Stor hosta och kalla HBP tabletter - Antihistamin och hosta undertryckande för personer med högt blodtryck - Dextromethorphan HBr, klorfeniramine Maleate - 16 greve (1 Pack)
Stock Expiry Date*: 29-10-2027
100% Authentic — Sourced directly from manufacturers or their authorized dealers!
- COUGH OCH COLD: Introduktion Major Cough och Cold Support, ett betrott botemedel som kan bidra till att ge tillfällig lindring från symtom på förkylningen, inklusive hosta, rinnande näsa och nysning.
- SPECIALLY FORMULATED FOR HBP: De aktiva ingredienserna i dessa hosta och kalla tabletter kan bidra till att minska symtomen på en förkylning hos dem med högt blodtryck.
- ACTIVE INGREDIENTS: Dessa kalla tabletter innehåller 30g dextrometorphan HBr hosta undertryckande och 4g klorfeniramin manat antihistamin. De är fria från gelatin, stärkelse, gluten och nötter.
- QUALITY FORMULATION: Vi upprätthåller höga vårdstandarder genom strikt regelefterlevnad för att leverera noggrant formulerade, effektiva hosta och kalla tabletter. Med en dextrometorfan och klorfeniraminformel kan våra tabletter bidra till att minska symtomen på förkylningen.
- Major Pharmaceuticals: På Major Pharmaceuticals tror vi att välbefinnande bör vara tillgängligt för alla. Vi är stolta över vårt arv av att leverera kvalitet OTC och vitamintillskott.
| Ingredienser | Silikondioxid, Titandioxid, Talc, Magnesium Stearate, Stearic Acid, Mikrokristallin cellulosa, croscarmellose natrium, Polyeten Glycol, polyvinylalkohol, FD&C Yellow #6 Aluminum Lake, lactose anhydrous, D&C red #27 aluminum lake |
| Specifika användningar för produkter | Kallt, hosta |
| Särskilda ingredienser | Latex gratis, Gluten gratis, Nut Free, Ägg gratis, Corn Free |
| Materialtyp gratis | Soja gratis, Wheat Free, Ägg gratis, Peanut gratis, Corn Free |
| Aktiva ingredienser | Dextrometorphan Hbr 30mg, Klorfeniramin Maleate 4mg |
| Allergen Information | Kornfri, Nut Free, Ägg gratis, Peanut gratis, Gluten gratis |
| Ingredienser | Syra, Magnesium Stearat, Oxid, Microcrystalline, Croscarmellos, Polyeten, Dioxid, Gul #6, Alkohol, Talc, Aluminium Lake, Laktos Anhydrous |
| Brand varumärke | Major |
| smak | Osmakad |
| Unit Count | 16 greve |
| Föremål Form | Tablet |
| Produktfördelar | Cough Relief |
| Antal objekt | 1 1 |
| Doseringsformulär | Tablet |
| Tillverkare | Major farmaceutiska |
| Produkttyp | Cold & Flu Relief |
| UPC | 309046634447 |
| Pakettyp Namn | Blister |
| Mål Audience | Unisex-vuxna |
| Brand varumärke | Major |
| Produkttyp | Medicinering |
| Net Content Count | 1 låda |
| Varumärke namn | Major |
| Ålder Range Beskrivning | Barn |
| Container Type | Bottle |
| Tillverkare delnummer | 96140 |
| Modellnummer | 96140 |
| Ytterligare funktioner | Cough Relief |
| Mål Använd kroppsdel | Hela kroppen |
-
Få 5 % rabatt när du köper 4 eller fler varor
-
Få 5 % rabatt på ditt nästa köp.
-
Orders are processed and shipped from Brooklyn, USA.
-
Free delivery on qualifying orders.
3–6 dagar (inrikes).
30-dagars returgaranti
Köp med förtroende med 30 dagars returstöd.
SKU |
BRSWYHYLA5YRGAA4 |
Category |
Hälsovård , Över-the-Counter Medicinering , Cough & Cold , Cold & Flu Relief |
Barcode |
309046634447 |
Tags |
Viktig information
Ingredienser
croscarmellose sodium, D&C red #27 aluminum lake, FD&C yellow #6 aluminum lake, lactose anhydrous, magnesium stearate, microcrystalline cellulose, polyethylene glycol, polyvinyl alcohol, silicon dioxide, stearic acid, talc, titanium dioxide
Juridisk ansvarsfriskrivning
Uttalanden om kosttillskott har inte utvärderats av FDA och är inte avsedda att diagnostisera, behandla, bota eller förebygga någon sjukdom eller hälsotillstånd.
Package Dimensions
3.98 x 3.03 x 0.94 inches; 0.32 ounces
Shipping & Delivery
At Nutricity, we aim to deliver your order as quickly and safely as possible.
Domestic Shipping :
Orders are typically delivered within 3–6 business days.
International Shipping:
Estimated delivery time is 12–26 business days, depending on the destination and customs processing.
You will receive a tracking number once your order has been dispatched. Delivery times may vary during holidays or due to unforeseen delays.
Vastuuvapauslauseke
Ravintolisät eivät ole lääkkeitä. Tällä verkkosivustolla myytävät tuotteet eivät ole tarkoitettu diagnosoimaan, hoitamaan, parantamaan tai estämään mitään sairautta. Jos sinulla on jokin sairaus, kysy aina neuvoa pätevältä terveydenhuollon ammattilaiselta ennen käyttöä. Yksilölliset tulokset voivat vaihdella. Tilauksen tekemällä sitoudut noudattamaan oman maasi tuontisääntöjä. Peitämme soveltuvat tullit ja verot, jos niin on ilmoitettu.
*Vanhentumispäivämäärätiedot:
Huomioithan, että viimeinen käyttöpäivä voi vaihdella erästä toiseen. Takaan kuitenkin, että kaikki asiakkaillemme toimitetut tuotteet ovat voimassa olevia ja eivät ole vanhentuneita toimitushetkellä.









