Hoppa till innehåll
Motrin Dual Action with Tylenol, Ibuprofen & Acetaminophen Fast-Acting, Long Lasting Pain Reliever for Minor Aches & Pains, Ibuprofen (NSAID) 125 mg & Acetaminophen 250 mg, 120 ct

Price:

18,68 €


Motrin Dual Action with Tylenol, Ibuprofen & Acetaminophen Fast-Acting, Long Lasting Pain Reliever for Minor Aches & Pains, Ibuprofen (NSAID) 125 mg & Acetaminophen 250 mg, 120 ct

https://nutricity.fi/shop/brsrmbifoaibuh37-motrin-dual-action-with-tylenol-ibuprofen-acetaminophen-fast-acting-long-lasting-pain-reliever-for-minor-aches-pains-ibuprofen-nsaid-125-mg-acetaminophen-250-mg-120-ct-56264 https://nutricity.fi/web/image/product.template/56264/image_1920?unique=7cf1194

Stock Expiry Date*: 25-08-2027

100% Authentic — Sourced directly from manufacturers or their authorized dealers!

  • Dual Action Pain Reliever: En 120 räkna flaska Motrin Dual Action med Tylenol, dubbla action ibuprofen (NSAID) och acetaminophen, smärtstillande med två läkemedel för mindre värk och smärta
  • Acetaminophen och Ibuprofen: Den dubbla åtgärden Motrin med Tylenol smärtlindring tabletter innehåller varje 250 mg acetaminophen plus 125 mg ibuprofen (ickesteroida antiinflammatoriska läkemedel) för att tillfälligt lindra mindre värk och smärtor
  • Muskelsmärtlindring: Använd denna 2-i-1 smärtstillande medicin för att tillfälligt lindra mindre värk och smärta på grund av huvudvärk, tandvärk och muskelvärk; Motrin Dual Action med Tylenol fungerar för period kramper smärtlindring och är en artrit smärtstillande
  • Smärta lättnad för vuxna: Motrin Dual Action med Tylenol smärtlindring medicin är avsedd för vuxna och barn 12 år och äldre med mindre värk och smärta; ta två smärtlindring tabletter var 8 timmar medan symtomen kvarstår
  • Innehåller Acetaminophen: Motrin Dual Action med Tylenol innehåller acetaminophen; allvarlig leverskada kan uppstå om du tar med andra läkemedel som innehåller acetaminophen

18,68 € 18.68 EUR 18,68 € Skatt ingår

Not Available For Sale

(0,16 € / Units)

Displayed price includes all duties & taxes.

  • smak
  • Unit Count
  • Föremål Form
  • Produktfördelar
  • Antal objekt
  • Doseringsformulär
  • Tillverkare
  • Punkt dimensioner L x W x H
  • Ingredienser
  • Produkttyp
  • Specifika användningar för produkter
  • Särskilda ingredienser
  • Aktiva ingredienser
  • UPC
  • Modellnamn
  • Global Trade Identification Number
  • Pakettyp Namn
  • Mål Audience
  • Ingredienser
  • Produkttyp
  • Brand varumärke
  • Net Content Count
  • Varumärke namn
  • Ålder Range Beskrivning
  • Container Type
  • Tillverkare delnummer
  • Objekt Dimensioner
  • Föremål Nype Name
  • Ytterligare funktioner

Kombinationen existerar inte.

Kontakta oss
Ibuprofen
Ingredienser Sucralos, Titandioxid, Talc, Stearic Acid, Povidon, Mikrokristallin cellulosa, croscarmellose natrium, Corn Starch, Polyeten Glycol, polyvinylalkohol, Crospovidon, Pregelatiniserad Starch, Active ingredients (in each tablet) Acetaminophen 250 mg Ibuprofen 125 mg (NSAID*) *nonsteroidal anti-inflammatory drug Purposes Pain reliever Inactive ingredients colloidal silicon dioxide
Aktiva ingredienser Acetaminophen, Ibuprofen
Mål Audience Unisex-vuxna, Unisex-Kids
Ingredienser Croscarmellos, Titandioxid, Icrocrystalline cellulosa, Gelatin, Talc, Corn Starch, Stearic Acid, Sucralos, Povidon, Crospovidon, Polyvinylalkohol, Polyeten Glycol, Inaktiva ingredienser kolloidal silikondioxid
smak Osmakad
Unit Count 120.0 Räkna
Föremål Form Tablet
Produktfördelar Smärta lättnad
Antal objekt 1 1
Doseringsformulär Tabletter
Tillverkare Kenvue
Punkt dimensioner L x W x H 6 X 3 X 3 tum
Produkttyp Ibuprofen
Specifika användningar för produkter Smärta lättnad
Särskilda ingredienser Active ingredients (in each tablet) Acetaminophen 250 mg Ibuprofen 125 mg (NSAID*) *nonsteroidal anti-inflammatory drug
UPC 300450311122
Modellnamn Motrin Dual Action
Global Trade Identification Number 00300450311122
Pakettyp Namn Box
Produkttyp Medicinering
Brand varumärke Motrin
Net Content Count 120 greve
Varumärke namn Motrin
Ålder Range Beskrivning Vuxen
Container Type Bottle
Tillverkare delnummer JO031112
Objekt Dimensioner 6 x 3 x 3 inches
Föremål Nype Name Pain Reliever
Ytterligare funktioner Fast-Acting
  • Buy Four or More Offer

    Få 5 % rabatt när du köper 4 eller fler varor

  • Next Purchase Offer
    Få 5 % rabatt på ditt nästa köp.
  • Ships From(Finland)
    Orders are processed and shipped from Brooklyn, USA.
  • Delivery Offer(Finland)
    Free delivery on qualifying orders.
Delivery Detail
Uppskattade leveranstider: 12–26 dagar (internationellt).
3–6 dagar (inrikes).
Safe Checkout
Garanterad säker utcheckning
Return Policy

30-dagars returgaranti
Köp med förtroende med 30 dagars returstöd.

Free Return Pickup
Gratis returhämtning tillgänglig
Vi hanterar returer från din dörr utan extra kostnad.
SKU
BRSRMBIFOAIBUH37
Category
Hälsovård , Över-the-Counter Medicinering , Smärta Relievers , Icke-aspirin , Ibuprofen
Barcode
300450311122
Tags

 

Motrin Dual Action med Tylenol, 2-i-1 smärtstillande tabletter innehåller två läkemedel, ibuprofen och acetaminophen, för snabbverkande och effektiv lättnad från mindre värk och smärtor. Smärtan lättnad tabletter tillfälligt lindra mindre värk och smärta på grund av huvudvärk, tandvärk, bakvärk, menstruationssmärtor, menstruationskramper, muskelvärk och mindre smärta av artrit. Den dubbla åtgärden över disk oral smärtstillande kombinerar två kraftfulla smärtstillande medel i en för snabb, effektiv lättnad. Varje tablett innehåller 250 mg acetaminophen plus 125 mg NSAID ibuprofen (icke-steroida antiinflammatoriska läkemedel). Vuxna och barn 12 år och äldre bör ta två Motrin Dual Action med Tylenol tabletter varannan timme medan symtomen kvarstår. Motrin Dual Action with Tylenol innehåller acetaminophen. Allvarlig leverskada kan uppstå om du tar med andra läkemedel som innehåller acetaminophen.

Viktig information

Säkerhetsinformation

Använd inte med andra läkemedel som innehåller ACETAMINOPHEN; kan orsaka leverskador. LÄS OCH KEEP CARTON FOR COMPLETE WARNINGS OCH INFORMATION Acetaminophen leverskador varning: Denna produkt innehåller acetaminophen. Allvarlig leverskada kan uppstå om du tar: Med andra läkemedel som innehåller acetaminophen Mer än 6 tabletter på 24 timmar, vilket är det maximala dagliga beloppet för denna produkt 3 eller fler alkoholhaltiga drycker varje dag medan du använder denna produkt Acetaminophen allergivarning: kan orsaka allvarliga hudreaktioner. Symptom kan inkludera: Hud reddening Blisters Rash Om hudreaktion uppstår, sluta använda och söka medicinsk hjälp direkt. NSAID allergi varning: ibuprofen kan orsaka en allvarlig allergisk reaktion, särskilt hos personer som är allergiska mot aspirin. Symptomen kan inkludera: Hives Facial svullnad astma (väsande) chock hud reddening Rash Blisters Om en allergisk reaktion uppstår, sluta använda och söka medicinsk hjälp direkt. NSAID mage blödning varning: Denna produkt innehåller en NSAID, som kan orsaka allvarlig magblödning. Chansen är högre om du: Är 60 år eller äldre har haft magsår eller blödningsproblem Ta ett blodförtunnande (antikoagulant) eller steroidläkemedel NSAID [aspirin, ibuprofen, naproxen eller andra] Ha 3 eller fler alkoholhaltiga drycker varje dag medan du använder denna produkt Ta mer eller längre tid än riktad hjärtinfarkt och stroke varning: NSAID, förutom aspirin, öka risken för hjärtinfarkt, hjärtsvikt och stroke. Dessa kan vara dödliga. Risken är högre om du använder merän riktad eller längre än riktad. Använd inte med något annat läkemedel som innehåller acetaminophen (recept eller recept). Om du inte är säker på om ett läkemedel innehåller acetaminophen, fråga en läkare eller apotekare Om du någonsin har haft en allergisk reaktion på acetaminophen eller någon annan smärtstillande Rätt före eller efter hjärtkirurgi Fråga en läkare innan användning om du har leversjukdom magsäckningsvarning gäller för dig Du har problem eller allvarliga biverkningar från att ta smärtstillande medel Du har en historia av magproblem, såsom halsbränna Du har högt blodtryck, hjärtsjukdom, levercirros, njursjukdom, astma eller hade en stroke Du tar en diuretikum Fråga en läkare eller apotekspersonal före användning om du är under en läkares vård för något allvarligt tillstånd Ta aspirin för hjärtinfarkt eller stroke, eftersom ibuprofen kan minska denna fördel av aspirin Ta någon annan drog När du använder denna produkt Ta med mat eller mjölk om magbesvär förekommer Sluta använda och fråga en läkare om du upplever någon av följande tecken på magblödning: Känn svagt kräka blod Har blodiga eller svarta avföringar Har magsmärta som inte blir bättre Du har symtom på hjärtproblem eller stroke: bröstsmärta Problem andas svaghet i en del eller sida av kroppen Slurred tal Leg svullnad smärta blir värre eller varar mer än 10 dagar Rödhet eller svullnad är närvarande i det smärtsamma området Eventuella nya symtom visas Om gravid eller amning, fråga en vårdpersonal före användning. Det ärSärskilt viktigt att inte använda ibuprofen vid 20 veckor eller senare under graviditeten om det inte definitivt riktas till en läkare eftersom det kan orsaka problem i ofödda barn eller komplikationer under leveransen. Håll dig utom räckhåll för barn. Vid överdosering, få medicinsk hjälp eller kontakta en Poison Control Center direkt (1-800-222-1222). Snabb läkarvård är avgörande för vuxna och för barn även om du inte märker några tecken eller symtom. Använd inte om kartong öppnas. Använd inte om folie inre tätning avtryckt med "SÄLJA för din protektion" är bruten eller saknas.

Ingredienser

Aktiva ingredienser (i varje tablett) Acetaminophen 250 mg Ibuprofen 125 mg (NSAID*) *nonsteroida antiinflammatoriska läkemedel Purposes Smärta reliever Inaktiva ingredienser kolloidal kiseldioxid, majsstärkelse, croscarmellos natrium, crospovidon, mikrokrystallin cellulosa, polyetenglykol, polyvinylalkohol, povidon, pregelatiniserad stärkelse, stearisk syraxi, sucralt

Vägbeskrivning

Ta inte mer än riktade vuxna och barn 12 år och över Ta 2 tabletter var 8: e timme medan symtomen kvarstår Barn under 12 år Fråga en läkare Ta inte mer än 6 tabletter i 24 timmar, om inte riktad av en läkare Annan information Läs alla varningar och riktningar före användning. Håll kartongen. Lagra vid 20-25 ° C (68-77 ° F) Undvik överdriven värme över 40°C (104° F) Frågor? Ring 1-877-895-3665 (avgiftsfritt) eller 215-273-8755 (samla) eller besök www.motrin.com

Juridisk ansvarsfriskrivning

Uttalanden om kosttillskott har inte utvärderats av FDA och är inte avsedda att diagnostisera, behandla, bota eller förebygga någon sjukdom eller hälsotillstånd.

Produkt Dimensioner

6 x 3 x 3 tum; 3,21 uns

Shipping & Delivery

At Nutricity, we aim to deliver your order as quickly and safely as possible.

Domestic Shipping :

Orders are typically delivered within 3–6 business days.

International Shipping:

Estimated delivery time is 12–26 business days, depending on the destination and customs processing.

You will receive a tracking number once your order has been dispatched. Delivery times may vary during holidays or due to unforeseen delays.

Similar Products
Accessory Products

Vastuuvapauslauseke

Ravintolisät eivät ole lääkkeitä. Tällä verkkosivustolla myytävät tuotteet eivät ole tarkoitettu diagnosoimaan, hoitamaan, parantamaan tai estämään mitään sairautta. Jos sinulla on jokin sairaus, kysy aina neuvoa pätevältä terveydenhuollon ammattilaiselta ennen käyttöä. Yksilölliset tulokset voivat vaihdella. Tilauksen tekemällä sitoudut noudattamaan oman maasi tuontisääntöjä. Peitämme soveltuvat tullit ja verot, jos niin on ilmoitettu.

*Vanhentumispäivämäärätiedot:
Huomioithan, että viimeinen käyttöpäivä voi vaihdella erästä toiseen. Takaan kuitenkin, että kaikki asiakkaillemme toimitetut tuotteet ovat voimassa olevia ja eivät ole vanhentuneita toimitushetkellä.