Siirry sisältöön
Advil Liqui-Gels minis Pain Reliever and Fever Reducer, Pain Medicine for Adults with Ibuprofen 200mg for Pain Relief - 200 Liquid Filled Capsules

Price:

24,06 €


Advil Liqui-Gels minis Pain Reliever and Fever Reducer, Pain Medicine for Adults with Ibuprofen 200mg for Pain Relief - 200 Liquid Filled Capsules

https://nutricity.fi/shop/brswgei7denb4a3v-advil-liqui-gels-minis-pain-reliever-and-fever-reducer-pain-medicine-for-adults-with-ibuprofen-200mg-for-pain-relief-200-liquid-filled-capsules-72627 https://nutricity.fi/web/image/product.template/72627/image_1920?unique=fe99489

Stock Expiry Date*: 21-08-2027

100% Authentic — Sourced directly from manufacturers or their authorized dealers!

  • Yksi pullo 200 Advil Liqui-Gels minis Pain Reliever ja kuume Reduktori neste täytetty kapselit, kipulääke aikuisille Ibuprofeeni 200 mg kivunlievitys
  • Liqui-Gel Minis on helppo niellä - täydellinen lisä collegehuoneeseesi.
  • Päänsärkylääke, selkäkipulääke ja nivel- tai nivelkipulääke, jotka ovat kovempia ja vahvempia kovalla kivulla kuin Tylenol Rapid Release Gels
  • Kivunlievittäjä ja kuumeenvähentäjä aikuisille suunniteltu nopea imeytyminen, jonka vahvuus on sama kuin säännöllinen koko Advil Liqui-Gels
  • Kuumelääkkeet ja päänsärky kivunlievitys, kivunlievitys, nivelkipulääkkeet ja selkäkipulääkkeet aikuisille ja yli 12-vuotiaille lapsille

24,06 € 24.06 EUR 24,06 € Verollinen

Not Available For Sale

(0,12 € / Units)

Displayed price includes all duties & taxes.

  • Merkki
  • Maku
  • Yksikkömäärä
  • Kohtalomake
  • Tuotteen paino
  • Tuotehyödyt
  • Eräiden lukumäärä
  • Annostus
  • Valmistaja
  • Tuotteen mitat L x W x H
  • Ainesosat
  • Tuotetyyppi
  • Tuotteen erityiskäyttö
  • Materiaalityyppi vapaa
  • Vaikuttavat aineet
  • UPC
  • Mallin nimi
  • Maailmanlaajuinen kauppatunnus
  • Pakkaustyypin nimi
  • Kohdeyleisö
  • Tuotteen mitat
  • Ainesosat
  • Tuotetyyppi
  • Merkki
  • Nettosisältö
  • Merkki
  • Iän kuvaus
  • Konttityyppi
  • Valmistaja Osanumero
  • Ensimmäinen saatavilla
  • Mallinumero
  • Tuotteen mitat
  • Tuotteen nimi
  • Annoksen vapauttaminen
  • Lisäominaisuudet
  • Kohdekäyttö Kehon osa
  • Mallin numero
  • Country of Origin

Tätä yhdistelmää ei ole olemassa.

Ota Yhteyttä
Ibuprofeeni
Ainesosat Liivate, Puhdistettu vesi, keskipitkäketjuiset triglyseridit, Kaliumhydroksidi, Polyetyleeni Glycol, Pharmaceutical Ink, Sorbitol Sorbitan Solution., Active ingredient: Solubilized ibuprofen equal to 200 mg ibuprofen. Inactive ingredient: FD&C green no. 3
Mallin nimi Advil LiquiGels Minis Pain Reliever And Fever Reducer, Pain Medicine For Adults With Ibuprofen 200mg For Pain Relief, 200 Liquid Filled Capsules
Tuotteen mitat 4.94 ounces, 2.5 x 2.5 x 4.75 inches
Ainesosat Elatin, Puhdistettu vesi, Polyetyleeni Glycol, Kaliumhydroksidi, Medium-Chain triglyseridit, Lääkemuoto, Sorbitol Sorbitan Solution., Aktiivinen ainesosa: liukoinen Ibuprofeeni Equal 200 Mg Ibuprofeeni. Inaktiivinen ainesosa: Fd&c Vihreä nro 3
Ensimmäinen saatavilla 2018, April 30
Lisäominaisuudet New Advil Liqui-Gels Minis are 33% smaller than Advil Liqui-Gels, making them easier to swallow while delivering the same powerful pain relief.
Merkki Advil
Maku Liquid Gels Mini
Yksikkömäärä 200
Kohtalomake Liqui-Gels
Tuotteen paino 0.14 kg
Tuotehyödyt Kipu
Eräiden lukumäärä 1
Annostus Kapseli
Valmistaja Haleon US Services Inc.
Tuotteen mitat L x W x H 2,5 x 2,5 x 4,75 tuumaa
Tuotetyyppi Ibuprofen
Tuotteen erityiskäyttö Lihaskipu
Materiaalityyppi vapaa Aspirin Free
Vaikuttavat aineet (In each Capsule) Solubilized Ibuprofen Equal to 200mg Ibuprofen (NSAID)* - Pain Reliever/Fever Reducer. (Present as the Free Acid and Potassium Salt) *nonsteroidal anti-inflammatory drug
UPC 305731769135
Maailmanlaajuinen kauppatunnus 00305731769135
Pakkaustyypin nimi Pullo
Kohdeyleisö Unisex- aikuiset
Tuotetyyppi Lääkkeet
Merkki Advil
Nettosisältö 200 Count
Merkki Advil
Iän kuvaus Aikuiset
Konttityyppi Pullo
Valmistaja Osanumero 305731769135
Mallinumero F00573176913
Tuotteen mitat 2,5 x 2,5 x 4,75 tuumaa
Tuotteen nimi Ibuprofen
Annoksen vapauttaminen Osmotic Release
Kohdekäyttö Kehon osa Koko keho
Mallin numero F00573176913
Country of Origin USA
  • Buy Four or More Offer

    Saat 5 % alennuksen, kun ostat vähintään 4 tuotetta

  • Next Purchase Offer
    Saa 5% alennusta seuraavasta ostoksestasi.
  • Ships From(Finland)
    Tilaukset käsitellään ja lähetetään Brooklynista, Yhdysvalloista.
  • Delivery Offer(Finland)
    Ilmainen toimitus kelvollisille tilauksille.
Delivery Detail
Arvioi toimitusaika: 12-26 päivää (Kansainvälinen).
3-6 päivää (Kotimaan)
Safe Checkout
Varmistettu turvallinen kassaprosessi
Return Policy

30 päivän palautustakuu
Luottamusta tukevat ostokset 30 päivän palautustuen kanssa.

Free Return Pickup
Ilmainen palautusnouto saatavilla
Hoida palautukset ovelta ilman lisäkustannuksia.
SKU
BRSWGEI7DENB4A3V
Kategoria
Terveydenhuolto , Yli-Counter lääkitys , Kipua lievittävät aineet , Ei-aspiriini , Ibuprofeeni
Barcode
305731769135
Tags

 

Advil Liqui-Gels minit tarjoavat keskittynyt teho Advil 33 prosenttia pienempi kapseli. Helpompi niellä vaarantamatta niiden tehokkuutta, nämä nestetäytteiset kapselit saavat työskennellä minuuteissa voimakas kipu lievittää päänsärkyä, selkäkipuja, lihassärkyä, hammassärkyjä, kuukautiskipuja, vähäinen niveltulehdus ja muita nivelkipuja, ja kipuja ja kipuja flunssa. Advil Liqui-Gels minis taistella kipua samalla vahvuudella kuin säännöllinen koko Advil Liqui-Gels. Tämä kuumeen alentaja ja kipulääke aikuisille on suunniteltu nopeaan imeytymiseen tuntien kipuun. Jokainen mini kapseli sisältää ibuprofeenia 200 mg, steroideihin kuulumaton tulehduskipulääke (NSAID), joka on jo liuennut, päänsärkyyn, selkäkipujen lievittämiseen, kuukautiskipujen lievittämiseen, nivelkipuun ja vähäiseen niveltulehduskipuun. Valmistaudu palaamaan collegeen luottavaisin mielin ja varmista, että olet valmis mihin tahansa lukuvuonna. Advil on kova kipu, ei planeetta (1). Vähensimme muovia yli 80 miljoonassa pullossa 20 prosenttia (1). (1) Vuonna 2022 Advil muutti tekniikkaansa pitääkseen muovin enemmän poissa ympäristöstä, mikä johti 20 prosentin vähennykseen edelliseen 2021 pulloun verrattuna. Käytämme edelleen samaa jätteiden vähentämistekniikkaa.Tänään.

Tärkeää tietoa

Turvallisuustiedot

Allergia hälytys: Ibuprofeeni voi aiheuttaa vaikea allerginen reaktio, erityisesti ihmisillä allerginen aspiriini. Oireita voivat olla nokkosihottuma, kasvojen turvotus, astma (hengitys), sokki, ihon punoitus, ihottuma, rakkuloita. Jos allerginen reaktio ilmenee, lopeta lääkkeen käyttö ja hakeudu välittömästi lääkärin hoitoon. Vatsaverenvuotovaroitus: Tämä valmiste sisältää tulehduskipulääkkeen, joka voi aiheuttaa vaikeaa mahaverenvuotoa. Mahdollisuus on suurempi, jos olet 60-vuotias tai vanhempi. On esiintynyt mahahaavaa tai verenvuoto-ongelmia. Ota verenohennus (antikoagulantti) tai steroidilääke. Ota muita lääkkeitä, jotka sisältävät reseptiä tai ei reseptiä NSAID-lääkkeet [aspiriini, ibuprofeeni, naprokseeni, tai muut]. Käytä 3 tai enemmän alkoholijuomia päivittäin käyttäessäsi tätä tuotetta. Ota enemmän tai kauemmin kuin olet määrännyt. Sydänkohtaus ja aivohalvausvaroitus: tulehduskipulääkkeet, lukuun ottamatta aspiriinia, lisäävät sydänkohtauksen, sydämen vajaatoiminnan ja aivohalvauksen riskiä. Nämä voivat olla kohtalokkaita. Riski on suurempi, jos käytät enemmän kuin suunnattu tai kauemmin kuin on tarkoitettu. Älä käytä, jos sinulla on joskus ollut allerginen reaktio jollekin muulle kivunlievittäjälle/kuumeenlievittäjälle. Juuri ennen sydänleikkausta tai sen jälkeen. Kysy lääkäriltä ennen käyttöä, sovelletaanko sinuun vatsaverenvuotovaroitusta. Sinulla on kipulääkkeiden tai kuumelääkkeiden käytön aiheuttamia ongelmia tai vakavia haittavaikutuksia. Sinulla on ollut vatsavaivoja, kuten närästys. Sinulla on korkea verenpaine, sydänsairaus, maksakirroosi, munuaissairaus, astma tai aivohalvaus. Käytät diureettia. Kysy lääkäriltä tai apteekista ennen käyttöä, jos olet- Lääkärin hoidossa. Kun aspiriinia sydänkohtaus tai aivohalvaus, koska ibuprofeeni voi vähentää tätä hyötyä aspiriini. Ottaa muita lääkkeitä. Kun käytät tätä valmistetta, ota ruoan tai maidon kanssa, jos vatsasi on sekaisin. Lopeta käyttö ja kysy lääkäriltä, jos sinulla ilmenee jokin seuraavista merkkejä vatsan verenvuodosta: pyörtyminen, oksentaminen veri, veriset tai mustat ulosteet, vatsakipu, joka ei parane, sinulla on sydänvaivoja tai aivohalvauksen oireita: rintakipu, hengitysvaikeudet, heikkous kehon yhdessä osassa tai puolella, sammal puhetta, jalkaturvotus, kipu pahenee tai kestää yli 10 päivää, kuume pahenee tai kestää yli 3 päivää, punoitusta tai turvotusta esiintyy kivuliaalla alueella, uusia oireita ilmaantuu. Jos olet raskaana tai imetät, kysy lääkäriltä ennen käyttöä. On erityisen tärkeää olla käyttämättä ibuprofeenia raskauden kolmen viimeisen kuukauden aikana, ellei lääkäri ole ehdottomasti kehottanut siihen, koska se voi aiheuttaa ongelmia syntymättömälle lapselle tai komplikaatioita synnytyksen aikana. Ei lasten ulottuville. Yliannostustapauksessa hakeudu lääkärin hoitoon tai ota yhteys Myrkytyksen valvontakeskukseenPois.

Ainesosat

Active ingredient: Solubilized ibuprofen equal to 200 mg ibuprofen. Inactive ingredient: FD&C green no. 3, gelatin, medium-chain triglycerides, pharmaceutical ink, polyethylene glycol, potassium hydroxide, purified water, sorbitol sorbitan solution.

Suunta

Älä ota enempää kuin neuvotaan. Pienin tehokas annos on käytettävä. Aikuiset ja yli 12-vuotiaat lapset: ota 1 kapseli 4 - 6 tunnin välein oireiden jatkuessa. Jos kipu tai kuume ei vastaa 1 kapseliin, voidaan käyttää 2 kapselia. Älä ylitä 6 tablettia 24 tunnissa, ellei lääkäri ole määrännyt. Alle 12-vuotiaat lapset; kysy lääkäriltä.

Vastuuvapauslauseke

Statements regarding dietary supplements have not been evaluated by the FDA and are not intended to diagnose, treat, cure, or prevent any disease or health condition. Satisfaction Guarantee If for any reason you are not satisfied with any GSK Consumer Healthcare product, GSK Consumer Healthcare will provide you with a reimbursement within 45 days of the date of purchase. Please note that because GSK is unable to control the quality of our products sold by unauthorized sellers, the Guarantee is not available for products purchased from unauthorized sellers due to potential quality issues outside GSK’s control. Please contact GSK Consumer Healthcare directly for more information.

FDA ei ole arvioinut ravintolisiä koskevia lausuntoja eikä niiden tarkoituksena ole diagnosoida, hoitaa, parantaa tai estää mitään sairauksia tai terveydentilaa.

Tuotteen mitat

2,5 x 2,5 x 4,75 tuumaa; 4,94 unssia

Product details

Advil Liqui-Gels minis Pain Reliever and Fever Reducer, Pain Medicine for Adults with Ibuprofen 200mg for Pain Relief - 200 Liquid Filled Capsules
Advil Liqui-Gels minis Pain Reliever and Fever Reducer, Pain Medicine for Adults with Ibuprofen 200mg for Pain Relief - 200 Liquid Filled Capsules
Advil Liqui-Gels minis Pain Reliever and Fever Reducer, Pain Medicine for Adults with Ibuprofen 200mg for Pain Relief - 200 Liquid Filled Capsules
Advil Liqui-Gels minis Pain Reliever and Fever Reducer, Pain Medicine for Adults with Ibuprofen 200mg for Pain Relief - 200 Liquid Filled Capsules
Advil Liqui-Gels minis Pain Reliever and Fever Reducer, Pain Medicine for Adults with Ibuprofen 200mg for Pain Relief - 200 Liquid Filled Capsules
Advil Liqui-Gels minis Pain Reliever and Fever Reducer, Pain Medicine for Adults with Ibuprofen 200mg for Pain Relief - 200 Liquid Filled Capsules
Advil Liqui-Gels minis Pain Reliever and Fever Reducer, Pain Medicine for Adults with Ibuprofen 200mg for Pain Relief - 200 Liquid Filled Capsules
Advil Liqui-Gels minis Pain Reliever and Fever Reducer, Pain Medicine for Adults with Ibuprofen 200mg for Pain Relief - 200 Liquid Filled Capsules
Advil Liqui-Gels minis Pain Reliever and Fever Reducer, Pain Medicine for Adults with Ibuprofen 200mg for Pain Relief - 200 Liquid Filled Capsules

Shipping & Delivery

At Nutricity, we aim to deliver your order as quickly and safely as possible.

Domestic Shipping :

Orders are typically delivered within 3–6 business days.

International Shipping:

Estimated delivery time is 12–26 business days, depending on the destination and customs processing.

You will receive a tracking number once your order has been dispatched. Delivery times may vary during holidays or due to unforeseen delays.

Similar Products
Accessory Products

Vastuuvapauslauseke

Ravintolisät eivät ole lääkkeitä. Tällä verkkosivustolla myytävät tuotteet eivät ole tarkoitettu diagnosoimaan, hoitamaan, parantamaan tai estämään mitään sairautta. Jos sinulla on jokin sairaus, kysy aina neuvoa pätevältä terveydenhuollon ammattilaiselta ennen käyttöä. Yksilölliset tulokset voivat vaihdella. Tilauksen tekemällä sitoudut noudattamaan oman maasi tuontisääntöjä. Peitämme soveltuvat tullit ja verot, jos niin on ilmoitettu.

*Vanhentumispäivämäärätiedot:
Huomioithan, että viimeinen käyttöpäivä voi vaihdella erästä toiseen. Takaan kuitenkin, että kaikki asiakkaillemme toimitetut tuotteet ovat voimassa olevia ja eivät ole vanhentuneita toimitushetkellä.