Siirry sisältöön
GoodSense Ibuprofeeni Mini Liquid-Gels, 200 mg, nestemäisellä täytetty kapseli, kivunlievitys ja kuumeen reduktori, 80

Price:

8,66 €


GoodSense Ibuprofeeni Mini Liquid-Gels, 200 mg, nestemäisellä täytetty kapseli, kivunlievitys ja kuumeen reduktori, 80

https://nutricity.fi/shop/brswygafauoqm2dk-goodsense-ibuprofeeni-mini-liquid-gels-200-mg-nestemaisella-taytetty-kapseli-kivunlievitys-ja-kuumeen-reduktori-80-97384 https://nutricity.fi/web/image/product.template/97384/image_1920?unique=8e062ff

Stock Expiry Date*: 06-11-2027

100% Authentic — Sourced directly from manufacturers or their authorized dealers!

  • ACTIVE INGREDIENT: Tämä kivunlievittäjä ja kuumeenlievittäjä sisältää liubilisoitua ibuprofeenia, joka vastaa 200 mg ibuprofeenia, ei-steroidista tulehduskipulääkettä (NSAID). Vertaa Advil Liqui-Gels minisin vaikuttavaa ainetta.
  • PIENEMMÄT KAPSELI, SAMA VAHVUUS: Mini neste-geelit (neste-täytteiset kapselit) ovat pienempiä kuin normaali neste geelit ja antavat saman voimakkaan voiman torjua kehon särkyä ja kipua.
  • Antaa tilapäistä hammassärkyä, selkäkipua, kuukautiskipuja, lihassärkyjä, nivelkipua ja päänsärkyä. Se myös lievittää flunssan aiheuttamaa kipua.
  • FEVER VÄHENTÄJÄ: Taistele kuumeita ja särkee ja kipuja yhteisen flunssan kanssa Ibuprofeeni, voimakas lääke.
  • FAST-RELIEF: Tehokas, neste-nopea helpotus kipuihin ja kipuihin pehmeässä mininestegeelissä.

8,66 € 8.66 EUR 8,66 € Verollinen

Not Available For Sale

(0,11 € / Units)

Displayed price includes all duties & taxes.

  • Merkki
  • Yksikkömäärä
  • Kohtalomake
  • Tuotteen paino
  • Tuotehyödyt
  • Eräiden lukumäärä
  • Valmistaja
  • Ainesosat
  • Tuotetyyppi
  • Tuotteen erityiskäyttö
  • Vaikuttavat aineet
  • UPC
  • Pakkaustyypin nimi
  • Kohdeyleisö
  • Merkki
  • Tuotetyyppi
  • Ainesosat
  • Tuotteen paino
  • Iän kuvaus
  • Konttityyppi
  • Item Highlight

Tätä yhdistelmää ei ole olemassa.

Ota Yhteyttä
Show more
Ainesosat Liivate, propyleeniglykoli, Titaanidioksidi, Puhdistettu vesi, Lesitiini, Kaliumhydroksidi, Polyetyleeni Glycol, isopropyylialkoholi, Sorbitoli Sorbitaaniliuos, FD&C Green No. 3, Polyvinyl Acetate Phthalate, caprylic and capric acid triglycerides, macrogol/PEG 400, Active ingredient: solubilized Ibuprofen equal to 200 mg Ibuprofen (NSAID; nonsteroidal anti-inflammatory drug). Inactive ingredients: ammonium hydroxide
Tuotteen erityiskäyttö Kylmä, Kuume, Niveltulehdus
Vaikuttavat aineet Liivate, Polyetyleeni Glycol, Lesitiini, Titaanidioksidi, Puhdistettu vesi, Propyleeniglykoli, Kaliumhydroksidi, Fd&c Vihreä nro 3, Isopropyylialkoholi, Makrogoli/peg 400, Polyvinyyliasetaattiftalaatti, Sorbitoli Sorbitaaniliuos, caprylic and capric acid triglycerides, Active ingredient: solubilized Ibuprofen equal to 200 mg Ibuprofen (NSAID, nonsteroidal anti-inflammatory drug). Inactive ingredients: ammonium hydroxide
Ainesosat Puhdistettu, Lesitiini, Liivate, Titaanidioksidi, Kalium, Propyleeniglykoli, Polyetyleeni Glycol, Isopropyylialkoholi, Aktiivinen ainesosa: Solobilized Ibuprofeeni Equal 200 Mg Ibuprofeeni (naid, Ammoniumhydroksidi, Kapryyli- ja kapriinihappotriglyseridit, Fd&c Vihreä nro 3, Makrogoli/peg 400, Polyvinyyliasetaatti, Sorbitoli Sorbitaaniliuos
Item Highlight Liquid-Filled Capsules, Pain Reliever and Fever Reducer, Smaller Capsule, Same Strength
Merkki Good Sense
Yksikkömäärä 80
Kohtalomake Kapseli
Tuotteen paino 0,27 g
Tuotehyödyt Päänsärky
Eräiden lukumäärä 1
Valmistaja PERRIGO COMPANY
Tuotetyyppi Show more
UPC 301134501273
Pakkaustyypin nimi Laatikko
Kohdeyleisö Naiset
Merkki Tavara
Tuotetyyppi Lääkkeet
Tuotteen paino 0, 01 Ounces
Iän kuvaus Aikuiset
Konttityyppi Pullo
  • Buy Four or More Offer

    Saat 5 % alennuksen, kun ostat vähintään 4 tuotetta

  • Next Purchase Offer
    Saa 5% alennusta seuraavasta ostoksestasi.
  • Ships From(Finland)
    Tilaukset käsitellään ja lähetetään Brooklynista, Yhdysvalloista.
  • Delivery Offer(Finland)
    Ilmainen toimitus kelvollisille tilauksille.
Delivery Detail
Arvioi toimitusaika: 12-26 päivää (Kansainvälinen).
3-6 päivää (Kotimaan)
Safe Checkout
Varmistettu turvallinen kassaprosessi
Return Policy

30 päivän palautustakuu
Luottamusta tukevat ostokset 30 päivän palautustuen kanssa.

Free Return Pickup
Ilmainen palautusnouto saatavilla
Hoida palautukset ovelta ilman lisäkustannuksia.
SKU
BRSWYGAFAUOQM2DK
Kategoria
Terveydenhuolto , Yli-Counter lääkitys , Kipua lievittävät aineet , Ei-aspiriini , Ibuprofeeni , Show more
Barcode
301134501273
Tags

 

Vertaa Advil Liqui-Gels minisin vaikuttavaa ainetta. Älä anna särkyjen häiritä lempitoimintaasi. Ibuprofeeni Mini Liquid-Gels, 200 mg antaa nopean helpotuksen kovaan kipuun pehmeässä mininestetäytetyssä kapselissa. Tämä ibuprofeeni neste geeli kipua lievittää auttaa vähentämään kuumetta ja väliaikaisesti lievittää pieniä särkyjä ja kipuja johtuu päänsärky, hammassärky, selkäkipu, kuukautiskrampit, yleinen kylmä, lihassärkyä ja vähäinen nivelkipu. Tehokas kivunlievitys pienestä nestemäisestä geelikapselista.

Tärkeää tietoa

Turvallisuustiedot

Varoitukset: Allergia varoitus: Ibuprofeeni voi aiheuttaa vaikea allerginen reaktio, erityisesti ihmisillä allerginen aspiriini. Oireita voivat olla nokkosihottuma, kasvojen turvotus, astma (hengitys), sokki, ihon punoitus, ihottuma, rakkulat. Jos allerginen reaktio ilmenee, lopeta lääkkeen käyttö ja hakeudu välittömästi lääkärin hoitoon. Vatsaverenvuotovaroitus: Tämä valmiste sisältää tulehduskipulääkkeen, joka voi aiheuttaa vaikeaa mahaverenvuotoa. On suurempi mahdollisuus, jos olet 60-vuotias tai vanhempi, sinulla on ollut mahahaava tai verenvuoto-ongelmia; ota veren oheneminen (antikoagulantti) tai steroidilääke; ota muita lääkkeitä, jotka sisältävät reseptiä tai reseptiä NSAIDit [aspiriini, ibuprofeeni, naprokseeni, tai muut]; on 3 tai enemmän alkoholijuomia päivittäin käyttäessäsi tätä tuotetta; ottaa enemmän tai kauemmin kuin suunnattu. Sydänkohtaus ja aivohalvausvaroitus: tulehduskipulääkkeet, lukuun ottamatta aspiriinia, lisäävät sydänkohtauksen, sydämen vajaatoiminnan ja aivohalvauksen riskiä. Nämä voivat olla kohtalokkaita. Riski on suurempi, jos käytät enemmän kuin suunnattu tai kauemmin kuin on tarkoitettu. Älä käytä: jos sinulla on joskus ollut allerginen reaktio jollekin muulle kivunlievittäjälle/kuumeenlievittäjälle juuri ennen sydänleikkausta tai sen jälkeen. Sinulla on ollut mahavaivoja, kuten närästys; sinulla on korkea verenpaine, sydänsairaus, maksakirroosi, munuaissairaus, astma tai aivohalvaus. Kysy lääkäriltä tai apteekista ennenJos olet: alle lääkärin hoidossa mitään vakavaa tilaa; ottaa aspiriinia sydänkohtaus tai aivohalvaus, koska ibuprofeeni voi vähentää tätä hyötyä aspiriini; ottaa muita lääkkeitä. Kun käytät tätä valmistetta: ota ruoan tai maidon kanssa, jos vatsavaivoja ilmenee. Lopeta käyttö ja kysy lääkäriltä, jos sinulla ilmenee jokin seuraavista merkkejä vatsan verenvuodosta: pyörtyminen, veren oksentaminen, veriset tai mustat ulosteet, mahakipu, joka ei parane; sinulla on sydänvaivoja tai aivohalvauksen oireita: rintakipu, hengitysvaikeudet, heikkous kehon yhdessä osassa tai puolella; sammal puhe; jalkaturvotus; kipu pahenee tai kestää yli 10 päivää; kuume pahenee tai kestää yli 3 päivää; punoitus tai turvotus on läsnä kivuliaalla alueella; uusia oireita ilmaantuu. Jos olet raskaana tai imetät, kysy lääkäriltä ennen käyttöä. On erityisen tärkeää olla käyttämättä ibuprofeenia raskauden kolmen viimeisen kuukauden aikana, ellei lääkäri ole ehdottomasti kehottanut siihen, koska se voi aiheuttaa ongelmia syntymättömälle lapselle tai komplikaatioita synnytyksen aikana. Ei lasten ulottuville. Yliannostustapauksessa hakeudu lääkärin hoitoon tai ota heti yhteys Myrkynvalvontakeskukseen(1-800- 222-12222).

Ainesosat

Active ingredient: solubilized Ibuprofen equal to 200 mg Ibuprofen (NSAID, nonsteroidal anti-inflammatory drug). Inactive ingredients: ammonium hydroxide, caprylic and capric acid triglycerides, FD&C green No. 3, gelatin, isopropyl alcohol, lecithin, macrogol/PEG 400, polyethylene glycol, polyvinyl acetate phthalate, potassium hydroxide, propylene glycol, purified water, sorbitol sorbitan solution, titanium dioxide

Suunta

Ohjeet: älä ota enempää kuin on suunnattu; käytä pienintä tehokasta annosta. Aikuiset ja yli 12- vuotiaat lapset: ota 1 kapseli 4 - 6 tunnin välein oireiden jatkuessa; jos kipu tai kuume ei vastaa 1 kapseliin, voidaan käyttää 2 kapselia; älä ylitä 6 kapselia 24 tunnin aikana, ellei lääkäri ole määrännyt sitä; alle 12- vuotiaat lapset: kysy lääkäriltä.

Vastuuvapauslauseke

FDA ei ole arvioinut ravintolisiä koskevia lausuntoja eikä niiden tarkoituksena ole diagnosoida, hoitaa, parantaa tai estää mitään sairauksia tai terveydentilaa.

Shipping & Delivery

At Nutricity, we aim to deliver your order as quickly and safely as possible.

Domestic Shipping :

Orders are typically delivered within 3–6 business days.

International Shipping:

Estimated delivery time is 12–26 business days, depending on the destination and customs processing.

You will receive a tracking number once your order has been dispatched. Delivery times may vary during holidays or due to unforeseen delays.

Similar Products
Accessory Products

Vastuuvapauslauseke

Ravintolisät eivät ole lääkkeitä. Tällä verkkosivustolla myytävät tuotteet eivät ole tarkoitettu diagnosoimaan, hoitamaan, parantamaan tai estämään mitään sairautta. Jos sinulla on jokin sairaus, kysy aina neuvoa pätevältä terveydenhuollon ammattilaiselta ennen käyttöä. Yksilölliset tulokset voivat vaihdella. Tilauksen tekemällä sitoudut noudattamaan oman maasi tuontisääntöjä. Peitämme soveltuvat tullit ja verot, jos niin on ilmoitettu.

*Vanhentumispäivämäärätiedot:
Huomioithan, että viimeinen käyttöpäivä voi vaihdella erästä toiseen. Takaan kuitenkin, että kaikki asiakkaillemme toimitetut tuotteet ovat voimassa olevia ja eivät ole vanhentuneita toimitushetkellä.