säkerhetsinformation

Allergivarning: Ibuprofen kan orsaka en allvarlig allergisk reaktion, särskilt hos personer som är allergiska mot aspirin. Symptomen kan inkludera: Hives Facial svullnad astma (väsande) chock hud reddening Rash Blisters Om en allergisk reaktion uppstår, sluta använda och söka medicinsk hjälp direkt. Magblödning varning: Denna produkt innehåller en NSAID, som kan orsaka allvarlig magblödning. Chansen är högre om du: Är 60 år eller äldre har haft magsår eller blödningsproblem Ta ett blodförtunnande (antikoagulant) eller steroidläkemedel Ta andra läkemedel som innehåller recept eller receptfria NSAID (aspirin, ibuprofen, naproxen eller andra) Ha 3 eller fler alkoholhaltiga drycker varje dag medan du använder denna produkt Ta mer eller längre tid än riktad hjärtinfarkt och stroke varning: NSAID, förutom aspirin, öka risken för hjärtinfarkt, hjärtsvikt och stroke. Dessa kan vara dödliga. Risken är högre om du använder mer än riktad eller längre än riktad. Medicin överanvänd huvudvärk varning: Huvudvärk kan förvärras om denna produkt används i 10 eller fler dagar per månad. Använd inte Om du någonsin har haft en allergisk reaktion på någon annan smärtstillande / feberreduktion direkt före eller efter hjärtkirurgi Fråga en läkare innan användning om du aldrig har haft migrän som diagnostiserats av en vårdpersonal Du har huvudvärk som skiljer sig från dina vanliga migrän Du har den värsta huvudvärk i ditt liv Du har feber och styv nacke Du har huvudvärk börjar efter eller orsakas av huvudskada,ansträngning, hosta eller böja Du har upplevt din första huvudvärk efter 50 års ålder Du har dagliga huvudvärk Du har en migrän så svår att kräva säng vila Magblödningsvarningen gäller för dig Du har problem eller allvarliga biverkningar från att ta smärtstillande medel eller feberminskare Du har en historia av magproblem, såsom halsbränna Du har högt blodtryck, hjärtsjukdom, levercirros, njursjukdom, astma eller hade en stroke Du tar en diuretikum Fråga en läkare eller apotekspersonal före användning om du är under en läkares vård för något allvarligt tillstånd Ta aspirin för hjärtinfarkt eller stroke, eftersom ibuprofen kan minska denna fördel av aspirin Ta någon annan drog När du använder denna produkt Ta med mat eller mjölk om magbesvär förekommer Sluta använda och fråga en läkare om du upplever någon av följande tecken på magblödning: Känn svagt kräkning blod Har blodiga eller svarta avföringar Ha magsmärta som inte blir bättre Du har symtom på hjärtproblem eller stroke: bröstsmärta Problem andas svaghet i en del eller sida av kropp Slurred tal Leg svullnad Migraine huvudvärk är inte lindras eller blir värre efter den första dosen Eventuella nya symtom visas Om gravid eller amning, fråga en vårdpersonal före användning. Det är särskilt viktigt att inte använda ibuprofen vid 20 veckor eller senare under graviditeten om det inte definitivt riktas till en läkare eftersom det kan orsaka problem i ofödda barn eller komplikationer under leverans. Håll dig bortaräckvidd för barn. Vid överdosering, få medicinsk hjälp eller kontakta ett Poison Control Center direkt. (1-800-222-1222)

Ingredienser

Aktiv ingrediens Syfte (i varje kapsel) Solubiliserad ibuprofen lika med 200 mg ibuprofen (NSAID) *....... Smärt beroende (nuvarande som fri syra och kalium salt) *nonsteroida antiinflammatoriska läkemedel Inaktiva ingredienser gelatin, farmaceutisk bläck, polyetylenglykol, kaliumhydroxid, renat vatten, sorbitan och sorbitol

Vägbeskrivning

Ta inte mer än riktad Den minsta effektiva dosen bör användas vuxna Ta 2 kapslar med ett glas vatten Om symtomen kvarstår eller förvärras, fråga din läkare Ta inte mer än 2 kapslar på 24 timmar, om inte en läkare under 18 år Fråga en läkare Övrig information Varje kapsel innehåller: kalium 20 mg Läs alla riktningar och varningar före användning. Håll kartongen. Lagra vid 20-25 ° C (68-77 ° F) Undvik överdriven värme över 40 ° C (104 ° F). Skydda från ljus. Använd inte om folie inre tätning avtryckt med "Sealed for your Safety" är bruten eller saknas frågor eller kommentarer? ring 1-877-895-3665 (avgiftsfri) eller 215-273-8755 (samla)

Juridisk ansvarsfriskrivning

Uttalanden om kosttillskott har inte utvärderats av FDA och är inte avsedda att diagnostisera, behandla, bota eller förebygga någon sjukdom eller hälsotillstånd.

Package Dimensions

4.09 x 2.09 x 2.01 inches; 3.2 ounces

Shipping & Delivery

At Nutricity, we aim to deliver your order as quickly and safely as possible.

Domestic Shipping :

Orders are typically delivered within 3–6 business days.

International Shipping:

Estimated delivery time is 12–26 business days, depending on the destination and customs processing.

You will receive a tracking number once your order has been dispatched. Delivery times may vary during holidays or due to unforeseen delays.

Similar Products
Accessory Products

Vastuuvapauslauseke

Ravintolisät eivät ole lääkkeitä. Tällä verkkosivustolla myytävät tuotteet eivät ole tarkoitettu diagnosoimaan, hoitamaan, parantamaan tai estämään mitään sairautta. Jos sinulla on jokin sairaus, kysy aina neuvoa pätevältä terveydenhuollon ammattilaiselta ennen käyttöä. Yksilölliset tulokset voivat vaihdella. Tilauksen tekemällä sitoudut noudattamaan oman maasi tuontisääntöjä. Peitämme soveltuvat tullit ja verot, jos niin on ilmoitettu.

*Vanhentumispäivämäärätiedot:
Huomioithan, että viimeinen käyttöpäivä voi vaihdella erästä toiseen. Takaan kuitenkin, että kaikki asiakkaillemme toimitetut tuotteet ovat voimassa olevia ja eivät ole vanhentuneita toimitushetkellä.