Siirry sisältöön
Advil Dual Action Back Pain Caplets toimittaa 250 mg Ibuprofeenia ja 500 mg asetaminofeenia per annos 8 tuntia selkäkipua lievittää - 72

Price:

13,11 €


Advil Dual Action Back Pain Caplets toimittaa 250 mg Ibuprofeenia ja 500 mg asetaminofeenia per annos 8 tuntia selkäkipua lievittää - 72

https://nutricity.fi/shop/brsroedycmgqkdto-advil-dual-action-back-pain-caplets-toimittaa-250-mg-ibuprofeenia-ja-500-mg-asetaminofeenia-per-annos-8-tuntia-selkakipua-lievittaa-72-62997 https://nutricity.fi/web/image/product.template/62997/image_1920?unique=d1ba02e

Stock Expiry Date*: 07-10-2027

100% Authentic — Sourced directly from manufacturers or their authorized dealers!

  • Yksi 72 count box Advil Dual Action Back Pain Caplets, 250 mg Ibuprofeeni ja 500 mg asetaminofeeni, tarjota 8 tuntia selkäkipua lievittää
  • Kivunlievitys pillerit taistella takaisin kipua 2 tapaa; parasetamoli estää kipusignaalit ja ibuprofeeni kohteena kipua aiheuttama tulehdus
  • Ibuprofeeni ja parasetamolikapseleita, jotka antavat selkäkipua lievittää 8 tuntia
  • Aiheuttaa päänsärkyä, hammassärkyä, kuukautiskouristuksia, lihaskipua ja alaselkävaivat
  • Kipu pillereitä, jotka lievittävät kipua kahdella tavalla, tarjoten tehokkaan helpotuksen pienemmällä päivittäisellä enimmäisannoksella jokaista lääkettä - täydellinen lisäys college-asuntolan huoneeseen välttämättömiä
  • Ota 2 kapselia 8 tunnin välein oireiden jatkuessa; älä ota enempää kuin 6 kapselia 24 tunnissa, ellei lääkäri ole määrännyt
  • HSA- ja FSA-tukikelpoinen tuote

13,11 € 13.11 EUR 13,11 € Verollinen

Not Available For Sale

(0,18 € / Units)

Displayed price includes all duties & taxes.

  • Merkki
  • Yksikkömäärä
  • Kohtalomake
  • Tuotehyödyt
  • Eräiden lukumäärä
  • Annostus
  • Valmistaja
  • Ainesosat
  • Tuotetyyppi
  • Tuotteen erityiskäyttö
  • UPC
  • Pakkaustyypin nimi
  • Kohtalomake
  • Ainesosat
  • Tuotetyyppi
  • Merkki
  • Nettosisältö
  • Merkki
  • Iän kuvaus
  • Konttityyppi
  • Valmistaja Osanumero
  • Mallinumero
  • Kohdekäyttö Kehon osa

Tätä yhdistelmää ei ole olemassa.

Ota Yhteyttä
Ibuprofeeni
Merkki Advil
Yksikkömäärä 72
Kohtalomake Tabletit
Tuotehyödyt Kehon kivun lievitys
Eräiden lukumäärä 1
Annostus Kapselit
Valmistaja Haleon US Services Inc.
Ainesosat Active Ingredients: Acetaminophen 250 mg - Pain reliever Ibuprofen 125 mg (NSAID*) - Pain reliever *nonsteroidal anti-inflammatory drug
Tuotetyyppi Ibuprofen
Tuotteen erityiskäyttö Nivelkipu
UPC 305730145725
Pakkaustyypin nimi Laatikko
Kohtalomake Tabletit
Ainesosat Vaikuttavat aineet: asetaminofeeni 250 Mg-pain Reliever Ibuprofeeni 125 Mg (nasid*) - Pain Reliever * nonsteroidinen tulehduskipulääke
Tuotetyyppi Lääkkeet
Merkki Advil
Nettosisältö 1 Count
Merkki Advil
Iän kuvaus Aikuiset
Konttityyppi Pullo
Valmistaja Osanumero F00573014572
Mallinumero F00573014572
Kohdekäyttö Kehon osa Pää
  • Buy Four or More Offer

    Saat 5 % alennuksen, kun ostat vähintään 4 tuotetta

  • Next Purchase Offer
    Saa 5% alennusta seuraavasta ostoksestasi.
  • Ships From(Finland)
    Tilaukset käsitellään ja lähetetään Brooklynista, Yhdysvalloista.
  • Delivery Offer(Finland)
    Ilmainen toimitus kelvollisille tilauksille.
Delivery Detail
Arvioi toimitusaika: 12-26 päivää (Kansainvälinen).
3-6 päivää (Kotimaan)
Safe Checkout
Varmistettu turvallinen kassaprosessi
Return Policy

30 päivän palautustakuu
Luottamusta tukevat ostokset 30 päivän palautustuen kanssa.

Free Return Pickup
Ilmainen palautusnouto saatavilla
Hoida palautukset ovelta ilman lisäkustannuksia.
SKU
BRSROEDYCMGQKDTO
Kategoria
Terveydenhuolto , Yli-Counter lääkitys , Kipua lievittävät aineet , Ei-aspiriini , Ibuprofeeni
Barcode
305730145725
Tags

 

Advil Dual Action päällystetty Caplets acetaminophen ovat ensimmäinen ja ainoa FDA hyväksytty kivunlievitys lääkitys, joka yhdistää kaksi eniten myyvää kipua taistelu ainesosia tehokkaisiin tuloksiin. Kehitetty 250 mg ibuprofeenia, joka kohdistuu kipua lähteellä ja 500 mg parasetamolia, joka estää kipusignaalit joka annos, nämä päällystetty kivunlievitys pillereitä tarjoavat helpotuksen monenlaisia särkyjä ja kipuja. Tämä kipulääke tuottaa päänsärkyä, hammassärkyä, hammaskipua, kuukautiskipua, kroonista kipua, lihaskipua ja alaselkäkipua ja lievittää myös vähäisiä kipuja ja särkyjä, jotka liittyvät vähäiseen niveltulehdukseen. Yhdistelmä ibuprofeenia ja parasetamolia näissä Advil Caplets avulla voit ottaa pienempi suurin päivittäinen annos kunkin kipulääkkeen ja silti on tehokas, 8 tunnin helpotus. Tänä kesänä Advil on ylpeä ollessaan majuri League Pickleballin virallinen kumppani. Pysy aktiivisena ja nauti jokaisesta ottelusta ilman, että kipu pidättelee. Valmistaudu palaamaan collegeen luottavaisin mielin ja varmista, että olet valmis mihin tahansa lukuvuonna. Advil tähtää särkee ja kipuja lähteellä auttaa sinua jatkamaan liikkumista läpi jokaisen palvelun ja Volley. HSA/FSA-tukikelpoinen tuote. *Tiskin yli kivunvapautin

Tärkeää tietoa

Turvallisuustiedot

Asetaminofeenin aiheuttama maksavauriovaroitus: Tämä tuote sisältää parasetamolia. Vaikeaa maksavauriota saattaa esiintyä, jos käytät: • muiden parasetamolia sisältävien lääkkeiden kanssa • yli 6 kapselia 24 tunnissa, mikä on tämän valmisteen suurin päivittäinen määrä • 3 tai useampia alkoholijuomia päivittäin käyttäessäsi tätä valmistetta Asetaminofeeniallergiahälytys: voi aiheuttaa vakavia ihoreaktioita. Oireita voivat olla: Jos ihoreaktio ilmenee, lopeta käyttö ja hakeudu välittömästi lääkärin hoitoon. NSAID allergia hälytys: ibuprofeeni voi aiheuttaa vaikea allerginen reaktio, erityisesti ihmisille allerginen aspiriini. Oireita voivat olla: • nokkosihottuma • kasvojen turvotus • astma (hengitys) • sokki • ihon punoitus • ihottuma • rakkulat Jos allerginen reaktio ilmenee, lopeta lääkkeen käyttö ja hakeudu välittömästi lääkärin hoitoon. Vatsan verenvuotovaroitus: Tämä valmiste sisältää tulehduskipulääkkeen, joka voi aiheuttaa vaikeaa mahaverenvuotoa. On suurempi mahdollisuus, jos: • olet 60- vuotias tai vanhempi • sinulla on ollut mahahaavaa tai verenvuoto- ongelmia • otat verenohennuslääkettä (antikoagulanttia) tai steroidilääkettä • käytät muita reseptilääkkeitä tai reseptivapaita steroideja sisältäviä tulehduskipulääkkeitä [aspiriinia, ibuprofeenia, naprokseenia tai muita] • käytät 3 tai useampia alkoholijuomia joka päivä käyttäessäsi tätä valmistetta • otat enemmän tai kauemmin kuin sinulle on määrätty sydänkohtaus ja aivohalvaus: tulehduskipulääkkeet, lukuun ottamatta asetyylisalisyylihappoa, lisäävät sydänkohtauksen, sydämen vajaatoiminnan ja aivohalvauksen riskiä. Nämä voivat olla kohtalokkaita. Riski on suurempi, jos käytät enemmän kuin suunnattu tai kauemmin kuin on tarkoitettu. Teeei saa käyttää • muiden lääkkeiden kanssa, jotka sisältävät parasetamolia (lääkemääräys tai lääkemääräys). Jos et ole varma, sisältääkö lääke parasetamolia, kysy lääkäriltä tai apteekista

Ainesosat

Vaikuttavat aineet: asetaminofeeni 250 mg - Kivunlievittäjä Ibuprofeeni 125 mg (NSAID*) - Kivunlievittäjä * ei-steroidinen tulehduskipulääke

Vastuuvapauslauseke

Statements regarding dietary supplements have not been evaluated by the FDA and are not intended to diagnose, treat, cure, or prevent any disease or health condition. Satisfaction Guarantee If for any reason you are not satisfied with any GSK Consumer Healthcare product, GSK Consumer Healthcare will provide you with a reimbursement within 45 days of the date of purchase. Please note that because GSK is unable to control the quality of our products sold by unauthorized sellers, the Guarantee is not available for products purchased from unauthorized sellers due to potential quality issues outside GSK’s control. Please contact GSK Consumer Healthcare directly for more information.

FDA ei ole arvioinut ravintolisiä koskevia lausuntoja eikä niiden tarkoituksena ole diagnosoida, hoitaa, parantaa tai estää mitään sairauksia tai terveydentilaa.

Paketin mitat

4.09 x 3.5 x 2.05 inches; 2.08 ounces

Shipping & Delivery

At Nutricity, we aim to deliver your order as quickly and safely as possible.

Domestic Shipping :

Orders are typically delivered within 3–6 business days.

International Shipping:

Estimated delivery time is 12–26 business days, depending on the destination and customs processing.

You will receive a tracking number once your order has been dispatched. Delivery times may vary during holidays or due to unforeseen delays.

Similar Products
Accessory Products

Vastuuvapauslauseke

Ravintolisät eivät ole lääkkeitä. Tällä verkkosivustolla myytävät tuotteet eivät ole tarkoitettu diagnosoimaan, hoitamaan, parantamaan tai estämään mitään sairautta. Jos sinulla on jokin sairaus, kysy aina neuvoa pätevältä terveydenhuollon ammattilaiselta ennen käyttöä. Yksilölliset tulokset voivat vaihdella. Tilauksen tekemällä sitoudut noudattamaan oman maasi tuontisääntöjä. Peitämme soveltuvat tullit ja verot, jos niin on ilmoitettu.

*Vanhentumispäivämäärätiedot:
Huomioithan, että viimeinen käyttöpäivä voi vaihdella erästä toiseen. Takaan kuitenkin, että kaikki asiakkaillemme toimitetut tuotteet ovat voimassa olevia ja eivät ole vanhentuneita toimitushetkellä.