Dual Action Acetaminophen 250mg ja Ibuprofeeni 125 mg Caplets, jopa 8h kivunlievitystä pieniin kipuihin ja kipuihin, päänsärky, hammassärky, selkäkipu, kuukautiskrampit, lievä niveltulehduskipu, 216
Stock Expiry Date*: 14-01-2027
100% Authentic — Sourced directly from manufacturers or their authorized dealers!
- ACTIVE INGREDIENTIT: Vaikuttavat aineet ovat parasetamoli 250 mg - kipulääke ja ibuprofeeni 125 mg - steroideihin kuulumaton tulehduskipulääke (NSAID) ja kivunlievittäjä; vertaile Advil Dual Action -valmisteen vaikuttavia aineita asetaminofeenin kanssa
- VÄLIAIKAINEN Kivun tunne: Ota näitä kipulääkkeitä enintään 8 tuntia väliaikaista kivunlievitystä pienistä särkyjä ja kipuja johtuu päänsärky, hammassärky, selkäkipu, kuukautiskipuja ja lihassärkyjä ja vähäinen nivelkipu
- KAKSI LÄÄKEVALMISTETTA: Nämä kipulääkkeet sisältävät kahta lääkettä, jotka auttavat taistelemaan kipua: parasetamoli 250 mg ja ibuprofeeni (NSAID) 125 mg; tarjoaa niveltulehduskipua lievittää, päänsärkyä ja enemmän
- AIKUISILLE MYÖNNETTY KAASU: Tämä kipulääke on tarkoitettu aikuisille ja yli 12-vuotiaille lapsille; alle 12-vuotiaat lapset: kysy lääkäriltä
| Ainesosat | propyleeniglykoli, Hypromelloosi, povidoni, polydekstroosi, kroskarmelloosinatrium, Polyetyleeni Glycol, Inaktiiviset aineet: Kolloidinen piidioksidi, shellakka, Active Ingredients: In each caplet Acetaminophen 250mg - Pain reliever. Ibuprofen 125mg (NSAID)* - Pain reliever. *nonsteroidal anti-inflammatory drug, ferrosoferric oxides, glyceryl dibehenate, iron oxide yellow, iron oxide red, pregelatinized starch and titanium dioxide. |
| Tuotteen erityiskäyttö | Lihaskipu, Kuukautiskipu, Nivelkipu |
| Vaikuttavat aineet | Asetaminofeeni 250 mg, Ibuprofeeni 125 mg |
| Ainesosat | Hypromelloosi, Kroskarmelloosi, Povidoni, Inaktiiviset aineet: Kolloidinen piidioksidi, Polydekstroosi, Propyleeniglykoli, Polyetyleeni Glycol, Sellakka, Punainen rautaoksidi, Keltainen rautaoksidi, Vaikuttavat aineet: Caplet Acetaminophen 250 mg-Pain Reliever. Ibuprofeeni 125 mg (naid) *-Pain Reliever. * Steroideihin kuulumattomat tulehduskipulääkkeet, Ferrooksidit, Glyseryylidibehenaatti, Esigelatinoitua tärkkelystä ja titaanidioksidia. |
| Merkki | Glenmark Therapeutics |
| Yksikkömäärä | 216.00 Count |
| Kohtalomake | Kapselit |
| Tuotehyödyt | Kipu |
| Eräiden lukumäärä | 1 |
| Valmistaja | Glenmark Therapeutics |
| Tuotteen mitat L x W x H | 2,95 X 2,95 X 4,72 tuumaa |
| Tuotetyyppi | Asetaminofeeni |
| UPC | 372657157766 |
| Kohdeyleisö | Unisex- aikuiset |
| Tuotetyyppi | Lääkkeet |
| Merkki | Glenmark-hoito |
| Nettosisältö | 216 Caplet |
| Merkki | Glenmark Therapeutics |
| Iän kuvaus | Kaikki |
| Valmistaja Osanumero | 72657015776_Temp |
| Tuotteen mitat | 2.95 x 2.95 x 4.72 inches |
-
Saat 5 % alennuksen, kun ostat vähintään 4 tuotetta
-
Saa 5% alennusta seuraavasta ostoksestasi.
-
Tilaukset käsitellään ja lähetetään Brooklynista, Yhdysvalloista.
-
Ilmainen toimitus kelvollisille tilauksille.
3-6 päivää (Kotimaan)
30 päivän palautustakuu
Luottamusta tukevat ostokset 30 päivän palautustuen kanssa.
SKU |
BRSRAYA3C4FAYEQZ |
Kategoria |
Terveydenhuolto , Yli-Counter lääkitys , Kipua lievittävät aineet , Ei-aspiriini , Asetaminofeeni |
Barcode |
372657157766 |
Tags |
Tärkeää tietoa
Turvallisuustiedot
Asetaminofeenin aiheuttama maksavauriovaroitus: Tämä tuote sisältää parasetamolia. Vaikeaa maksavauriota voi esiintyä, jos käytät yhdessä muiden parasetamolia sisältävien lääkkeiden kanssa yli 6 kapselia 24 tunnin aikana, mikä on tämän valmisteen suurin päivittäinen määrä tai 3 tai enemmän alkoholijuomia päivittäin tämän valmisteen käytön aikana. Asetaminofeeniallergiahälytys: voi aiheuttaa vakavia ihoreaktioita. Oireita voivat olla ihon punoitus, rakkuloita tai ihottuma. Jos ihoreaktio ilmenee, lopeta käyttö ja hakeudu välittömästi lääkärin hoitoon. NSAID allergia hälytys: ibuprofeeni voi aiheuttaa vaikea allerginen reaktio, erityisesti ihmisille allerginen aspiriini. Oireita voivat olla nokkosihottuma, kasvojen turvotus, astma (hengitys), sokki, ihon punoitus, ihottuma tai rakkuloita. Jos allerginen reaktio ilmenee, lopeta lääkkeen käyttö ja hakeudu välittömästi lääkärin hoitoon. Vatsan verenvuotovaroitus: Tämä valmiste sisältää tulehduskipulääkkeen, joka voi aiheuttaa vaikeaa mahaverenvuotoa. On suurempi mahdollisuus, jos olet 60-vuotias tai vanhempi, on ollut mahahaava tai verenvuoto-ongelmia, ottaa veren ohenemista (antikoagulantti) tai steroidilääke, ottaa muita lääkkeitä, jotka sisältävät reseptiä tai ei reseptiä NSAIDit [aspiriini, ibuprofeeni, naprokseeni, tai muut], on 3 tai enemmän alkoholijuomia päivittäin käyttäessäsi tätä tuotetta, tai ottaa enemmän tai pidempään kuin suunnattu. Sydänkohtaus ja aivohalvausvaroitus: tulehduskipulääkkeet, lukuun ottamatta aspiriinia, lisäävät sydänkohtauksen, sydämen vajaatoiminnan ja aivohalvauksen riskiä. Nämä voivat olla kohtalokkaita. Riski on suurempi, jos käytät enemmän kuin suunnattu tai kauemmin kuin on tarkoitettu. Älä käytäminkä tahansa muun lääkeaineen kanssa, joka sisältää parasetamolia (lääkemääräys tai lääkemääräys). Jos et ole varma, sisältääkö lääke parasetamolia, kysy neuvoa lääkäriltä tai apteekista. Älä käytä, jos sinulla on joskus ollut allerginen reaktio parasetamolille tai jollekin muulle kipulääkkeelle. Älä käytä juuri ennen sydänleikkausta tai sen jälkeen. Kysy lääkäriltä ennen käyttöä, jos sinulla on maksasairaus, mahaverenvuotovaroitus koskee sinua, sinulla on kipulääkkeiden käytön aiheuttamia ongelmia tai vakavia haittavaikutuksia, sinulla on ollut mahavaivoja, kuten närästys, sinulla on korkea verenpaine, sydänsairaus, maksakirroosi, munuaissairaus, astma tai sinulla on ollut aivohalvaus tai käytät diureettia. Kysy lääkäriltä tai apteekista ennen käyttöä, jos sinulla on jokin vakava sairaus, jos käytät aspiriinia sydänkohtaukseen tai aivohalvaukseen, koska ibuprofeeni saattaa vähentää tätä hyötyä aspiriinista tai mistä tahansa muusta lääkkeestä. Kun käytät tätä valmistetta, ota ruoan tai maidon kanssa, jos vatsasi on sekaisin. Lopeta käyttö ja kysy lääkäriltä, jos sinulle ilmaantuu jokin seuraavista mahan verenvuodon oireista: pyörtyminen, veren oksentaminen, veriset tai mustat ulosteet tai vatsakipu, joka ei parane. Lopeta käyttö ja kysy lääkäriltä, jos sinulla on sydänvaivoja tai aivohalvauksen oireita: rintakipua, hengitysvaikeuksia, kehon toisen osan tai puolen heikkoutta, sammaloitua puhetta tai jalkojen turvotusta. Lopeta käyttö ja kysy lääkäriltä, jos kipu pahenee tai kestää yli 10 päivää, kipualueella esiintyy punoitusta tai turvotusta tai uusia oireita. Jos olet raskaanatai imettää, kysy terveydenhuollon ammattilaiselta ennen käyttöä. On erityisen tärkeää olla käyttämättä ibuprofeenia raskauden kolmen viimeisen kuukauden aikana, ellei lääkäri ole ehdottomasti määrännyt sitä, koska se voi aiheuttaa ongelmia syntymättömälle lapselle tai komplikaatioita synnytyksen aikana. Ei lasten ulottuville. Yliannostustapauksissa hakeudu heti lääkärin hoitoon tai ota yhteys Myrkynvalvontakeskukseen.
Ainesosat
Aktiiviset ainesosat: Kussakin Caplet Acetaminophen 250mg - Kivunlievittäjä. Ibuprofeeni 125 mg (NSAID) * - kipulääke. * Steroideihin kuulumattomat tulehduskipulääkkeet; Inaktiiviset aineet: kolloidinen piidioksidi, kroskarmelloosinatrium, ferrosoferriikkaoksidit, glyseryylidibehenaatti, hypromelloosi, keltainen rautaoksidi, punainen rautaoksidi, polydekstroosi, povidoni, polyetyleeniglykoli, propyleeniglykoli, sellakka, esigelatinoitu tärkkelys ja titaanidioksidi.
Suunta
Älä ota enempää kuin neuvotaan. Aikuiset ja lapset 12 vuotta ja yli: Ota 2 Caplets 8 tunnin välein, kun oireet jatkuvat. Alle 12-vuotiaat lapset: Kysy lääkäriltä. ÄLÄ ota enempää kuin 6 kapselia 24 tunnin aikana, ellei lääkäri ole määrännyt
Vastuuvapauslauseke
FDA ei ole arvioinut ravintolisiä koskevia lausuntoja eikä niiden tarkoituksena ole diagnosoida, hoitaa, parantaa tai estää mitään sairauksia tai terveydentilaa.
Tuotteen mitat
2,95 x 2,95 x 4,72 tuumaa; 6,38 unssia
Shipping & Delivery
At Nutricity, we aim to deliver your order as quickly and safely as possible.
Domestic Shipping :
Orders are typically delivered within 3–6 business days.
International Shipping:
Estimated delivery time is 12–26 business days, depending on the destination and customs processing.
You will receive a tracking number once your order has been dispatched. Delivery times may vary during holidays or due to unforeseen delays.
Vastuuvapauslauseke
Ravintolisät eivät ole lääkkeitä. Tällä verkkosivustolla myytävät tuotteet eivät ole tarkoitettu diagnosoimaan, hoitamaan, parantamaan tai estämään mitään sairautta. Jos sinulla on jokin sairaus, kysy aina neuvoa pätevältä terveydenhuollon ammattilaiselta ennen käyttöä. Yksilölliset tulokset voivat vaihdella. Tilauksen tekemällä sitoudut noudattamaan oman maasi tuontisääntöjä. Peitämme soveltuvat tullit ja verot, jos niin on ilmoitettu.
*Vanhentumispäivämäärätiedot:
Huomioithan, että viimeinen käyttöpäivä voi vaihdella erästä toiseen. Takaan kuitenkin, että kaikki asiakkaillemme toimitetut tuotteet ovat voimassa olevia ja eivät ole vanhentuneita toimitushetkellä.









