Siirry sisältöön
Motrin Dual Action with Tylenol, Ibuprofeeni & asetaminofeeni Nopeasti toimiva Dual Action Pain Reliever for Minor Aches & Pains, Ibuprofeeni (NSAID) 125 mg & acetaminophen 250 mg, 120 ct

Price:

18,68 €


Motrin Dual Action with Tylenol, Ibuprofeeni & asetaminofeeni Nopeasti toimiva Dual Action Pain Reliever for Minor Aches & Pains, Ibuprofeeni (NSAID) 125 mg & acetaminophen 250 mg, 120 ct

https://nutricity.fi/shop/brsrmbifoaibuh37-motrin-dual-action-with-tylenol-ibuprofeeni-asetaminofeeni-nopeasti-toimiva-dual-action-pain-reliever-for-minor-aches-pains-ibuprofeeni-nsaid-125-mg-acetaminophen-250-mg-120-ct-56264 https://nutricity.fi/web/image/product.template/56264/image_1920?unique=7cf1194

Stock Expiry Date*: 25-08-2027

100% Authentic — Sourced directly from manufacturers or their authorized dealers!

  • Dual Action Pain Reliever: Yksi 120 count pullo Motrin Dual Action Tylenol, dual action ibuprofeeni (NSAID) ja parasetamoli, kipu lievittää kaksi lääkettä pieniin kipuihin
  • Asetaminofeeni ja Ibuprofeeni: Kaksoistoiminta Motrin ja Tylenol kivunlievitys tabletteja jokainen sisältää 250 mg asetaminofeenia plus 125 mg ibuprofeenia (ei-steroidinen anti-inflammatorinen lääke) tilapäisesti lievittää pieniä särkyjä ja kipuja
  • Lihaskipu lievitys: Käytä tätä 2-in-1 kivunlievityslääkettä tilapäisesti lievittää pieniä särkyjä ja kipuja, jotka johtuvat päänsärkyä, hammassärkyä ja lihassärkyä; Motrin Dual Action Tylenol toimii aikana kramppeja kivunlievitys ja on niveltulehdus kipulääke
  • Kivunlievitys aikuisille: Motrin Dual Action Tylenol kivunlievityslääke on tarkoitettu aikuisille ja vähintään 12-vuotiaille lapsille, joilla on pieniä kipuja ja kipuja; ota kaksi kipulääkettä 8 tunnin välein oireiden jatkuessa
  • Sisältää asetaminofeenia: Motrin Dual Action Tylenol sisältää parasetamolia; vakavia maksavaurioita voi esiintyä, jos käytät muita lääkkeitä, jotka sisältävät parasetamolia

18,68 € 18.68 EUR 18,68 € Verollinen

Not Available For Sale

(0,16 € / Units)

Displayed price includes all duties & taxes.

  • Maku
  • Yksikkömäärä
  • Kohtalomake
  • Tuotehyödyt
  • Eräiden lukumäärä
  • Annostus
  • Valmistaja
  • Tuotteen mitat L x W x H
  • Ainesosat
  • Tuotetyyppi
  • Tuotteen erityiskäyttö
  • Erityisaineet
  • Vaikuttavat aineet
  • UPC
  • Mallin nimi
  • Maailmanlaajuinen kauppatunnus
  • Pakkaustyypin nimi
  • Kohdeyleisö
  • Ainesosat
  • Tuotetyyppi
  • Merkki
  • Nettosisältö
  • Merkki
  • Iän kuvaus
  • Konttityyppi
  • Valmistaja Osanumero
  • Tuotteen mitat
  • Tuotteen nimi
  • Lisäominaisuudet

Tätä yhdistelmää ei ole olemassa.

Ota Yhteyttä
Ibuprofeeni
Ainesosat Sukraloosi, Titaanidioksidi, Talkki, Steariinihappo, povidoni, Mikrokiteinen selluloosa, kroskarmelloosinatrium, Maissitärkkelys, Polyetyleeni Glycol, polyvinyylialkoholi, Krospovidoni, Esigelatinoitu tärkkelys, Active ingredients (in each tablet) Acetaminophen 250 mg Ibuprofen 125 mg (NSAID*) *nonsteroidal anti-inflammatory drug Purposes Pain reliever Inactive ingredients colloidal silicon dioxide
Vaikuttavat aineet Asetaminofeeni, Ibuprofeeni
Kohdeyleisö Unisex- aikuiset, Unisex-lapset
Ainesosat Kroskarmelloosi, Titaanidioksidi, Ikrokiteinen selluloosa, Liivate, Talkki, Maissitärkkelys, Steariinihappo, Sukraloosi, Povidoni, Krospovidoni, Polyvinyylialkoholi, Polyetyleeni Glycol, Ei-aktiiviset aineet Kolloidinen Piidioksidi
Maku Mausteeton
Yksikkömäärä 120, 0
Kohtalomake Tabletti
Tuotehyödyt Kipu
Eräiden lukumäärä 1
Annostus Tabletit
Valmistaja Kenvue
Tuotteen mitat L x W x H 6 X 3 X 3 tuumaa
Tuotetyyppi Ibuprofen
Tuotteen erityiskäyttö Kipu
Erityisaineet Active ingredients (in each tablet) Acetaminophen 250 mg Ibuprofen 125 mg (NSAID*) *nonsteroidal anti-inflammatory drug
UPC 300450311122
Mallin nimi Motrin Dual Action
Maailmanlaajuinen kauppatunnus 00300450311122
Pakkaustyypin nimi Laatikko
Tuotetyyppi Lääkkeet
Merkki Motriini
Nettosisältö 120
Merkki Motrin
Iän kuvaus Aikuiset
Konttityyppi Pullo
Valmistaja Osanumero JO031112
Tuotteen mitat 6 x 3 x 3 inches
Tuotteen nimi Pain Reliever
Lisäominaisuudet Nopea toiminta
  • Buy Four or More Offer

    Saat 5 % alennuksen, kun ostat vähintään 4 tuotetta

  • Next Purchase Offer
    Saa 5% alennusta seuraavasta ostoksestasi.
  • Ships From(Finland)
    Tilaukset käsitellään ja lähetetään Brooklynista, Yhdysvalloista.
  • Delivery Offer(Finland)
    Ilmainen toimitus kelvollisille tilauksille.
Delivery Detail
Arvioi toimitusaika: 12-26 päivää (Kansainvälinen).
3-6 päivää (Kotimaan)
Safe Checkout
Varmistettu turvallinen kassaprosessi
Return Policy

30 päivän palautustakuu
Luottamusta tukevat ostokset 30 päivän palautustuen kanssa.

Free Return Pickup
Ilmainen palautusnouto saatavilla
Hoida palautukset ovelta ilman lisäkustannuksia.
SKU
BRSRMBIFOAIBUH37
Kategoria
Terveydenhuolto , Yli-Counter lääkitys , Kipua lievittävät aineet , Ei-aspiriini , Ibuprofeeni
Barcode
300450311122
Tags

 

Motrin Dual Action Tylenol, 2-in-1 kipulääkettä sisältävät kaksi lääkettä, ibuprofeeni ja parasetamoli, nopeavaikutteista ja tehokasta helpotusta pieniä kipuja ja kipuja. Kipua lievittävät tabletit lievittävät tilapäisesti päänsärkyä, hammassärkyä, selkäkipua, kuukautiskipuja, kuukautiskouristuksia, lihaskipuja ja pientä niveltulehduskipua. Kaksoistoiminta yli laskurin suun kivun lievittäjä yhdistää kaksi voimakasta kipulääkkeitä yhdessä nopea, tehokas helpotus. Yksi tabletti sisältää 250 mg asetaminofeenia ja 125 mg NSAID ibuprofeenia (ei-steroidinen tulehduskipulääke). Aikuisten ja yli 12-vuotiaiden lasten tulee ottaa kaksi Motrin Dual Action -tablettia Tylenol-tablettien kanssa kahdeksan tunnin välein oireiden jatkuessa. Motrin Dual Action Tylenol sisältää parasetamolia. Vaikeaa maksavauriota voi esiintyä, jos käytät samanaikaisesti muita parasetamolia sisältäviä lääkkeitä.

Tärkeää tietoa

Turvallisuustiedot

Älä käytä muiden ACETAMINOPHENia sisältävien lääkkeiden kanssa; ne voivat aiheuttaa maksavaurioita. LUE JA PIDÄ KOTELO TÄYDELLISIÄ VAROITUSTA JA TIETOA VARTEN Asetaminofeenin aiheuttama maksavauriovaroitus: Tämä tuote sisältää parasetamolia. Vaikeaa maksavauriota voi esiintyä, jos käytät: Muiden lääkkeiden kanssa, jotka sisältävät parasetamolia Yli 6 tablettia 24 tunnissa, joka on suurin päivittäinen määrä tätä tuotetta 3 tai enemmän alkoholijuomia päivittäin käyttäessäsi tätä valmistetta Acetaminofen allergia hälytys: voi aiheuttaa vakavia ihoreaktioita. Oireita voivat olla: Ihon punoitus Läpipainopakkaukset Ihottuma Jos ihoreaktio ilmenee, lopeta käyttö ja hakeudu välittömästi lääkärin hoitoon. NSAID allergia hälytys: ibuprofeeni voi aiheuttaa vaikea allerginen reaktio, erityisesti ihmisille allerginen aspiriini. Oireita voivat olla: nokkosihottuma Kasvojen turvotus Astma (vaiva) Isku ihon punoitus Ihottuma Läpipainopakkaus Jos allerginen reaktio ilmenee, lopeta lääkkeen käyttö ja hakeudu välittömästi lääkärin hoitoon. Vatsan verenvuotovaroitus: Tämä valmiste sisältää tulehduskipulääkkeen, joka voi aiheuttaa vaikeaa mahaverenvuotoa. Mahdollisuus on suurempi, jos: Olet 60-vuotias tai vanhempi On ollut mahahaava tai verenvuoto-ongelmia Ota verenohennus (antikoagulantti) tai steroideihin kuulumattomat tulehduskipulääkkeet [aspiriini, ibuprofeeni, naprokseeni tai muut] Ota 3 tai enemmän alkoholijuomia päivittäin käyttäessäsi tätä valmistetta Ota enemmän tai kauemmin kuin määrätty sydänkohtaus ja aivohalvaus varoitus: tulehduskipulääkkeet, lukuun ottamatta aspiriinia, lisäävät sydänkohtauksen, sydämen vajaatoiminnan ja aivohalvauksen riskiä. Nämä voivat olla kohtalokkaita. Riski on suurempi, jos käytät enemmänkuin ohjata tai kauemmin kuin ohjata. Ei saa käyttää muiden lääkkeiden kanssa, jotka sisältävät parasetamolia (lääkemääräystä tai lääkemääräystä). Jos et ole varma, sisältääkö lääke parasetamolia, kysy lääkäriltä tai apteekista Jos olet joskus saanut allergisen reaktion parasetamolille tai jollekin muulle kipulääkkeelle Juuri ennen sydänkirurgiaa tai sen jälkeen Kysy lääkäriltä ennen käyttöä, jos sinulla on maksasairaus Vatsaverenvuotovaroitus koskee sinua. Sinulla on ollut vatsavaivoja, kuten närästys Sinulla on korkea verenpaine, sydänsairaus, maksakirroosi, munuaissairaus, astma tai aivohalvaus Käytät diureettia Kysy lääkäriltä tai apteekista ennen käyttöä, jos olet lääkärin valvonnassa sydänkohtauksen tai aivohalvauksen varalta otettavan aspiriinin vuoksi, koska ibuprofeeni saattaa vähentää tätä hyötyä aspiriinin käytöstä Kun käytät tätä lääkettä Ota ruoan tai maidon kanssa, jos mahavaivoja ilmenee Lopeta käyttö ja kysy lääkäriltä, jos sinulla ilmenee seuraavia merkkejä mahan verenvuodosta: Sinulla on sydänvaivoja tai aivohalvauksen oireita: Rintakipu Hengitysvaikeudet Heikkous toisessa osassa tai puolella kehoa Lievä puhe Jalkaturvotus Kipu pahenee tai kestää yli 10 päivää Punaisuus tai turvotus on läsnä kivuliaalla alueella Uusia oireita ilmaantuu Jos olet raskaana tai imetät, kysy lääkäriltä ennen käyttöä. On.erityisen tärkeää olla käyttämättä ibuprofeenia 20 viikkoa tai myöhemmin raskauden aikana, paitsi jos lääkäri on ehdottomasti määrännyt sen tekemään niin, koska se voi aiheuttaa ongelmia syntymättömälle lapselle tai komplikaatioita synnytyksen aikana. Ei lasten ulottuville. Yliannostustapauksessa hakeudu heti lääkärin hoitoon tai ota yhteys Myrkkyjen valvontakeskukseen (1-800-222-1222). Nopea lääketieteellinen hoito on tärkeää sekä aikuisille että lapsille, vaikka et huomaa mitään merkkejä tai oireita. Älä käytä, jos pakkaus on avattu. Älä käytä, jos foliosinetti, johon on painettu suojakalvo, on rikki tai puuttuu.

Ainesosat

Vaikuttavat aineet (jokaisessa tabletissa) Asetaminofeeni 250 mg Ibuprofeeni 125 mg (NSAID*) * steroideihin kuulumattomat tulehduskipulääkkeet Käyttötarkoitukset Kipua lievittävät aineet Kolloidinen piidioksidi, maissitärkkelys, kroskarmelloosinatrium, krospovidoni, mikrokiteinen selluloosa, polyetyleeniglykoli, polyvinyylialkoholi, povidoni, esigelatinoitu tärkkelys, steariinihappo, sukraloosi, talkki, titaanidioksidi

Suunta

Älä ota enempää kuin sinulle on määrätty Aikuiset ja yli 12- vuotiaat lapset Ota 2 tablettia 8 tunnin välein oireiden jatkuessa Alle 12- vuotiaat lapset Kysy lääkäriltä Älä ota enempää kuin 6 tablettia 24 tunnin kuluessa, ellei lääkäri ole määrännyt Muuta tietoa Lue kaikki varoitukset ja ohjeet ennen käyttöä. Säilytä pahvipakkaus. Säilytä 20-25 °C:ssa (68-77°F) Vältä liiallista lämpöä yli 40 °C (104 °F) Kysymyksiä? Soita numeroon 1-877-895-3665 (maksuton) tai 215-273-8755 (keräää) tai vieraile www.motrin.com

Vastuuvapauslauseke

FDA ei ole arvioinut ravintolisiä koskevia lausuntoja eikä niiden tarkoituksena ole diagnosoida, hoitaa, parantaa tai estää mitään sairauksia tai terveydentilaa.

Tuotteen mitat

6 x 3 x 3 tuumaa; 3,21 unssia

Shipping & Delivery

At Nutricity, we aim to deliver your order as quickly and safely as possible.

Domestic Shipping :

Orders are typically delivered within 3–6 business days.

International Shipping:

Estimated delivery time is 12–26 business days, depending on the destination and customs processing.

You will receive a tracking number once your order has been dispatched. Delivery times may vary during holidays or due to unforeseen delays.

Similar Products
Accessory Products

Vastuuvapauslauseke

Ravintolisät eivät ole lääkkeitä. Tällä verkkosivustolla myytävät tuotteet eivät ole tarkoitettu diagnosoimaan, hoitamaan, parantamaan tai estämään mitään sairautta. Jos sinulla on jokin sairaus, kysy aina neuvoa pätevältä terveydenhuollon ammattilaiselta ennen käyttöä. Yksilölliset tulokset voivat vaihdella. Tilauksen tekemällä sitoudut noudattamaan oman maasi tuontisääntöjä. Peitämme soveltuvat tullit ja verot, jos niin on ilmoitettu.

*Vanhentumispäivämäärätiedot:
Huomioithan, että viimeinen käyttöpäivä voi vaihdella erästä toiseen. Takaan kuitenkin, että kaikki asiakkaillemme toimitetut tuotteet ovat voimassa olevia ja eivät ole vanhentuneita toimitushetkellä.