Siirry sisältöön
GoodSense 200 mg Ibuprofeenitabletit, kuumeen reduktori ja kivun lievitys kehon särky, päänsärky, niveltulehduskipu ja enemmän, 100

Price:

7,07 €


GoodSense 200 mg Ibuprofeenitabletit, kuumeen reduktori ja kivun lievitys kehon särky, päänsärky, niveltulehduskipu ja enemmän, 100

https://nutricity.fi/shop/brswiylzbmoqchtm-goodsense-200-mg-ibuprofeenitabletit-kuumeen-reduktori-ja-kivun-lievitys-kehon-sarky-paansarky-niveltulehduskipu-ja-enemman-100-65149 https://nutricity.fi/web/image/product.template/65149/image_1920?unique=1e5df0b

Stock Expiry Date*: 09-12-2027

100% Authentic — Sourced directly from manufacturers or their authorized dealers!

  • ACTIVE INGREDIENT: Tämä valmiste sisältää ibuprofeenia 200 mg, kipua lievittävää lääkettä ja kuumetta vähentävää lääkettä (NSAID); vertaa Advil Ibuprofeenitablettien vaikuttavaa ainetta
  • PAIN REIEVER JA FEVER VÄHENTÄJÄ: Todistanut kivunlievityksen ilman reseptiä kovaan kipuun kuten lihassärkyyn, lievään niveltulehduskipuun, hammassärkyyn, selkäkipuun, kuukautiskipuihin tai pieniin kipuihin ja kipuihin flunssassa; myös tilapäisesti vähentää kuumetta
  • VAHVISTAA: GoodSense Ibuprofeeni Tabletit 200 mg ovat vahvoja kova kipu auttaa sinua saamaan helpotusta sinun täytyy jatkaa; ei reseptiä tarvitaan tätä kipulääke ja kuumeen alentaja
  • VAIKUTTAVA: Kun kipu yrittää ottaa haltuunsa, käänny todistetun kivunlievityksen GoodSense Ibuprofeeni Tabletit 200 mg; käyttö aikuisille ja lapsille 12 vuotta ja yli
  • IBUPROFEN on ykköslääkäri suositeltu selkäkipuun OTC vaikuttava aine (Yhdysvaltain lääkärit tutki riippumaton markkinatutkimus yritys)

7,07 € 7.07 EUR 7,07 € Verollinen

Not Available For Sale

(0,08 € / Units)

Displayed price includes all duties & taxes.

  • Tuotteen paino
  • Tuotehyödyt
  • Tuotteen mitat L x W x H
  • Tuotteen erityiskäyttö
  • Ainesosat
  • Tuotetyyppi
  • Merkki

Tätä yhdistelmää ei ole olemassa.

Ota Yhteyttä
Lääkkeet Ibuprofeeni
Ainesosat Hypromelloosi, Kroskarmelloosi, Ikrokiteinen selluloosa, Dioksidia., Maissitärkkelys, Steariinihappo, Polysorbaatti 80, Polyetyleeni Glycol, Punainen rautaoksidi, Keltainen rautaoksidi, Vaikuttava aine (jokaisessa tabletissa): Ibuprofeeni 200 Mg (said) * * ei-steroidinen tulehduskipulääke.
Tuotteen paino 0,12 Englannin puntaa
Tuotehyödyt Kipu
Tuotteen mitat L x W x H 1, 78 x 1, 78 x 3, 44 tuumaa
Tuotteen erityiskäyttö Lihaskipu
Tuotetyyppi Lääkkeet
Merkki Tavara
  • Buy Four or More Offer

    Saat 5 % alennuksen, kun ostat vähintään 4 tuotetta

  • Next Purchase Offer
    Saa 5% alennusta seuraavasta ostoksestasi.
  • Ships From(Finland)
    Tilaukset käsitellään ja lähetetään Brooklynista, Yhdysvalloista.
  • Delivery Offer(Finland)
    Ilmainen toimitus kelvollisille tilauksille.
Delivery Detail
Arvioi toimitusaika: 12-26 päivää (Kansainvälinen).
3-6 päivää (Kotimaan)
Safe Checkout
Varmistettu turvallinen kassaprosessi
Return Policy

30 päivän palautustakuu
Luottamusta tukevat ostokset 30 päivän palautustuen kanssa.

Free Return Pickup
Ilmainen palautusnouto saatavilla
Hoida palautukset ovelta ilman lisäkustannuksia.

 

Vertaa Advil Ibuprofeeni tablettien vaikuttavaa ainetta. Kun kipu, kipu ja kuume yrittää ottaa haltuunsa, käänny GoodSense Ibuprofeeni Tabletit, 200 mg voimakas kivunlievitys voit luottaa. Tämä ei-steroidinen anti-inflammatorinen lääke (NSAID) on kova pieni särky ja kipu, kuten lihassärkyä, vähäinen nivelkipu, hammassärky, selkäkipu, kuukautiskipuja tai pieniä kipuja ja kipuja flunssa. Se auttaa myös tilapäisesti vähentämään kuumetta. Ibuprofeeni on ykköslääkäri suositteli selkäkipua OTC vaikuttava aine (Yhdysvaltain lääkärit tutki riippumaton markkinatutkimus yritys). Kivunlievitys ja kuumeenlievitys aikuisille ja yli 12-vuotiaille lapsille. Todistin kivun lievityksen ilman reseptiä. Ruskeat päällystetyt tabletit. Käytä väliaikainen lievittää särkyjä ja kipuja. Tämä tuote ei sisällä gluteenia.

Tärkeää tietoa

Turvallisuustiedot

Varoitukset: Allergia varoitus: Ibuprofeeni voi aiheuttaa vaikea allerginen reaktio, erityisesti ihmisillä allerginen aspiriini. Oireita voivat olla nokkosihottuma, kasvojen turvotus, astma (hengitys), sokki, ihon punoitus, ihottuma, rakkulat. Jos allerginen reaktio ilmenee, lopeta lääkkeen käyttö ja hakeudu välittömästi lääkärin hoitoon. Vatsaverenvuotovaroitus: Tämä valmiste sisältää tulehduskipulääkkeen, joka voi aiheuttaa vaikeaa mahaverenvuotoa. Mahdollisuudet ovat suuremmat, jos olet 60-vuotias tai vanhempi; sinulla on ollut mahahaava tai verenvuoto-ongelmia; otat veren ohenemista (antikoagulantti) tai steroidilääke; käytä muita lääkkeitä, jotka sisältävät reseptiä tai reseptiä NSAIDit [aspiriini, ibuprofeeni, naprokseeni, tai muut]; on 3 tai enemmän alkoholijuomia päivittäin käyttäessäsi tätä tuotetta; ottaa enemmän tai kauemmin kuin suunnattu. Sydänkohtaus ja aivohalvausvaroitus: tulehduskipulääkkeet, lukuun ottamatta aspiriinia, lisäävät sydänkohtauksen, sydämen vajaatoiminnan ja aivohalvauksen riskiä. Nämä voivat olla kohtalokkaita. Riski on suurempi, jos käytät enemmän kuin suunnattu tai kauemmin kuin on tarkoitettu. Älä käytä: jos sinulla on joskus ollut allerginen reaktio ibuprofeenille tai jollekin muulle kivunlievittäjälle/kuumeenlievittäjälle, juuri ennen sydänleikkausta tai sen jälkeen. Kysy lääkäriltä ennen käyttöä, jos: sinulla on kipulääkkeitä tai kuumeen alentamiseen liittyviä ongelmia tai vakavia haittavaikutuksia; mahaverenvuotovaroitus koskee sinua; sinulla on ollut mahavaivoja, kuten närästystä; sinulla on korkea verenpaine, sydänsairaus, maksakirroosi, munuaissairaus, astma tai aivohalvaus; käytät diureetteja. Kysy lääkäriltä taiJos käytät aspiriinia sydänkohtaukseen tai aivohalvaukseen, koska ibuprofeeni voi vähentää tätä hyötyä aspiriinille; lääkärin hoidossa jokin vakava sairaus; muiden lääkkeiden käyttö. Kun käytät tätä valmistetta: ota ruoan tai maidon kanssa, jos vatsavaivoja ilmenee. Lopeta käyttö ja kysy lääkäriltä, jos: sinulla on jokin seuraavista merkkejä mahan verenvuodosta: pyörtyminen, veren oksentaminen, veriset tai mustat ulosteet, mahakipu, joka ei parane; sinulla on sydänvaivoja tai aivohalvauksen oireita: rintakipu, hengitysvaikeudet, heikkous kehon yhdessä osassa tai puolella; sammalmainen puhe; jalkaturvotus; kipu pahenee tai kestää yli 10 päivää; kuume pahenee tai kestää yli 3 päivää; kipualueella esiintyy punoitusta tai turvotusta; uusia oireita ilmaantuu. Jos olet raskaana tai imetät, kysy lääkäriltä ennen käyttöä. On erityisen tärkeää olla käyttämättä ibuprofeenia raskauden kolmen viimeisen kuukauden aikana, ellei lääkäri ole ehdottomasti kehottanut siihen, koska se voi aiheuttaa ongelmia syntymättömälle lapselle tai komplikaatioita synnytyksen aikana. Ei lasten ulottuville. Yliannostustapauksessa hakeudu lääkärin hoitoon tai ota heti yhteys Myrkynvalvontakeskukseen(1-800- 222-12222).

Käyttöaiheet

Temporarily relieves minor aches and pains due to: headache, muscular aches, toothache, minor pain of arthritis, backache, the common cold, menstrual cramps<BR>Temporarily reduces fever

Ainesosat

Vaikuttava aine (jokaisessa tabletissa): Ibuprofeeni 200 mg (NSAID)* * ei-steroidinen tulehduskipulääke. Kolloidinen piidioksidi, maissitärkkelys, kroskarmelloosinatrium, hypromelloosi, punainen rautaoksidi, keltainen rautaoksidi, mikrokiteinen selluloosa, polyetyleeniglykoli, polysorbaatti 80, steariinihappo, titaanidioksidi.

Suunta

Ohjeet: älä ota enempää kuin on suunnattu; käytä pienintä tehokasta annosta. Aikuiset ja yli 12- vuotiaat lapset: ota 1 tabletti 4 - 6 tunnin välein oireiden jatkuessa; jos kipu tai kuume ei vastaa yhteen tablettiin, voidaan käyttää 2 tablettia. Alle 12-vuotiaat lapset: kysy lääkäriltä.

Vastuuvapauslauseke

FDA ei ole arvioinut ravintolisiä koskevia lausuntoja eikä niiden tarkoituksena ole diagnosoida, hoitaa, parantaa tai estää mitään sairauksia tai terveydentilaa.

Tuotteen mitat

1,78 x 1,78 x 3,44 tuumaa; 1,92 unssia

Shipping & Delivery

At Nutricity, we aim to deliver your order as quickly and safely as possible.

Domestic Shipping :

Orders are typically delivered within 3–6 business days.

International Shipping:

Estimated delivery time is 12–26 business days, depending on the destination and customs processing.

You will receive a tracking number once your order has been dispatched. Delivery times may vary during holidays or due to unforeseen delays.

Similar Products
Accessory Products

Vastuuvapauslauseke

Ravintolisät eivät ole lääkkeitä. Tällä verkkosivustolla myytävät tuotteet eivät ole tarkoitettu diagnosoimaan, hoitamaan, parantamaan tai estämään mitään sairautta. Jos sinulla on jokin sairaus, kysy aina neuvoa pätevältä terveydenhuollon ammattilaiselta ennen käyttöä. Yksilölliset tulokset voivat vaihdella. Tilauksen tekemällä sitoudut noudattamaan oman maasi tuontisääntöjä. Peitämme soveltuvat tullit ja verot, jos niin on ilmoitettu.

*Vanhentumispäivämäärätiedot:
Huomioithan, että viimeinen käyttöpäivä voi vaihdella erästä toiseen. Takaan kuitenkin, että kaikki asiakkaillemme toimitetut tuotteet ovat voimassa olevia ja eivät ole vanhentuneita toimitushetkellä.